חזרה לעמוד הראשי | פסקי דין | ביטול הרשעה לעובד בנק בכיר שתקף קטין

ביטול הרשעה לעובד בנק בכיר שתקף קטין

כנגד הנאשם, עובד בכיר בבנק מסחרי גדול, הוגש כתב אישום שייחס לו תקיפת קטין בן 4 שנים שלמד באותה העת יחד עם בנו בצהרון. התביעה הפנתה לחומרת העבירה וביקשה להרשיע את הנאשם. מאידך, משרדנו עמד על מכלול נסיבות העבירה והעובדה שרישום פלילי צפוי היה להכתים את שמו של הנאשם כעבריין וגודע את מטה לחמו. בית משפט השלום בתל אביב ביצע איזונים נכונים בין השיקולים השונים והחליט לבסוף לקבל את טענות המשרד ולבטל את הרשעתו של הנאשם בדין.

ביטול הרשעה לעובד בנק בכיר שתקף קטין

בהתבסס על תלונה שהגישו נגד הנאשם, עובד בנק בכיר, הוגש כנגדו כתב אישום המייחס לו עבירת תקיפת קטין לפי סעיף 379 לחוק העונשין, התשל"ז - 1977.

על פי עובדות כתב האישום, הנאשם תקף שלא כדין קטין, יליד 2010, אשר לומד יחד עם בנו של הנאשם בצהרון, בכך שתפס את הקטין בזרועו, הניף אותו והפילו לרצפה.

ב"כ המאשימה הפנתה לחומרת העבירה, העובדה כי הנאשם ביצע את העבירה כלפי ילד בן 4 שנים שלמד באותה תקופה ביחד עם בנו של הנאשם וכן טענה כי לא הוכחה פגיעה בעתידו המקצועי של הנאשם בעקבות הרשעה בדין.

משרדנו הפנה את בית המשפט לעובדה כי ניתן בעניינו של הנאשם תסקיר חיובי הממליץ על אי הרשעתו בדין, מדובר במעידה ראשונה שעליה קיבל אחריות מלאה והביע רגשי חרטה וכן שמעשיו נעשו מתוך דאגה לשלום הבת בניסיון להרחיק את אותו קטין מלפגוע בה.

עוד טען משרדנו כי רישום הרשעה פלילית לחובתו של הנאשם במרשם הפלילי היה מכתים את שמו כעבריין, גורם לפיטוריו ממקום עבודתו ובכך גודע את מטה לחמו באופן שאינו מידתי ביחס לנסיבות ביצוע העבירה.

כב' השופט שמואל מלמד, שופט בית משפט השלום בתל אביב, החליט לקבל את טענותינו ולהורות על ביטול הרשעתו של הנאשם בדין, לאחר שבחן את עניינו של הנאשם בהתאם למבחן הכפול שנקבע בהלכת כתב ע"פ 2083/96 תמר כתב נ' מדינת ישראל. בית המשפט קובע כי בנסיבות המקרה דנן הרשעת הנאשם הייתה מובילה לפגיעה חמורה בשיקומו וכן שסוג העבירה מאפשר לוותר בנסיבות המקרה על ההרשעה בלי לפגוע באופן מהותי בשיקולי הענישה האחרים.

לאור כך, בית המשפט הנכבד החליט לבטל את הרשעתו של הנאשם בדין ולהשית עליו פיצוי ושל"צ בהיקף 100 שעות בלבד.

צפייה בהחלטה בת"פ 51790-10-14

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
אי הרשעה לקטין בעבירות תקיפה בנסיבות מחמירות ואיומים אי הרשעה בעבירות של גניבה והונאה בכרטיסי אשראי ביטול הרשעה בעבירות של זיוף מסמכים וניסיון קבלת דבר במרמה ביטול הרשעתו של עובד ציבור בכיר בעבירות מרמה והונאה חמורות ועבירות כלכליות בית המשפט העליון דוחה ערר המדינה על שחרור נאשם בעבירות מין חמורות בילדים הורים שנחשדו בתקיפת ילדיהם הקטינים לא יועמדו לדין

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
כתב אישום על תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש
אברהם | 14:26 20/01/2018
כתב אישום על תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש
עו''ד עודד רגב | 16:26 20/01/2018
כתב אישום על תקיפה במשפחה
אחד | 10:57 24/07/2017
כתב אישום על תקיפה במשפחה
עו''ד אור הדאיה | 13:25 26/07/2017
כתב אישום על תקיפה סתם בת זוג
איגור | 21:33 07/07/2016
כתב אישום על תקיפה סתם בת זוג
עו''ד אלעד שאול אלבז | 21:38 07/07/2016