חזרה לעמוד הראשי | פסקי דין | סגירת תיק פלילי לחובש בית ספר שנחשד במעשים מגונים בתלמידים במסגרת תפקידו

סגירת תיק פלילי לחובש בית ספר שנחשד במעשים מגונים בתלמידים במסגרת תפקידו

כנגד לקוח המשרד, חובש במקצועו, נפתח תיק פלילי בחשד לביצוע מעשים מגונים והטרדות מיניות בתלמידי בית הספר שבו עבד. בעקבות ייצוג משרדנו ולאור עמידת הלקוח על חפותו באירועים שיוחסו לו, בשים דגש על התשתית הראייתית הרעועה, הוחלט בפרקליטות מחוז מרכז לסגור את תיק החקירה נגדו מבלי להעמידו לדין פלילי.

סגירת תיק פלילי לחובש בית ספר בשרון שנחשד בביצוע מעשים מגונים והטרדות מיניות של תלמידים במסגרת תפקידו

אדם בעל מוגבלות קוגנטיבית עבד כחובש בבית ספר תיכון באזור השרון. אבי דוביצקי אדם פרטי המכנה עצמו "צייד הפדופילים" ומדיח גברים לשוחח עם קטינים לכאורה הניח מכשול בפני עיוור, טמן לבעל המוגבלות פח וגרר אותו לשיחה בעלת אופי שנוי במחלוקת. הלקוח נעצר ונחקר במשטרה בחשד למעשים מגונים בקטינים. לאחר מלחמה עיקשת של משרדנו שכללה ערר על הארכת מעצרו לבית המשפט המחוזי, ערר שהתקבל ברובו, שוחרר הלקוח למעצר בית ונמתחה ביקורת חריפה על היחידה החוקרת ועל התנהלותה בחקירה.

הלקוח שוחרר ממעצר בעקבות כשלים בהתנהלות היחידה החוקרת וחולשת הראיות כנגדו

לקוח המשרד אשר עבד כחובש בבית ספר תיכון סובל מלקות קוגנטיבית שהיא תוצאה ישירה של מחלת סרטן נדירה ממנה הוא סובל. במהלך גלישה ברשת החברתית פייסבוק קיבל הלקוח פניה מפרופיל בדוי בניהולו של אבי דוביצקי - אדם המכנה עצמו "צייד הפדופילים" ועיקר תכלית פועלו המפוקפק היא איתור גברים, במרבית המקרים בעלי מוגבלות ו/או לקות כזו או אחרת, שידול אותם גברים לשיחות בעלות אופי שנוי במחלוקת – והגשת תלונה נגד אותם גברים במשטרה בטענה כי שוחחו שיחות מיניות עם אבי דוביצקי בעודו מתחזה לקטין.

תלונה שהגיש דוביצקי למשטרה, באמצעות עיתונאי המקורב אליו בשם מורן קלפר, הובילה למעצרו של הלקוח אשר כאמור לעיל סובל מלקויות פיזיות קשות ובין היתר גם מלקות קוגניטיבית. חוק הליכי חקירה והעדה (התאמה לאנשים עם מוגבלות שכלית או נפשית) התשס"ו-2005 קובע באופן חד משמעי שאדם בעל מוגבלות יחקר על ידי חוקר מיוחד ולא על ידי חוקר משטרתי רגיל. אותו חוקר מיוחד מוסמך על ידי משרד הרווחה לחקור אנשים בעלי מוגבלות, תוך שמירה על זכויותיהם מתוך הבנה את מצבם הרגיש, את תמימותם, מצוקתם ואת הקושי המוגבר שלהם בהליך הפלילי ביחס לנחקרים 'רגילים'.

משרדנו ליווה את הלקוח עוד בשלב החקירה והעביר למשטרה מסמכים רפואיים רבים לפיהם אין כל ספק שהלקוח סובל מלקות שכלית המחייבת את המשטרה להעביר את החקירה לחוקר מיוחד. ואולם, המשטרה החליטה לעשות דין לעצמה וחקרה את הלקוח באמצעות חוקר רגיל אשר צעק על הלקוח והטיח בו האשמות קשות. הלקוח המפוחד, אשר לקותו עמדה לו לרועץ, אמר מספר אמרות על מנת לספק את אותו חוקר משטרה אגרסיבי – אמירות שאינן תואמות את המציאות והובילו למעצרו של הלקוח.

