חזרה לעמוד הראשי | פסקי דין | עובדת סוציאלית שהועמדה לדין משמעתי בעבירות חמורות - תמשיך להחזיק ברישיון ולא תפוטר
קטגוריות: עבירות משמעת

עובדת סוציאלית שהועמדה לדין משמעתי בעבירות חמורות - תמשיך להחזיק ברישיון ולא תפוטר

לקוחת המשרד, עובדת סוציאלית במקצועה, הועמדה לדין משמעתי לפי חוק העובדים הסוציאליים לאחר שפעלה בניגוד עניינים חריף וחשפה מידע רגיש על מטופל. בעקבות ייצוג משרדנו ולמרות שמדובר בעבירות חמורות הוחלט לבסוף על שלילת רישיונה על תנאי בלבד תוך המשך העסקתה במשרד הרווחה.

עובדת סוציאלית שהועמדה לדין משמעתי לאחר שפעלה בניגוד עניינים וחשפה מידע רגיש - הושארה בעבודתה

לאחרונה הגיעה למשרדנו לקוחה אשר הועמדה לדין במסגרת וועדת המשמעת במשרד הרווחה בירושלים, בגין חשד לביצוע 2 עבירות על פי חוק העובדים הסוציאליים. העובדת הסוציאלית הואשמה בהתנהגות שלא הולמת את המקצוע בהתאם לסעיף 27(1) לחוק ושעברה על עבר כללי האתיקה המקצועית בהתאם לסעיף 27(ב) וכן עבירות על פי תקנות 4(1) ו-5 לתקנות העובדים הסוציאליים (כללי אתיקה מקצועית).

עבירה אחת נגעה לטעות מהותית בחשיפת מידע רגיש במסגרת מכתב שהופנה לביטוח לאומי הנוגע לאב המשפחה, תוך שהאחרון טוען כי הדבר נעשה בזדון מתוך מטרה להכפישו.

עבירה שנייה נגעה לחשד על פיו כתבה העובדת מכתב המלצה עבור אביה למינוי אפוטרופוס מטעם המשפחה, מבלי שהיא טורחת כלל לציין כי הכותבת עובדת סוציאלית, הנה הלכה למעשה בתו של נשוא ההמלצה תוך שהיא מצויה בניגוד עניינים חריף.

עו"ד איילון בירנבוים שייצג מטעם המשרד את הלקוחה טען במהלך הדיון טיעונים שהביאו לביטול האישום בחשד הראשון וזאת משום חלוף הזמן והעובדה כי הליך בירור בנושא זה נערך כבר לפני 5 שנים. בנוסף נטען כי המתלונן החזיק במניעים זרים בהגשת התלונה מחדש לאחר שהלקוחה זומנה למתן עדות בהליך נזיקי המתנהל כנגדו, מתוך רצון מצדו לשבש הליכי משפט ולהרפות את ידיה.

הלקוחה אמנם הורשעה בגין ביצוע העבירה השנייה ואולם על רקע של נסיבות מורכבות והבאת היריעה בשלמותה על ידי משרדנו, הסתפקה הוועדה בהשתת עונש קל של התראה ושלילת הרישיון על תנאי בלבד לעסוק בעבודה סוציאלית וזאת למרות שמדובר בעבירה חמורה על פי חוק העובדים הסוציאלים.

בהמשך לכך, התביעה ביקשה לתת פרסום לדבר ההליך והרשעת הלקוחה בגין ביצוע העבירה ואולם לאחר דין ודברים והבאת נימוקים הקשורים בנסיבותיה האישיות כמו גם העשייה הענפה של הלקוחה לאורך השנים כעובדת סוציאלית, הצליח עוה"ד בירנבוים לשמור את ההליך ככזה שנערך בדלתיים סגורות ומבלי שהאחרונה תאלץ להתמודד עם הצורך במתן הסברים כאלה ואחרים שהיו משפיעים על קבלתה לעבודה בעתיד והן היו פוגעים בתעסוקתה הנוכחית.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
זיכוי נאשם מעבירות הונאה במוסד אקדמי זיכוי נאשם מעבירות מרמה והונאה באוניברסיטת אריאל בשומרון קבלת ערעור משמעתי וביטול עונש הרחקה לצמיתות שהוטל על סטודנטית במרכז ללימודים אקדמיים (מל''א) זיכוי סטודנטית מעבירות זיוף והונאה במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה סגירת תיק פרקליטות ללקוח שנחשד בהטרדה מינית והפצת פרסום תועבה בוואטסאפ סגירת תיק פלילי לקטין בעבירות סמים במסגרת הליך טיפול מותנה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עבירת משמעת באוניברסיטה - הונאה בבחינה
גלבוע | 14:51 09/06/2016
עבירת משמעת באוניברסיטה - הונאה בבחינה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 15:03 09/06/2016
זימון לועדת משמעת באוניברסיטת תל אביב
נטע | 19:40 16/10/2017
זימון לועדת משמעת באוניברסיטת תל אביב
עו''ד אור הדאיה | 16:09 25/10/2017
עבירות סחר בסמים
אבי | 20:20 17/11/2018