חזרה לעמוד הראשי | פסקי דין | סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוחה שנחקרה בחשד שאיימה והרסה רכוש של קשיש בו טיפלה

סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוחה שנחקרה בחשד שאיימה והרסה רכוש של קשיש בו טיפלה

לקוחת המשרד, אישה נורמטיבית העובדת לפרנסתה כמטפלת סיעודית לקשישים, נחקרה בחשד שאיימה והזיקה לרכושו של קשיש בו טיפלה. הלקוחה הכחישה מן ההתחלה את החשדות שיוחסו לה, תוך שמסרה גרסה מלאה וקוהרנטית בצירוף טענת אליבי שהוכחה. בעקבות ייצוג משרדנו, החליטו במשטרה לקבל את טענותינו ולסגור את תיק החקירה נגדה מחוסר אשמה פלילית ובכך לנקות את שמה ומעורבותה בפרשה שנוהלה נגדה.

סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוחה שנחקרה בחשד שאיימה והזיקה לרכושו של קשיש בו טיפלה

הלקוחה, אם לשתי בנות המתגוררת בעיר דימונה, הינה אדם נורמטיבי לחלוטין, אזרחית למופת אשר רכשה אמון במסגרות השונות ומוערכת בקרב סובביה הן בפן האישי והן בפן המקצועי.

המדובר באישה ללא כל עבר או רקע פלילי ויודגש כי עד לאותה חקירה, היה העולם הפלילי זר לחלוטין לנוף חייה.

יום בהיר אחד זומנה הלקוחה לתחנת משטרת דימונה ונחקרה באזהרה בגין חשד לעבירות איומים והיזק לרכוש. הלקוחה, אזרחית שומרת חוק התייצבה מיד לחקירתה ושיתפה פעולה לכל אורך הדרך.

הלקוחה הכחישה מכל וכל את טענות השווא שהועלו כנגדה ומסרה את גרסתה האמתית לאירועים בצירוף טענת אליבי שהוכחה.

סיטואציה זו, בה הלקוחה נחקרה תחת אזהרה במשטרה, גרמה לתדהמה וחרדה מוחלטת אצלה תוך שהריצה בראשה תסריטים והתרחשויות שונות לגבי עתידה ולא העלתה בדעתה מעולם כי תמצא עצמה תחת סיטואציה כה מופרכת בה היא נחקרת תחת אזהרה בחשד לביצוע העבירות אותן לא ביצעה מעולם.

צוות עורכי הדין של המשרד אסף בתשומת לב רבה את מכלול הפרטים והמסמכים הרלוונטים להוכחת חפותה, טען טענת אליבי שהוכחה וכן עמד על מכלול נסיבות האירועים שיוחסו לה במסגרת בקשתנו לסגור את התיק נגדה מחוסר אשמה.

לאחר הליך בירור מורכב, הצליח משרדנו בסופו של יום לשכנע את המשטרה לסגור את תיק החקירה נגדה מחוסר אשמה פלילית, ובכך לאפשר לה לשוב לעבודתה ולשגרת חייה.

לאור המדיניות הנוקשה של רשויות התביעה ובתי המשפט בכל הקשור לעבירות אלימות נגד קשישים, במידה והתיק נגדה לא היה נסגר, היא הייתה צפויה לעמוד בפני סיכון עונשי גבוה.

להלן העתק הודעת משטרת דימונה בדבר סגירת התיק נגד לקוחת המשרד מחוסר אשמה פלילית. מפאת החיסיון והשמירה על פרטיותה פרטיה המזהים במסמך הושמטו:

חשיבות איכות הייצוג המשפטי בהתמודדות עם האשמות שווא

גם אם אתה אדם נורמטיבי, זה ששומר על החוק, לא מעשן, לא שותה, זה שנוהג עם שתי הידיים על ההגה ותמיד שם חגורה, עובד בעבודה מסודרת, בעל משרה מכובדת, לעיתים אפילו ידוע בציבור, משתדל לכבד את הזולת ולא לעבור על החוק - פתאום, ביום בהיר אחד וללא הכנה מוקדמת אתה יכול למצוא את עצמך בנקל תחת חקירה באזהרה בגין חשד בלבד למעשה שביצעת לכאורה, ומכאן העלילה יכולה רק להסתבך אם לא תשמור על כלל היסוד האחד - התייעצות עם עורך דין פלילי טרם החקירה. לכן, כדאי להתכונן לחקירה ברצינות רבה, אף אם אתה בטוח בצדקתך. חשוב לקבל ייעוץ לפני חקירה מטעם עורך דין פלילי מנוסה ללא קשר למסגרת שבה היא נערכת. החקירה היא השלב הראשון בהליך הפלילי. לפעמים האמת היא פתלתלה ומעורבות האדם אינה כפי שהוא סבור מראש. החוקרים ינסו למשוך אותו במילים, לשכנע אותו על מעורבותו ולאסוף עדויות וראיות.

