חזרה לעמוד הראשי | פסקי דין | נערה בת 14 התלוננה כי המציל בבריכה ניסה לאנוס אותה והתיק נגדו נסגר מחוסר אשמה
קטגוריות: עבירות אונס

נערה בת 14 התלוננה כי המציל בבריכה ניסה לאנוס אותה והתיק נגדו נסגר מחוסר אשמה

לקוח המשרד, אזרח למופת שומר חוק הנזהר בקלה כבחמורה, נעצר ונחקר במשטרת חדרה בחשד שניסה לאנוס נערה בת 14 בבריכה בה עבד כמציל בצפון הארץ. הלקוח הכחיש מן ההתחלה את החשדות שיוחסו לו, תוך שמסר גרסה מלאה וקוהרנטית באשר למה שאירע במועד האירוע. בעקבות ייצוג משרדנו, הוחלט בפרקליטות מחוז חיפה לקבל את טענותינו לסגור את התיק נגדו בעילה של היעדר אשמה פלילית ובכך לנקות את שמו והרישום המשטרתי שהיה לחובתו.

בת 14 התלוננה כי המציל בבריכה ניסה לאנוס אותה - התיק נגדו נסגר מחוסר אשמה

לקוח המשרד, אדם נורמטיבי בכל אורחותיו וללא עבר פלילי נחקר במשטרת חדרה בחשד שניסה לאנוס נערה בת 14 בבריכה בה עבד כמציל בצפון הארץ.

מהלך החקירה וסיטואציה זו גרמה לתדהמה וחרדה מוחלטת אצל הלקוח שהריץ בראשו תסריטים והתרחשויות שונות לגבי עתידו ולא העלה בדעתו מעולם כי ימצא עצמו בסיטואציה בה נחקר תחת אזהרה בחשד לביצוע עבירות אותן לא ביצע מעולם.

לקוח המשרד הכחיש בחקירה מן ההתחלה את החשדות שיוחסו לו, תוך שמסר גרסה מפורטת הכוללת בדיוק את אמירותיו וחשוב מכך את כוונותיו הטהורות ביחס לסיטואציה שאליה נקלע. במסגרת גרסתו, הדגיש כי המדובר בסיפור שאין לו כל קשר או אחיזה למציאות. בסופה של החקירה התיק נגדו הועבר לבחינת הפרקליטות והתיק נגדו נסגר בעילה של חוסר ראיות ונותר לחובתו רישום משטרתי.

צוות עורכי הדין של המשרד אסף בתשומת לב רבה את מכלול הפרטים והמסמכים הרלוונטים להוכחת חפותו, טען לפגמים ראייתיים של ממש בתיק החקירה וכן עמד על מכלול נסיבות האירועים שיוחסו לו במסגרת בקשה לשינוי עילת הסגירה של התיק הפלילי. נוסף על כך, משרדנו טען כי הותרת עילת הסגירה בעניינו של הלקוח על כנה עלולה לעודד הגשת תלונות שקריות, ולעקר מן השורש את מהות ההליך הפלילי שהינו חקר האמת.

לאחר הליך בירור מורכב, הצליח משרדנו בסופו של יום לשכנע את פרקליטות מחוז חיפה לשנות את עילת הסגירה של התיק לחוסר אשמה פלילית, ובכך לאפשר לו להוכיח את חפותו תוך מחיקת הרישום המשטרתי שנותר לחובתו. בסיום הטיפול בתיק הלקוח קיבל חזרה את רישיון הנשק שלו ושב לעבודתו ולשגרת חייו.

כמובא במסגרת אתרנו במספר מאמרים, עילת סגירת התיק הינה לא פעם קריטית עבור האדם שנחקר שכן רק סגירת תיק מחוסר אשמה מותירה את התיק, אל מחוץ  למרשם המשטרתי בעניינו. על אף העובדה כי המדובר ברישום אשר רק לעיתים נדירות מורשה גוף חיצוני להתוודע אליו, במקרים מסוימים המדובר בנקודה קריטית לעתידו התעסוקתי של האדם ולא פעם גם מהווה הדבר נקודה כואבת הפוגעת בו בהיבטים אישיים אחרים.

