פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

באילו תנאים תתקבל טענת ההגנה העצמית?

הודעהנכתב על-ידי עו''ד יפית בתאריך 14:51 28/12/2014

פורום משפט פלילי הוקם על מנת לספק מענה וסיוע מיידי לשאלות הגולשים בתחום המשפט פלילי על כל רבדיו, לרבות: עבירות סמים, עבירות מחשב, עבירות צווארון לבן, עבירות מרמה והונאה, עבירות מין, עבירות אלימות, עבירות רכוש, עבריינות נוער, עתירות אסירים, בקשות חנינה לנשיא המדינה, שימוע פלילי, סגירת תיק פלילי בהסדר ועוד.

חשוב לציין, כי תשובה הניתנת בפורום הפלילי אינה מהווה תחליף להתייעצות עם עורך דין פלילי במקרה הצורך. כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון האתר.

המנהלים: עו''ד אור הדאיה, עו''ד אלעד שאול אלבז, עו''ד עודד רגב, עו''ד אלון שליכטר, עו''ד אסף דוק

עו"ד דוק שלום רב, רציתי לדעת באילו תנאים צפוי בית המשפט לקבל את טענת ההגנה העצמית? והאם גם כאשר לא התרחשה באמת סכנה לנאשם, אלא הוא רק דימה לעצמו סכנה כזו, עדיין יכולה לעמוד לו ההגנה העצמית? תודה מראש!


באילו תנאים תתקבל טענת ההגנה העצמית?
עו''ד יפית | 14:51 28/12/2014
עו"ד דוק שלום רב, רציתי לדעת באילו תנאים צפוי בית המשפט לקבל את טענת ההגנה העצמית? והאם גם כאשר לא התרחשה באמת סכנה לנאשם, אלא הוא רק דימה לעצמו סכנה כזו, עדיין יכולה לעמוד לו ההגנה העצמית? תודה מראש!
באילו תנאים תתקבל טענת ההגנה העצמית?
עו''ד אסף דוק | 15:01 28/12/2014
שלום רב,

על מנת שתעמוד לנאשם טענת הגנה עצמית, צריכים להתקיים שישה תנאים:

א. תקיפה שלא כדין;
ב. קיומה של סכנה מוחשית, ולא סכנה ערטילאית בלתי ממוקדת;
ג. מיידיות הסכנה, כאשר ההגנה תוכל להתבצע רק כשהמעשה דרוש באופן מיידי כדי לעצור את התקיפה;
ד. הטוען להגנה לא נכנס למצב הדברים בהתנהגות פסולה;
ה. נחיצות – שמשמעותה האם ניתן היה להדוף את התקיפה בדרך אחרת שהיא פוגענית פחות.
ו. פרופורציה – יחס ראוי בין הנזק הצפוי מפעולת המגן לבין הנזק הצפוי מהתקיפה.
חמשת התנאים הראשונים הינם יסודות עובדתיים מובהקים, ואילו תנאי הפרופורציה הינו תנאי נורמטיבי, הנקבע על-ידי בית המשפט.

כמו כן, כאשר עסקינן בהגנה עצמית מדומה (בהתאם לסעיף 34 י"ח לחוק העונשין - טעות במצב דברים), בית המשפט נדרש לבחון מהי אותה סכנה אותה ראה הנאשם לנגד עיניו עת פעל כפי שפעל. הבחינה של בית המשפט תיעשה בהתאם לסכנה מולה ניצב הנאשם לאור נתונים אובייקטיביים שלפניו, כמו גם לפי דבריו מיד לאחר האירוע ובחקירתו, וכן בית המשפט יבחן גם מידת ההיגיון והסבירות שניתן לייחס לאמונת הנאשם בדבר הסכנה המדומה. המבחן לטעותו של הנאשם הוא לעולם אינדיבידואלי, ואם יש יסוד להניח כי הנאשם האמין בקיומה של סכנה מסוימת, אף אם אמונתו זו אינה סבירה, יש לקבל זאת.

בהצלחה,
עו"ד אסף דוק
האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון האתר.

פורום פלילי זה מנוהל על-ידי עורך דין פלילי אסף דוק העוסק בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במקצועיות, יסודיות ויצירתיות החל משלב החשדות והחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשימוע וכלה בניהול ההליך המשפטי. המשרד ערוך למתן מענה מיידי ומקצועי 24 שעות ביממה בטל' 03-5505995 / 052-6885006. כמו כן ניתן לעקוב אחר פעילות המשרד בפייסבוק או בחשבון +Google.

2 הודעות
זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

חזור אל פורום משפט פלילי