בדיון הארכת מעצרו טען משרדנו כי יש לעצור את החקירה לאלתר ולהעביר אותה לחקירה באמצעות חוק מיוחד וזאת לאור מצבו הרפואי של הלקוח. בית המשפט השלום בפתח תקווה קבע כי בהחלט יתכן שהמשטרה ביצעה "תקלה חמורה" בהליך החקירה, אולם אין בכך כדי להורות על עצירת החקירה או הפנייתה לחקירות מיוחדות. עוד נקבע, שדין הטענה להתברר במסגרת ההליך העיקרי, לאחר הגשת כתב אישום.

על החלטה זו הוגש ערר מעצר בהול לבית המשפט המחוזי בלוד על ידי משרדנו. כבוד השופטת מרשק מרום קיבלה את עיקרי הערר, קיצרה את מעצרו של הלקוח וקבעה שעל היחידה החוקרת לבחון לעומק את טענותינו בדבר מצבו הבריאותי של הלקוח ולשוב יומיים לאחר מכן לבית המשפט השלום עם חוות דעת ברורה בנושא.

ברוח אותו ערר נערך דיון מעצר נוסף בבית משפט השלום, בו חקרו עורכי הדין אלעד שאול אלבז ועורך הדין אסף דוק את נציג המשטרה וחשפו כי המשטרה כשלה במילוי אחר הוראות בית המשפט המחוזי. המשטרה ננזפה על ידי בית המשפט אשר הורה לה לשוב למחרת עם תשובה הולמת. בדיון השלישי והאחרון בעניינו של הלקוח חקרו עורכי הדין את נציג המשטרה אודות פעולות החקירה שבוצעו, פעולות החקירה שנותרו ורשלנות היחידה החוקרת לשמור על זכויות הלקוח בעל הלקויות. נציג המשטרה איבד את עשתונותיו במהלך הדיון, מהלך ששיחק לטובת הלקוח.

בסופו של הליך מתח בית המשפט ביקורת נוקבת על משטרת ישראל וקבע שהיא מתעלמת מזכויות הלקוח ומחובתה לברר את זכותו של העצור להחקר על ידי חוקר מיוחד. קביעה זו של בית המשפט תעמוד לזכות הלקוח אם וכאשר יוגש נגדו כתב אישום.

כמו כן, בית המשפט הנכבד קבע שעל אף המשכה של החקירה, החשד הסביר נגד הלקוח לא התחזק במידה משמעותית, אם בכלל, ולכן נטתה הכף לטובת שחרורו.

מדובר בדוגמה נפלאה לדרך הנכונה לנהל הליך מעצר, בנחישות רבה, חוכמה, מבלי לחשוש לערור על החלטות שגויות של בית המשפט השלום, ובחירוף נפש משפטי אשר הוביל לשחרורו של הלקוח ולאמירה חריפה של בית המשפט כנגד הגוף החוקר.

ראו כתבה בנושא שפורסמה בתקשורת

לאחר שחרור הלקוח ממעצר - התיק הועבר לפרקליטות מחוז מרכז לבחינת שאלת העמדתו לדין פלילי

צוות עורכי הדין של המשרד אסף בתשומת לב רבה את מכלול הפרטים והמסמכים הרלוונטים להוכחת חפותו של הלקוח, בשים דגש על מכלול הראיות בתיק תוך לקיחה בחשבון את נסיבותיו האישיות.

לאחר בחינת מכלול החומר, פרקליטות מחוז מרכז החליטה לגנוז את תיק החקירה נגדו ובכך נמנעה העמדתו לדין פלילי.