להלן העתק הודעת פרקליטות מחוז חיפה בדבר סגירת תיק ניסיון האונס נגד הלקוח מחוסר אשמה פלילית. מפאת החיסיון והשמירה על פרטיותו פרטיו המזהים במסמך הושמטו:

חשיבות איכות הייצוג המשפטי בהתמודדות מול האשמות שווא

גם אם אתה אדם נורמטיבי, זה ששומר על החוק, לא מעשן, לא שותה, זה שנוהג עם שתי הידיים על ההגה ותמיד שם חגורה, עובד בעבודה מסודרת, בעל משרה מכובדת, לעיתים אפילו ידוע בציבור, משתדל לכבד את הזולת ולא לעבור על החוק - פתאום, ביום בהיר אחד וללא הכנה מוקדמת אתה יכול למצוא את עצמך בנקל תחת חקירה באזהרה בגין חשד בלבד למעשה שביצעת לכאורה, ומכאן העלילה יכולה רק להסתבך אם לא תשמור על כלל היסוד האחד - התייעצות עם עורך דין פלילי טרם החקירה. לכן, כדאי להתכונן לחקירה ברצינות רבה, אף אם אתה בטוח בצדקתך. חשוב לקבל ייעוץ לפני חקירה מטעם עורך דין פלילי מנוסה ללא קשר למסגרת שבה היא נערכת. החקירה היא השלב הראשון בהליך הפלילי. לפעמים האמת היא פתלתלה ומעורבות האדם אינה כפי שהוא סבור מראש. החוקרים ינסו למשוך אותו במילים, לשכנע אותו על מעורבותו ולאסוף עדויות וראיות.

יש לדעת כיצד להיערך לחקירה בתבונה, הן מבחינת מידע וזכויות אזרחיות וכלה בטקטיקות של חקירה וכיצד להתגונן בפניהם. הניסיון מוכיח כי אדם שקיבל ייעוץ מקצועי עוד לפני החקירה, לא איבד את שלוותו, יכול היה לענות על השאלות בקור רוח ופעמים רבות הדבר היטה את הכף לטובתו. גם אם מדובר בנחקר שבוודאות אשם, הרי החקירה משמעותית מאוד להמשך ההליך שיבוא לאחר מכן, וכל דבר שייאמר בחקירה עלול להשפיע על עתידו.

זכור, כל אמירה, תגובה או הודאה בזמן החקירה - גורליים להמשך ההליך הפלילי נגדך. משכך, כל מה שתאמר בחקירתך עשוי לשמש נגדך בבית המשפט, ומה שהיית אמור לציין במהלך החקירה ולא ציינת -  לא תוכל לטעון במועד מאוחר יותר, שכן ידובר בגרסה כבושה שמשקלה הראייתי נמוך למדי לדעת בתי המשפט.

נוכח חשיבותה הרבה של החקירה ונוכח ההשלכות מרחיקות הלכת שעשויות להיות לה על המשך ניהול ההליך נגדך, חשוב שתיוועץ עם עורך דין פלילי מנוסה טרם החקירה. דע - כי התייעצות משפטית עוד בטרם הגעתך לחקירה עדיפה על פני יעוץ בדיעבד ותיקון טעויות שנעשו במהלך החקירה.

צוות עורכי הדין שלנו, ביניהם גם יוצאי הפרקליטויות השונות ורשויות האכיפה, פועל במקצועיות ומסירות על מנת ולהגן על זכויותייך. המשרד מונה צוות אנשים מוכשר וייחודי המתורגל בחשיבה "מחוץ לקופסה" למציאת פתרונות מקוריים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצון המטופל. במידה וזומנת לחקירת משטרה או הוגש נגדך כתב אישום בעבירה של בעילת חולת נפש או לקויה בשכלה, פנה ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירת האונס | עבירת אונס | שינוי עילת סגירה של תיק משטרתי | שינוי עילת סגירה של תיק פלילי | משטרת חדרה | אונס קטינה | עורך דין עבירת אונס | אונס קטינה מתחת לגיל 16 | סגירת תיק אונס מחוסר אשמה | ניסיון אונס | ניסיון אינוס | סגירת תיק ניסיון אונס מחוסר אשמה | אונס בבריכה | שינוי עילת סגירה בעבירת אונס

הצלחות המשרד בתחום
זיכוי נאשם בתיק פשע חמור בעבירות של אונס, מעשי סדום, איומים ותקיפת קטין סגירת תיק פלילי בהיעדר אשמה לעובדת עירייה שנחשדה בגניבה ממעביד הארכת מאסר על תנאי חב הפעלה ללקוח המשרד בעבירות סמים מקרה של גניבה על ידי עובד הסתיים בהסדר פשרה ומבלי שהוגשה נגדו תלונה במשטרה קבלת בקשת חנינה על ידי נשיא המדינה ומחיקת עבר פלילי סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם בהחזקת נשק שלא כדין

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
החלפת עורך דין לפני דיון אחרון ומתן פסק דין
עומרי | 19:48 03/03/2014
החלפת עורך דין לפני דיון אחרון ומתן פסק דין
עו''ד חזי כהן | 22:44 04/03/2014
שאלה על מערכת מנע של משטרת ישראל
אלון | 00:13 31/07/2016
גבר עירום בביתו מול חדרה של ביתי
ינון | 15:31 30/11/2015
גבר עירום בביתו מול חדרה של ביתי
עו''ד אלעד שאול אלבז | 16:58 04/12/2015