חזרה לעמוד הראשי | פסיקת בית המשפט העליון | בש"פ 5193/19 מדינת ישראל נ. ראיד מחאג'נה
קטגוריות: משפט פלילי

בש"פ 5193/19 מדינת ישראל נ. ראיד מחאג'נה

בבית המשפט העליון

לפני:

כבוד השופט ע' פוגלמן

המבקשת:

מדינת ישראל

נ  ג  ד

המשיב:

ראיד מחאג'נה

בקשה שישית להארכת מעצר (בקשה חמישית להארכת מעצר בפיקוח אלקטרוני) לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), התשנ"ו-1996

תאריך הישיבה:

ה' באב התשע"ט   (6.8.2019)

בשם המבקשת:

עו"ד דגנית כהן ויליאמס

בשם המשיב:

עו"ד רמזי קטילאת; עו"ד עומר חמייסי

החלטה

לפניי בקשה שישית להארכת מעצר (בקשה חמישית להארכת מעצר בפיקוח אלקטרוני) לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), התשנ"ו-1996.

מכלול הנתונים הצריכים לעניין מפורטים בהחלטות קודמות שניתנו בעניינו של המשיב ולמותר הוא לחזור על הדברים. נקודת המוצא לדיון לפנינו היא החלטת השופט נ' הנדל מיום 12.5.2019 בבקשה הקודמת להארכת מעצר בפיקוח אלקטרוני. ההחלטה מפרטת את התקדמות ההליך עד לאותו שלב, ועומדת על כך שהוגשה בקשה לעיון חוזר בהחלטת המעצר לערכאה הדיונית, שבאותו שלב טרם הוכרעה. מסקנת בית המשפט הייתה כי בשים לב למכלול השיקולים הכף נוטה להארכת המעצר בפיקוח אלקטרוני.

מאז ההחלטה יש נתונים נוספים אותם יש לשקול. במישור אחד – הסתיימה שמיעת הראיות ודיון לשמיעת סיכומי הצדדים קבוע ליום 29.8.2019. במישור שני – התקבל תסקיר משלים בגדרו צוין כי לא נמצאה אינדיקציה לכך שהסיכון הפוטנציאלי מצד המשיב פחת, ולא ניתנה המלצה לשחרור ממעצר בפיקוח אלקטרוני. בית משפט השלום בחיפה (כב' השופטת מ' פיקוס בוגדאנוב) החליט ביום 3.6.2019 כי בשים לב לקביעות בערכאות השונות המתייחסות לרמת המסוכנות של המשיב ובשים לב לחוות דעת שירות המבחן,  אין מקום להורות על שחרור המשיב מפיקוח אלקטרוני. בצד האמור נעתר בית המשפט לבקשות בעניין חלונות ההתאווררות.

בא כוח המשיב עומד על כך שבמהלך התקופה הארוכה במהלכה מצוי המשיב במעצר בפיקוח אלקטרוני לא נרשמו הפרות, וכי חלוף הזמן מטה את נקודת האיזון במידה המצדיקה את ביטול המעצר בפיקוח אלקטרוני. זאת, בשים לב לכך שיידרש פרק זמן נוסף לאחר סיכומי הצדדים לכתיבת הכרעת דין וגזר דין. לחלופין הוא עותר להגדלת חלונות התאווררות, לרבות כאלה הנדרשים לצורך ביקורי משפחה במהלך חג הקורבן, כמו גם לשינויים בכל שאמור באפשרות בת זוגו של המשיב לשמש כמפקחת.

שקלתי את טיעוני הצדדים. בהינתן החלטתו האחרונה של בית משפט השלום, על יסוד תסקיר עדכני, ועל רקע החלטות קודמות; ובשים לב לכך שהמשפט בעניינו של המשיב עומד בישורת האחרונה כאשר סיכומי הצדדים יישמעו במועד קרוב, לא מצאתי כי נקודת האיזון שונתה במידה המצדיקה שחרור המשיב ממעצר בפיקוח אלקטרוני. בא כוח המשיב יוכל להביא את בקשותיו החלופיות באשר לפתיחת חלונות נוספים ושינוי סדרי הפיקוח לפני בית משפט השלום הנכבד, אשר יחליט כחכמתו.

אני נעתר אפוא לבקשת המדינה. מעצר המשיב בפיקוח אלקטרוני יוארך ב-90 ימים, החל מיום 13.8.2019 או עד למתן פסק דין בת"פ 49376-08-17 בבית משפט השלום בחיפה, לפי המוקדם.

ניתנה היום, ‏ה' באב התשע"ט (‏6.8.2019).

ש ו פ ט

_________________________

   19051930_M02.docx   חב

  l

משרדנו לא ייצג בתיק זה

אודות המחבר:

בית המשפט העליון הוא ערכאת הערעור העליונה ומתוקף תפקיד זה הוא שומע ערעורים (בזכות) על פסקי דין של בית משפט מחוזי, ויכול לשמוע ערעורים, לאחר בקשת רשות, על החלטות של בית משפט מחוזי שאינן "פסק דין", וגם ערעור על פסקי דין של בית המשפט המחוזי, כאשר המחוזי דן בערעור על פסק דין של בית משפט השלום. כמו כן, הוא משמש כבית המשפט הגבוה לצדק (בג"צ) וככזה אמון על קיומו של שלטון החוק והבטחת חוקיות פעולתן של רשויות המדינה. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
משפט פלילי | פסיקה | פסקי דין | פסקי דין פלילי | מאגר משפט פלילי | מאגר משפטי | פסיקה עליון | פס"ד פלילי

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בתקיפת בת זוגו במספר הזדמנויות ביטול כתב אישום ללקוחה בעבירות סמים חמורות ביטול רישום פלילי לדוקטור למדעי המחשב ומרצה מוביל בתחום אבטחת המידע סטודנט למשפטים שהודה בהונאה בבחינה לא יורחק מהלימודים בקריה האקדמית אונו סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בביצוע מעשים מגונים בקטינה בת 13 בוטלה הרשעתו של לקוח שגידל 800 גרם קנאביס בגינה ציבורית

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
משפט פלילי ללא פסק דין במשך שנים
זאם | 14:48 29/01/2017
משפט פלילי ללא פסק דין במשך שנים
עו''ד אלעד שאול אלבז | 13:08 07/02/2017
ביטול משפט פלילי
יצחק | 08:13 14/10/2016
ביטול משפט פלילי
עו''ד אלעד שאול אלבז | 18:53 14/10/2016
חוסר וודאות לגבי משפט פלילי
גילי | 21:37 28/11/2014
חוסר וודאות לגבי משפט פלילי
עו''ד איילון בירנבוים | 06:59 02/12/2014