חזרה לעמוד הראשי | פסקי דין | ביטול הרשעה בעבירות נשק חמורות

ביטול הרשעה בעבירות נשק חמורות

משרדנו הביא לביטול הרשעתו של לקוח שהואשם בעבירות חמורות של החזקת כמויות גדולות של נשק, חלקי נשק וכן תחמושת שלא כדין. לאור קשיים ראייתיים בתיק הצלחנו להגיע להסדר טיעון מקל ביותר עם תביעות אשקלון לפיו הנאשם יודה בכתב אישום מתוקן הכולל סעיף של החזקת תחמושת בלבד (ללא החזקת הנשק שנמצא אצלו) בתמורה לביטול הרשעתו בדין. בית משפט השלום בקרית גת מצא לנכון לכבד את ההסדר בהיותו סביר ומאזן נכונה בין האינטרס הציבורי לאינטרס האישי של הנאשם שעתיד היה לאבד את מטה לחמו כתוצאה מהרשעה.

ביטול הרשעה בעבירות של החזקת כמויות גדולות של נשק ותחמושת

כאמור, כנגד הנאשם הוגש כתב אישום בבית משפט השלום בקרית גת אשר ייחס לו עבירות נשק חמורות של החזקת כמות גדולה של נשק, חלקי נשק ותחמושת שלא כדין. להלן פירוט חלקי של הנשק והתחמושת שנמצאו ברשות הנאשם:

1. כדורי רימון 40 מ"מ M-383;
2. רימוני יד הלם סינוור M-7290;
3. מנגנונים לרימון יד נפיץ/רסס ואימונים שפעלו;
4. נצרות המשמשות בין השאר במנגנונים לרימוני יד;
5. חלקי מנגנון לרימוני יד המיועדים לעיגון נצרה;
6. מחסניות לנשק עוזי;
7. מחסניות לנשק M-16;
8. 503 כדורים 5.56 מ"מ;
9. כדורי 7.65 מ"מ;
10. כדורי 5.56 מ"מ;
11. כדורי 0.5 מ"מ;
12. כדורי 0.22 מ"מ;

עבירות נשק נחשבות לעבירות חמורות מאוד אשר לצידן גם עונשים מרתיעים וקשים במיוחד, זאת לאור העובדה שהחזקת נשק או תחמושת שלא כדין יכולה להסב נזקים כבדים ברכוש ובנפש ומעצם כך להביא לפגיעה משמעותית באינטרס החברתי. להלן לשון החוק בעניין:

144. (א)  הרוכש או המחזיק נשק בלא רשות על פי דין להחזקתו, דינו - מאסר שבע שנים. אולם אם היה הנשק חלק, אבזר או תחמושת כאמור בסעיף קטן (ג)(1) או (2), דינו - מאסר שלוש שנים.

(ב)  הנושא או מוביל נשק בלא רשות על פי דין לנשיאתו או להובלתו, דינו - מאסר עשר שנים. אולם אם היה הנשק חלק, אבזר או תחמושת כאמור בסעיף קטן (ג)(1) או (2), דינו - מאסר שלוש שנים

משרדנו טען למספר פגמים ראייתיים בתיק החקירה, דבר שהביא להסדר טיעון מקל במיוחד עם הנאשם לפיו הוא יודה בכתב אישום מתוקן שכולל אך ורק עבירות של החזקת חלקי נשק ותחמושת (תוך השמטת עבירת החזקת הנשק שנמצא אצלו) והצדדים יעתרו במשותף לביטול הרשעתו בדין כך שלא יוותר לחובתו כל רישום פלילי שיוכל יהיה למנוע את גיוסו לרשות הארצית לכבאות והצלה.

כב' השופטת נגה שמואלי-מאייר מצאה לנכון לכבד את ההסדר בהיותו סביר ומאזן נכונה בין האינטרס הציבורי לאינטרס האישי של הנאשם.

חשוב לזכור כי ככלל, אדם שהועמד לדין פלילי ונמצא אשם בעבירות שיוחסו לו - יורשע בדין. יחד עם זאת, במצבים מסוימים וחריגים בית המשפט רשאי לקבוע כי למרות שאדם ביצע את המיוחס לו בכתב האישום הוא לא מרשיע אותו רק לשם מילוי חלל ההרתעה אלא להביא לשיקומו באמצעות החזרתו למסלול החיים התקין.

להרשעה פלילית ישנן השלכות קשות בתחומים שונים. כך למשל, הרשעה פלילית עלולה להביא לפיטורים של המורשע ממקום עבודתו או למנוע את קידומו בה. במקרים אחרים, הרשעה תסכל אפשרות לקבלת רישיון תעסוקתי מסוים, לנשיאת נשק ולקבלת היתרי כניסה למדינות רבות. לא כל אדם אשר מוגש נגדו כתב אישום הוא בבחינת "עבריין אשר מסכן את החברה" ולכן, לא כל התנהגות מסוימת של אדם אשר נופלת לגדרי עבירה פלילית מצדיקה את הרשעתו בפלילים.

החלטת בית משפט השלום בקרית גת בת"פ 27608-12-13

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
אי הרשעה לקטין בעבירות תקיפה בנסיבות מחמירות ואיומים אי הרשעה בעבירות של גניבה והונאה בכרטיסי אשראי ביטול הרשעה בעבירות של זיוף מסמכים וניסיון קבלת דבר במרמה ביטול הרשעתו של עובד ציבור בכיר בעבירות מרמה והונאה חמורות ועבירות כלכליות אי הרשעה ללקוחה שאיימה ותקפה סייעת בגן ילדים אי הרשעה לקטין שהשתתף בתקיפת ערבים שקיימו קשרים רומנטיים עם יהודיות

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
יואל | 16:06 22/07/2017
עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
עו''ד אור הדאיה | 16:55 23/07/2017
משפט על החזקת 30 גרם סמים ברכב
עידו | 10:07 19/02/2018
משפט על החזקת 30 גרם סמים ברכב
עו''ד עודד רגב | 18:52 19/02/2018
החזקת אקדח ללא רישיון - מה העונש
גיא | 08:47 09/11/2017
החזקת אקדח ללא רישיון - מה העונש
עו''ד אור הדאיה | 12:38 16/11/2017