חזרה לעמוד הראשי | פסקי דין | עבודות שירות בלבד ללקוח שהואשם בביצוע 2 התפרצויות לדירה וגניבת תכשיטים רבים

עבודות שירות בלבד ללקוח שהואשם בביצוע 2 התפרצויות לדירה וגניבת תכשיטים רבים

כנגד לקוח המשרד הוגש כתב אישום המייחס לו 2 אישומים של התפרצות לדירה וגניבת תכשיטים רבים של בעליה שנפטרו זה מכבר. בית משפט השלום בתל אביב מחליט לקבל את טענות המשרד, לסטות ממתחם הענישה הנהוג ולגזור על הנאשם עונש מקל במיוחד הכולל עבודות שירות למשך 4 חודשים בלבד, וזאת במקום מאסר מאחורי סורג ובריח כמקובל בעבירות של פריצה והתפרצות למקום מגורים וגניבה אשר נחשבות לחמורות ביותר לאור הפגיעה בערכים המוגנים של שמירה על הקניין ועל תחושת הביטחון האישי של האדם מפני חדירה למקום שבבעלותו.

ענישה מקלה במיוחד ללקוח המשרד בעבירות התפרצות לדירה ב-2 הזדמנויות שונות וגניבת רכוש ותכשיטים רבים של בעליה שנפטרו

כנגד לקוח המשרד הוגש כתב אישום חמור המייחס לו ביצוע עבירות של התפרצות למקום מגורים במטרה לבצע גניבה וגניבה של רכוש ותכשיטים רבים, עבירות על פי סעיפים 406(ב) ו- 384 בהתאמה לחוק העונשין, תשל"ז - 1977.

על פי עובדות כתב האישום אשר הוגש כנגד הנאשם ביחד עם עוד שני נאשמים נוספים, לאחר קבלת מידע אודות דירה אשר בעליה נפטרו זה מכבר הגיעו אליה הנאשמים ב-2 הזדמנויות שונות, טיפסו על ברזלי הבניין ונכנסו לדירה באמצעות ניפוץ חלון ונטלו ממנה תכשיטים רבים ובקבוקי אלכוהול.

הנאשם הורשע על פי הודייתו בכתב האישום המקורי במסגרת הסדר טיעון והצדדים טענו לעונש. בא כוח התביעה עמד על חומרת הנסיבות, על הערכים המוגנים בהם פגע הנאשם, וטען למתחם ענישה הנע בין 12 לבין 24 חודשי מאסר מאחורי סורג ובריח. כמו כן, טען ב"כ התביעה כי תסקיר שירות המבחן שהוגש אינו מבטא סיכוי ממשי  וקונקרטי של שיקום, ועתר שלא לסטות לקולא ממתחם הענישה לו טען, ולהשית על הנאשם עונש מאסר.

משרדנו הפנה לחלקו היחסי של הנאשם באירוע ההתפרצות, נסיבות מקלות שהיו לנאשם בעת ביצוע העבירה, גילו, עברו הפלילי, חלוף הזמן ותהליך השיקום שעבר מאז אותו אירוע.

בבוחנו את חומרת מעשיו של הנאשם בהתחשב במעשים ובנסיבותיהם, בית המשפט מצא לבסוף לקבל את טענות ההגנה של משרדנו ולחרוג ממדיניות הענישה המקובלת בעבירות אלה תוך שהוא גוזר על הנאשם עבודות שירות למשך 4 חודשים בלבד, מאסר על תנאי, פיצוי וקנס סמליים, התחייבות עצמית להימנע מביצוע עבירה וצו מבחן.

בתגובה לענישה מקלה זו ביקשה המדינה עיכוב ביצוע לצורך הגשת ערעור על פסק הדין.

ההחלטה בת"פ 26388-03-14

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
מחיקת רישום משטרתי בעבירות פריצה וגניבה עונש מקל בעבירות החזקת סכין וגניבת רכוש קבלת חנינה מנשיא המדינה ללקוח שהורשע בעבירות גניבה חמורות סגירת תיק משטרתי לקטין שנחשד בהחזקת סכין במסגרת הליך טיפול מותנה שחרור ממעצר חייל שנחשד בהחזקה ושימוש בסמים מסוכנים במסגרת פרשיה רחבה וחמורה בצבא אי הרשעה ללקוח שהואשם בעבירת תקיפה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
פריצה מרחוק לפלאפון
אנונימית | 13:58 12/08/2018
פריצה מרחוק לפלאפון
גבריאל | 16:53 04/10/2018
פריצה לאתר באישור
פלוני אלמוני | 13:29 06/11/2017
פריצה לאתר באישור
cyberworldisrael | 17:02 04/10/2018
השפעה של תיק על פריצה שנסגר במשטרה
אחד | 17:00 17/09/2015
השפעה של תיק על פריצה שנסגר במשטרה
עו''ד אלון שליכטר | 19:12 17/09/2015
השפעה של תיק על פריצה שנסגר במשטרה
אחד | 21:23 17/09/2015