חזרה לעמוד הראשי | פסיקת בית המשפט העליון | בג"ץ 9369/17 מוחמד חליל מוחמד בטראן נ. ועדת המשנה לפיקוח על הבניה ביו"ש
קטגוריות: משפט פלילי

בג"ץ 9369/17 מוחמד חליל מוחמד בטראן נ. ועדת המשנה לפיקוח על הבניה ביו"ש

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

לפני:

כבוד השופט נ' סולברג

כבוד השופטת ע' ברון

כבוד השופטת י' וילנר

העותר:

מוחמד חליל מוחמד בטראן

נ  ג  ד

    

המשיבים:

1. ועדת המשנה לפיקוח על הבניה ביו"ש

2. ועדת המשנה לתכנון מקומי ביו"ש

3. מועצת התכנון העליונה ביו"ש

4. ראש המינהל האזרחי

עתירה למתן צו על-תנאי; בקשה למחיקת העתירה

בשם העותר:

עו"ד מחמד מחמוד עבאסי

בשם המשיבים:

עו"ד שי כהן

פסק-דין

השופט נ' סולברג:

עתירה למתן צו על תנאי המורה למשיבים לבוא וליתן טעם מדוע לא יעניקו היתר בניה לבינויים מושא העתירה – בב"ח ח' 267/09, ח' 268/09 וח' 269/09, המצויים בחלקה 14 בגוש 25 מאדמות כפר סובא; וליתן טעם מדוע לא יימנעו מהריסת הבינויים הללו.

לא הוגשה לגבי הבינויים הללו בקשה להיתר למבנה חקלאי לפי תקנות תכנון ערים, כפרים ובניינים (רישוי בינוי חקלאי) (יהודה ושומרון), התשע"ב-2012; ועל-פי ממצאי תכנון מצויים הבינויים בתחומי אדמות מדינה מוכרזות.

בבקשה מוסכמת נמסר על כוונת העותר להגיש בתוך 60 ימים בקשה להיתר למבנה חקלאי לפי התקנות הנ"ל. ככל שאכן יעשה העותר כן בתוך 60 ימים, ימנעו המשיבים מביצוע צווי ההריסה שהוצאו ביחס לבינויים, וזאת עד 30 ימים לאחר המצאת ההחלטה בבקשה להיתר בינויים חקלאיים לב"כ העותר. נרשמה הבהרת המשיבים כי אין באמור כדי לחייבם לבחון את הבקשה שתוגש לגופה, וזאת ככל שלא יהיה במסמכים שיוגשו על-ידי העותר במסגרת הבקשה להיתר כדי לעמוד בדרישת הסף של הגשת בקשה להיתר, ובפרט מסמכים המעידים על זיקתו של העותר למקרקעין. לדברי המשיבים, הבינויים מצויים בתחום אדמות מדינה מוכרזות, וממילא על העותר לפעול בכל דרך שימצא לנכון להוכחת זיקתו למקרקעין.

הסכמת הצדדים אינה חלה על הריסה שאינה תכנונית, קרי, אם ההריסה תתחייב עקב צרכי לחימה דחופים ומטעמי ביטחון מובהקים. מכיוון שהבניה מושא העתירה בוצעה שלא כדין, על העותר להימנע משינוי המצב הקיים, לרבות הימנעות מביצוע פעולות בינוי במקום, שינוי באיכלוס הבינויים, או כל שינוי בבינויים – לרבות אופן השימוש בהם, וכל זאת טרם הסדרת מעמדם. ככל שהתנאי האמור לא יקויים, תעמוד הקפאת מימוש צווי ההריסה בעינה, התחייבות המשיבים להימנע ממימושם תתבטל מאליה, ויינקטו צעדי אכיפה מינהליים.

לנוכח האמור, ביקשו ב"כ הצדדים להורות על מחיקת העתירה כשכל צד שומר על טענותיו ומבלי נקיטת עמדה באשר לסיכויי בקשת ההיתר למבנה חקלאי.

העתירה נמחקת אפוא בזאת.

הדיון שנקבע ליום 25.4.2018 – מבוטל.

אין צו להוצאות.

החזר האגרה – בהתאם לתקנות.

ניתן היום, ‏ח' באייר התשע"ח (‏23.4.2018).

ש ו פ ט

     ש ו פ ט ת

ש ו פ ט ת

_________________________

העותק כפוף לשינויי עריכה וניסוח.   17093690_O02.doc   שצ

 

משרדנו לא ייצג בתיק זה

אודות המחבר:

בית המשפט העליון הוא ערכאת הערעור העליונה ומתוקף תפקיד זה הוא שומע ערעורים (בזכות) על פסקי דין של בית משפט מחוזי, ויכול לשמוע ערעורים, לאחר בקשת רשות, על החלטות של בית משפט מחוזי שאינן "פסק דין", וגם ערעור על פסקי דין של בית המשפט המחוזי, כאשר המחוזי דן בערעור על פסק דין של בית משפט השלום. כמו כן, הוא משמש כבית המשפט הגבוה לצדק (בג"צ) וככזה אמון על קיומו של שלטון החוק והבטחת חוקיות פעולתן של רשויות המדינה. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
משפט פלילי | פסיקה | פסקי דין | פסקי דין פלילי | מאגר משפט פלילי | מאגר משפטי | פסיקה עליון | פס"ד פלילי

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פרקליטות ללקוח שנחשד במעשה מגונה כלפי קרובת משפחתו הקטינה סגירת תיק גניבה שנפתח נגד מורה בהיעדר אשמה פלילית ביטול רישום משטרתי בעבירות גניבה לעובדת משרד החינוך וסטודנטית ללימודי דוקטורט קבלת ערר וסגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם שאיים והטריד בחורה שהכיר באתר הכרויות אי הרשעה ללקוחה שאיימה בהצתה סגירת תיק לאחר שימוע ללקוח שנחשד בקבלת דבר במרמה והונאה בכרטיסי חיוב ברשת האינטרנט בסכומי כסף גבוהים

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
משפט פלילי ללא פסק דין במשך שנים
זאם | 14:48 29/01/2017
משפט פלילי ללא פסק דין במשך שנים
עו''ד אלעד שאול אלבז | 13:08 07/02/2017
ביטול משפט פלילי
יצחק | 08:13 14/10/2016
ביטול משפט פלילי
עו''ד אלעד שאול אלבז | 18:53 14/10/2016
חוסר וודאות לגבי משפט פלילי
גילי | 21:37 28/11/2014
חוסר וודאות לגבי משפט פלילי
עו''ד איילון בירנבוים | 06:59 02/12/2014