חזרה לעמוד הראשי | פסקי דין | בית המשפט העליון קיבל ערעור בתיק עבירות מין חמורות והמיר עונש מאסר בפועל לעבודות שירות בלבד

בית המשפט העליון קיבל ערעור בתיק עבירות מין חמורות והמיר עונש מאסר בפועל לעבודות שירות בלבד

לקוח המשרד, אדם נורמטיבי ללא עבר פלילי, הואשם בעבירות מין חמורות בקטינה אותה לא הכיר. כתב האישום שהוגש בבית המשפט המחוזי בתל אביב גולל בתחילה שורה ארוכה של עבירות מין שביצע בקטינה, תלמידת בית ספר מאזור השרון. בעקבות ייצוג משרדנו ולאחר ניהול הליך הוכחות הלקוח הורשע בסופו של דבר בעבירה אחת בלבד של מעשה מגונה ונגזרו עליו 8 חודשי מאסר בפועל, זאת לאחר שהתביעה חזרה בה ממרבית העובדות החמורות שנכללו בכתב האישום המקורי. משרדנו לא השלים עם התוצאה וערער על ההחלטה לבית המשפט העליון שהמיר את עונש המאסר בפועל לעבודות שירות בלבד.

בית המשפט העליון קיבל ערעור בתיק עבירות מין חמורות בקטינה והפחית עונשו של הלקוח לעבודות שירות בלבד

נגד לקוח המשרד הוגש כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בתל אביב בגין שורה של עבירות מין שביצע בתלמידת בית ספר מאזור השרון.

לאחר הליך ניהול הוכחות הלקוח הורשע בסופו של דבר בעבירה אחת בלבד של מעשה מגונה בקטינה שטרם מלאו לה שש עשרה שנים, זאת לאחר שהתביעה חזרה בה ממרבית העובדות החמורות שנכללו בכתב האישום במהלך המשפט, לרבות האישום לפיו כפה על הקטינה להיכנס למחסן, אחז בה בחוזקה וביצע מה מעשים מגונים.

במסגרת המשפט, משרדנו טען גם לשורה של מחדלי חקירה כדלהלן:

◻️ לא נתפסו סרטוני מצלמות האבטחה המתעדים את מקום האירוע.

◻️ לא נתפס הטלפון של המתלוננת ולא פרקו ממנו כל מידע.

◻️ שתי עדות רלוונטיות לפחות לא נחקרו כלל.

◻️ חלק מחקירותיו של הלקוח היו שלא כדין ולא ניתנו מרצון חופשי ולכן משקלן נמוך.

◻️ שיהוי ניכר מאוד בהגשת כתב האישום, השולל את האפשרות של הנאשם להתגונן ולהליך הוגן.

מדובר היה במהלכי חקירה אשר היו הכרחיים כדי לאשש או להפריך את ליבת גרסתה של המתלוננת, שהינה ראיה מרכזית, אין מדובר במהלכי חקירה שהם בגדר בחינה של גרסאות חלופיות קלושות, אלא בפעולות חקירה הכרחיות אשר היה בהן להעמיד תמונה עובדתית מלאה בפני רשות התביעה ובפני בית המשפט – אף אם משמעות הדבר הייתה ניקויו של הנאשם מהחשדות נגדו. העובדה כי החוקרים או הפרקליטות היו משוכנעים כי בידיהם די ראיות להוכחת אשמתו של הנאשם בשלב זה אינה מעלה ואינה מורידה כהוא זה, מחובתם היה למצות את החקירה. היה על גורמי החקירה להעמיד בכל רגע ורגע כנר לרגליהם את הכלל לפיו "על הרשות החוקרת לפעול לחשיפת האמת".

להלן קטע מהחלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב:

 

לאחר שמיעת הטיעונים לעונש, בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר על הלקוח 8 חודשי מאסר בפועל. משרדנו לא השלים עם התוצאה וערער על ההחלטה לבית המשפט העליון.

בעקבות ייצוג משרדנו ולאור הליך שיקומי חיובי, היעדר עבר פלילי ונסיבות חייו הנאשם הסכימה פרקליטות המדינה ברמיזת בית המשפט העליון להמיר את 8 חודשי המאסר בפועל ל-8 חודשי עבודות שירות ולא לשלוח אותו למאסר מאחורי סורג ובריח.

להלן החלטת בית המשפט העליון:

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירות מין | הצלחות המשרד | עבירות מין בקטינים | עורך דין עבירות מין בקטינים | מעשה מגונה בקטין עד גיל 16 | עונשים על עבירות מין בקטינים | ענישה בעבירות מין בקטינים | מעשה מגונה בקטינה עד גיל 16 | המרת עונש מאסר בפועל לעבודות שירות

הצלחות המשרד בתחום
שחרור נאשם ממעצר בעבירות חמורות של מעשי סדום ומעשים מגונים בילדים בית המשפט העליון דוחה ערר המדינה על שחרור נאשם בעבירות מין חמורות בילדים שחרור ממעצר חשוד בעבירות מעשה מגונה בקטינה והטרדה מינית ביטול כתב אישום בעבירת מעשה מגונה בפומבי ביטול הרשעה פלילית ללקוח שגידל סמים בביתו במעבדה מאולתרת שחרור חשוד במעשה מגונה בקטינה ממעצר בית בשל היעדר עילת מעצר והתיישנות

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
אישום בעבירות מין בקטינה במשפחה
איה | 23:49 26/12/2017
אישום בעבירות מין בקטינה במשפחה
עו''ד אור הדאיה | 19:08 27/12/2017
רישום פלילי בעבירת של מעשה מגונה בקטין
אפרים | 11:46 19/02/2014
חישוב תקופת התיישנות לצורך הגשת בקשת חנינה
עו''ד אסף דוק | 10:24 20/02/2014
החלפת עורך דין לפני דיון אחרון ומתן פסק דין
עומרי | 19:48 03/03/2014
החלפת עורך דין לפני דיון אחרון ומתן פסק דין
עו''ד חזי כהן | 22:44 04/03/2014