חזרה לעמוד הראשי | פסקי דין | עד מדינה מאוים נתפס עם אקדח טעון ונשפט לעבודות שירות בלבד
קטגוריות: עבירות נשק

עד מדינה מאוים נתפס עם אקדח טעון ונשפט לעבודות שירות בלבד

עד מדינה מאוים החזיק אקדח להגנה עצמית ונשפט לעבודות שירות בלבד. המשטרה הזהירה עד מדינה נגד ארגון פשע מבאר שבע כי חייו בסכנה, אבל שבועיים לאחר מכן ערכה חיפוש ברכבו ומצאה אקדח גנוב ותחמושת. זה נגמר בהסדר טיעון מקל בגלל הנסיבות המיוחדות של התיק.

הכתבה שפורסמה באתר פוסטה:

"האם עדי מדינה מאוימים מתחמשים בנשק מאחורי הגב של המשטרה? לפי הסיפור הבא, יתכן בהחלט והתשובה על כך חיובית.

בבית משפט השלום בבאר שבע נמצא לפני סיומו תיק נגד דני (שם בדוי), עד מדינה בתיק ארגון פשיעה מבאר שבע, שהואשם בהחזקת נשק. במסגרת הסדר טיעון הוסכם כי על עד המדינה יוטלו שישה חודשי מאסר, אך במידה והממונה על עבודות שירות ימצא את דני כמתאים, הוא ירצה את עונשו שלא מאחורי סורג ובריח.

תחילה יש לציין בהקשר הזה, כי רק לפני כארבעה חודשים נרצח טל קורקוס - מי שהיה עד מדינה נגד ארגון הפשע של יניב זגורי. חקירת הרצח הזה מתנהלת תחת צו איסור פרסום גורף, אולם ניתן להזכיר כי טרם הרצח קורקוס היה מאוים, וגם במשטרה ידעו והעריכו כי קיימת סכנה לחייו, במיוחד לאחר שאשתו, דבורה הירש, נרצחה לעיני ילדיהם. כמה חודשים לפני הרצח, פורסם סרטון שבו יד נראית יד אלמונית יורה מספר כדורים לעבר תמונתו של קורקוס. המידעים והסרטון לא הספיקו כדי לתת לקורקוס מעטפת הגנה מתבקשת, גם אם התנער מהתוכנית להגנת עדים. ב-27 ביוני, כזכור, הוא חוסל בפיצוץ רכבו בחניה של בנייני מגורים באשקלון.

ב-10 ביולי הזהירו אנשי היחידה המרכזית של משטרת מרחב נגב את דני, באומרם כי ישנו מידע מודיעיני קונקרטי המגביר את החשש לחייו. כשבועיים חלפו, וב-26 ביולי דני נעצר על ידי ימ"ר נגב בחשד שהחזיק ברכבו אקדח "יריחו" עם מחסנית ובה 14 כדורים, שנגנבו בהתפרצות לדירה בבאר שבע בחודש מאי. דני הודה בהחזקת האקדח, אך טען כי החזיק אותו להגנה עצמית, לנוכח המידע על כוונות הפגיעה בו. הוא סיפר לחוקריו כי ביום בו חברו קורקוס חוסל, הוא היה אמור להיות יחד איתו ברכב שהתפוצץ. 

טענת ההגנה העצמית לא הספיקה לביטול העבירה, ובחודש אוגוסט הוגש כתב האישום נגד דני. מאז התנהל משא ומתן בין הפרקליטות לבין סנגוריו - עורכי הדין אסף דוק ואור הדאיה ממשרדו. במסגרת דין ודברים הצליחו הסנגורים לשכנע את הפרקליטות כי בתיק קיימות נסיבות מיוחדות. לבסוף הגיעו הצדדים להסדר טיעון שהוצג היום בפני השופט איתי ברסלר-גונן. כתב האישום תוקן ורוכך במקצת; במרכזו של ההסדר הסכמת הפרקליטות לכך שדני יישלח לממונה על עבודות שירות על מנת לבחון אפשרות שירצה את עונשו בשישה חודשי עבודות. בין היתר תבחן אפשרות לביצוע עבודות שירות במקום בו תפחת רמת הסיכון נוכח האיומים על חייו.

בהתאם להסדר, דני הורשע בהחזקת נשק, כמו גם בהחזקת 5.1 גרם חשיש לצריכה עצמית, שאותרו גם כן בחיפוש ברכבו. בימים אלו הוא עצור עד תום ההליכים. דיון הטיעונים לעונש יתקיים לאחר קבלת חוות דעת מהממונה בחודש נובמבר. יש לציין כי ההסכמה על ההסדר הושגה חרף העובדה כי דני בעל עבר פלילי עשיר ובאמתחתו שלל עבירות, לרבות של החזקת נשק בה הורשע לפני שנים אחדות. 

עורכי הדין דוק והדאיה מסרו בתגובה: "הסדר הטיעון המקל בתיק דנן התאפשר לאחר שמשרדנו הצליח לחשוף את הרקע והנסיבות המיוחדים העומדים בבסיס המקרה לזכותו של מרשנו"."

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
שחרור חשוד ממעצר בעבירות נשק ביטול רישום משטרתי בעבירות נשק וסחר בסמים ביטול הרשעה בעבירות נשק חמורות סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם בהחזקת נשק שלא כדין סגירת תיק פלילי בהיעדר אשמה פלילית ללקוח שנחשד בגניבה והיזק לרכוש במזיד סגירת תיק פלילי להורים שנחשדו בתקיפה והתעללות בילדיהם הקטינים

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
יואל | 16:06 22/07/2017
עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
עו''ד אור הדאיה | 16:55 23/07/2017
משפט על החזקת 30 גרם סמים ברכב
עידו | 10:07 19/02/2018
משפט על החזקת 30 גרם סמים ברכב
עו''ד עודד רגב | 18:52 19/02/2018
החזקת אקדח ללא רישיון - מה העונש
גיא | 08:47 09/11/2017
החזקת אקדח ללא רישיון - מה העונש
עו''ד אור הדאיה | 12:38 16/11/2017