יש לדעת כיצד להיערך לחקירה בתבונה, הן מבחינת מידע וזכויות אזרחיות וכלה בטקטיקות של חקירה וכיצד להתגונן בפניהם. הניסיון מוכיח כי אדם שקיבל ייעוץ מקצועי עוד לפני החקירה, לא איבד את שלוותו, יכול היה לענות על השאלות בקור רוח ופעמים רבות הדבר היטה את הכף לטובתו. גם אם מדובר בנחקר שבוודאות אשם, הרי החקירה משמעותית מאוד להמשך ההליך שיבוא לאחר מכן, וכל דבר שייאמר בחקירה עלול להשפיע על עתידו.

זכור, כל אמירה, תגובה או הודאה בזמן החקירה - גורליים להמשך ההליך הפלילי נגדך. משכך, כל מה שתאמר בחקירתך עשוי לשמש נגדך בבית המשפט, ומה שהיית אמור לציין במהלך החקירה ולא ציינת -  לא תוכל לטעון במועד מאוחר יותר, שכן ידובר בגרסה כבושה שמשקלה הראייתי נמוך למדי לדעת בתי המשפט.

נוכח חשיבותה הרבה של החקירה ונוכח ההשלכות מרחיקות הלכת שעשויות להיות לה על המשך ניהול ההליך נגדך, חשוב שתיוועץ עם עורך דין פלילי מנוסה טרם החקירה. דע - כי התייעצות משפטית עוד בטרם הגעתך לחקירה עדיפה על פני יעוץ בדיעבד ותיקון טעויות שנעשו במהלך החקירה.

צוות עורכי הדין שלנו, ביניהם גם יוצאי הפרקליטויות השונות ורשויות האכיפה, פועל במקצועיות ומסירות על מנת ולהגן על זכויותייך. המשרד מונה צוות אנשים מוכשר וייחודי המתורגל בחשיבה "מחוץ לקופסה" למציאת פתרונות מקוריים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצון המטופל. במידה וזומנת לחקירת משטרה או הוגש נגדך כתב אישום בעבירה של בעילת חולת נפש או לקויה בשכלה, פנה ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עורך דין פלילי בדימונה | עבירות איומים | היזק לרכוש במזיד | עבירת איומים | טענת אליבי | היזק לרכוש בזדון | הצלחות המשרד | סגירת תיק פלילי מחוסר אשמה | משטרת דימונה | אלימות נגד קשישים | פלילים בדימונה | סגירת תיק פלילי בהיעדר אשמה פלילית | סגירת תיק איומים מחוסר אשמה | איומים כלפי קשיש | סגירת תיק היזק לרכוש מחוסר אשמה

הצלחות המשרד בתחום
שחרור חשוד ממעצר בעבירות סחיטה באיומים וקשירת קשר לביצוע פשע זיכוי נאשם בתיק פשע חמור בעבירות של אונס, מעשי סדום, איומים ותקיפת קטין שחרור חשוד ממעצר בעבירות אלימות במשפחה אי הרשעה פלילית לעובדת בנק בכירה בעבירות תקיפה ואיומים ענישה מקלה: מאסר על תנאי בלבד ללקוח שפצע אדם אחר וחיבל ברכבו סגירת תיק חקירה בעבירות תיווך וסחר בסמים

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
החלפת עורך דין לפני דיון אחרון ומתן פסק דין
עומרי | 19:48 03/03/2014
החלפת עורך דין לפני דיון אחרון ומתן פסק דין
עו''ד חזי כהן | 22:44 04/03/2014
עבירה עוד כלפי עובד במקום העבודה
דליה | 13:32 10/01/2017
עבירה עוד כלפי עובד במקום העבודה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 14:58 07/02/2017
חיוב באשראי בהיעדר נוכחות/ פרטים.
ליאור | 14:10 06/10/2016