פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

הוספת מורשה חתימה

הודעהנכתב על-ידי יקיר בתאריך 14:34 09/04/2014

פורום משפט פלילי הוקם על מנת לספק מענה וסיוע מיידי לשאלות הגולשים בתחום המשפט פלילי על כל רבדיו, לרבות: עבירות סמים, עבירות מחשב, עבירות צווארון לבן, עבירות מרמה והונאה, עבירות מין, עבירות אלימות, עבירות רכוש, עבריינות נוער, עתירות אסירים, בקשות חנינה לנשיא המדינה, שימוע פלילי, סגירת תיק פלילי בהסדר ועוד.

חשוב לציין, כי תשובה הניתנת בפורום הפלילי אינה מהווה תחליף להתייעצות עם עורך דין פלילי במקרה הצורך. כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון האתר.

המנהלים: עו''ד אור הדאיה, עו''ד אלעד שאול אלבז, עו''ד עודד רגב, עו''ד אלון שליכטר, עו''ד אסף דוק

שלום רב,

הנני מועסק במוסד ממשלתי בו מכהנים 3 חברי ועד כמורשה חתימה, לאחרונה צירף הועד עובדת שאינה חברת ועד כמורשה חתימה

וזאת בניגוד לתקנון ועד עובדים, האם יש מקום לקבלת דבר במרמה?

בתודה מראש


הוספת מורשה חתימה
יקיר | 14:34 09/04/2014
שלום רב,

הנני מועסק במוסד ממשלתי בו מכהנים 3 חברי ועד כמורשה חתימה, לאחרונה צירף הועד עובדת שאינה חברת ועד כמורשה חתימה

וזאת בניגוד לתקנון ועד עובדים, האם יש מקום לקבלת דבר במרמה?

בתודה מראש
הוספת מורשה חתימה
עו''ד איילון בירנבוים | 09:52 10/04/2014
שלום רב,

באתר שלנו תוכל למצוא מאמר מקיף בנושא קבלת דבר במרמה הנה קטע מתוכו:

סעיף 415 לחוק העונשין קובע מרמה מהי כך: "מרמה - טענת עובדה בעניין שבעבר, בהווה או בעתיד, הנטענת בכתב, בעל-פה או בהתנהגות, ואשר הטוען אותה יודע שאינה אמת או שאינו מאמין שהיא אמת". כלומר, כדי לבצע עבירה של קבלת דבר במרמה על האדם לטעון טענה כוזבת ביודעין. מכאן, יוצא איפוא שכאשר אדם אינו יודע כי הטענה שטען כוזבת הוא לא עובר כלל על החוק ולא ניתן יהיה להרשיע אותו בעבירה של קבלת דבר במרמה.היסוד העובדתי הנדרש בעבירה זו הוא קבלת דבר בפועל כתוצאה מפעולת המרמה, לרבות נכסים מוחשיים, נכסים שאינם מוחשיים, זכויות או טובות הנאה מכל סוג שהוא. כלומר, לא ניתן יהיה להרשיע אדם בעבירה של קבלת דבר במרמה אלא אם כן יוכח קשר סיבתי ממשי בין פעולת המרמה של אותו אדם לבין קבלתו את "הדבר" מידי המרומה. דרישת היסוד הנפשי בעבירת קבלת דבר במרמה הינה מודעות להתנהגות, לנסיבות ולאפשרות גרימת התוצאות. היסוד הנפשי ניתן להוכחה גם בדרך של שימוש בחזקת העיוורון המכוון וגם בדרך של שימוש בחזקת כלל הצפיות.

לגופו של עניין, לא ניתן מדבריך להבין באיזה נסיבות צורפה העובדת כמורשה חתימה, מדוע צירופה נעשה, האם למינוי יש סיבה מוצדקת ? העובדה כי נעשו דברים בניגוד לתקנון  לא מקימה חזקה כי נעשתה  פעולה של קבלת דבר במרמה. בנוסף, תמיד תוכל לפנות אל הממונה על המשמעת בנציבות שירות המדינה ככל ויש לו סמכות לטפל בעובדי המוסד הממשלתי עליו אתה כותב, ולהציג בפניו את הפרטים על מנת שהפרטים ייבדקו יותר לעומק.

בברכה,
עו"ד איילון בירנבוים
האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון האתר.

פורום פלילי זה מנוהל על-ידי משרד עורכי דין פליליים אסף דוק העוסק בייצוג חשודים ונאשמים בדין הפלילי והצבאי על כל רבדיהם ערוך למתן מענה מיידי ומקצועי 24 שעות ביממה בטלפון: 052-6885006. כמו כן ניתן לעקוב אחר פעילות המשרד בפייסבוק או בחשבון +Google.

2 הודעות
זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

חזור אל פורום משפט פלילי