לאור המדיניות הנוקשה של רשויות התביעה ובתי המשפט בכל הקשור לעבירות מין בקטינים, במידה והתיק נגדו לא היה נסגר הוא היה צפוי לעמוד בפני סיכון עונשי גבוה, דבר שהיה מביא לפגיעה בכל רבדי חייו, לרבות שלילת חירותו לתקופה ארוכה.

להלן העתק החלטת הגניזה של פרקליטות מחוז מרכז שנשלחה למשרדנו בעניינו של הלקוח. מפאת החיסיון והשמירה על פרטיותו, פרטיו המזהים הושמטו:

כתבה בנושא שפורסמה בתקשורת:

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות הכותב:

עו"ד אסף דוק הינו מומחה למשפט פלילי וצבאי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק מזה זמן רב בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במקצועיות, יסודיות ויצירתיות החל משלב החשדות והחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשימוע וכלה בניהול ההליך המשפטי. מיד עם תום עבודתו במשרד המשפטים, שימש כסניגור פלילי בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה וצבר ניסיון מעשי רב בטיפול בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מונה צוות עורכי דין מוכשר וייחודי המתורגל בחשיבה "מחוץ לקופסה" למציאת פתרונות מקוריים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצון המטופל. המשרד מספק את שירותיו 24 שעות ביממה ובכל רחבי הארץ. למענה מקצועי ודיסקרטי ניתן ליצור קשר בטל' 03-5505995 | 052-6885006 ממליצים   facebook

תגיות - מונחים נוספים בתחום
סגירת תיק פלילי | הצלחות המשרד | מעשים מגונים בקטינים | סגירת תיק פרקליטות | מעשה מגונה בקטין | מעשים מגונים בילדים | עבירות מין בקטינים | מעשים מגונים בתלמידים | עורך דין עבירות מין בקטינים | סגירת תיק עבירות מין בקטינים | סגירת תיק מעשים מגונים בקטינים

הצלחות המשרד בתחום
קבלת ערר בדבר סגירת תיק אונס בעילה של היעדר אשמה פלילית סגירת תיק פלילי בעבירות גניבה והונאה בכרטיסי אשראי ביטול רישום משטרתי בעבירות השתתפות בהתקהלות אסורה והיזק לרכוש סגירת תיק תקיפה שנפתח נגד רופאה בעילה של חוסר אשמה פלילית

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
אילו עבירות נכללות בהליך סגירת תיק בהסדר מותנה?
נועם | 14:55 27/09/2017
אילו עבירות נכללות בהליך סגירת תיק בהסדר מותנה?
עו''ד אסף דוק | 15:31 27/09/2017
סגירת תיק פלילי
אלמונית | 10:43 03/01/2015
סגירת תיק פלילי
עו''ד אסף דוק | 18:06 04/01/2015
בקשה לשינוי עילת סגירת תיק פלילי
rumine | 12:39 28/06/2014
בקשה לשינוי עילת סגירת תיק פלילי
עו''ד אסף דוק | 09:03 05/07/2014
סגירת תיק פלילי שנפתח במשטרה
אפרת | 17:11 26/05/2014
סגירת תיק פלילי שנפתח במשטרה
עו''ד אסף דוק | 18:54 26/05/2014
שינוי עילת סגירת תיק פלילי
יוסף | 11:58 12/08/2013
שינוי עילת סגירת תיק פלילי
עו''ד אסף דוק | 12:19 12/08/2013
סגירת תיק בהסדר - האם אני חייב להודות?
אלכס | 06:45 13/08/2017
סגירת תיק בהסדר - האם אני חייב להודות?
עו''ד אור הדאיה | 06:57 13/08/2017
סגירת תיק בהסדר - האם אני חייב להודות?
אלכס | 07:05 13/08/2017
ערעור על סגירת תיק
דודו | 12:05 03/08/2017
ערעור על סגירת תיק
עו''ד אור הדאיה | 06:32 04/08/2017
ערעור על סגירת תיק
דודו | 10:43 04/08/2017
סגירת תיק גניבה בהסדר מותנה
אסי 39 | 11:57 21/04/2017
סגירת תיק גניבה בהסדר מותנה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 19:26 25/04/2017