פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין

הודעהנכתב על-ידי יואל בתאריך 18:06 22/07/2017

בפורום הפלילי תמצאו מענה מקצועי לשאלות בתחום המשפט הפלילי על כל רבדיו. הפורום מנוהל על ידי עורכי דין פליליים מובילים בתחומם. מענה מיידי לשאלות בנושאי חקירות חשודים, מעצרים, כתבי אישום, זימון למשפט פלילי, סוגי עבירות פליליות ועוד.

חשוב לציין, כי תשובה הניתנת בפורום הפלילי אינה מהווה תחליף להתייעצות עם עורך דין פלילי במקרה הצורך. כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון האתר.

המנהלים: עו''ד תומר מזרחי, עו''ד אלון שליכטר, עו''ד רביד כהן, עו''ד איילון בירנבוים, עו''ד אסף דוק

שלום רב, אחיין שלי נתפס מחזיק בציוד אמל"ח שאסף בזמן שירותו הצבאי בביתו. הוגש נגדו כתב אישום ורצינו לדעת בפני מה הוא עומד. תודה מראש


עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
יואל | 18:06 22/07/2017
שלום רב, אחיין שלי נתפס מחזיק בציוד אמל"ח שאסף בזמן שירותו הצבאי בביתו. הוגש נגדו כתב אישום ורצינו לדעת בפני מה הוא עומד. תודה מראש
עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
עו''ד אור הדאיה | 18:55 23/07/2017
יואל שלום וברכה.
תחום האמל"ח בעולם הפלילי מורכב ותלוי במשתנים רבים, מכיוון ששאלתך מאוד כללית אשתדל לתת בנושא זה קווים מנחים.
ראשית, יש לענות על השאלה מה מוגדר כנשק? ברור לכולנו שרובה מים לא יכנס תחת הגדרה זו. לעומת זאת M-16 כן, אך מה עם רובה אוויר העלול להוות סכנה בסיטואציות מסוימות?
על כך חוק העונשין משיב:
"נשק" -
(1) כלי שסוגל לירות כדור, קלע, פגז, פצצה או כיוצא באלה, שבכוחם להמית אדם, וכולל חלק, אבזר ותחמושת של כלי כזה;
(2) כלי שסוגל לפלוט חומר הנועד להזיק לאדם, לרבות חלק, אבזר ותחמושת לכלי כאמור ולרבות מכל המכיל או שסוגל להכיל חומר כאמור ולמעט מכל גז מדמיע כהגדרתו בחוק כלי היריה, תש"ט-1949;
(3) תחמושת, פצצה, רימון או כל חפץ נפיץ אחר שבכוחם להמית אדם או להזיק לו, לרבות חלק של אחד מאלה

לאחר שהגענו לכלל מסקנה שאכן מדובר בנשק, יש להבחין כי לא דומה החזקת חלקי נשק, אביזרי נשק ותחמושת להחזקת נשק שלם. הרציונאל לכך ברור- החזקת נשק שלם מהווה סיכון ממשי יותר לחברה מהחזקת חלקי נשק.
בעוד שעל החזקת נשק ללא רשות קבע המחוקק עונש של עד 7 שנים, כשמדובר בהחזקת חלקי נשק, תחמושת ואביזרים נקבע עונש של עד 3 שנים. עונש חמור מכך נקבע לנשיאת נשק ללא רשות שיכול להגיע לעד 10 שנים.
הן בתי המשפט והן גורמי האכיפה תמימי דעים בדבר חומרת עבירות האמל"ח. מצב זה נוצר לאור ריבוי עבירות האמל"ח השכיחות במחוזותינו.
ככלל, כל ענישה נקבעת על-פי נסיבות המקרה הספציפיות. אך נקודת המוצא של בתי המשפט הינה שעל עבירות החזקת נשק ללא רשות יש להיענש בחומרה. התוצאה הסופית תלויה בגורמים רבים, כגון כמות הנשק שנתפסה, עברו הפלילי של הנאשם וכו'.
לטעמי מומלץ להיוועץ בנושא זה עם עו"ד פלילי הבקיא בסוגיה זו, בוודאי כאשר מדובר בבחור צעיר אשר לא מכבר סיים את שירותו הצבאי.
בכבוד רב,
אור הדאיה, עו"ד
האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון אתר המשרד.

הפורום הפלילי מנוהל על-ידי עורך דין פלילי אסף דוק, בעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחום המשפט הפלילי העוסק בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מונה צוות עורכי דין פליליים מוכשר וייחודי המתורגל בחשיבה "מחוץ לקופסה" למציאת פתרונות מקוריים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצון המטופל. המשרד ערוך למתן מענה מיידי ומקצועי 24 שעות ביממה בטלפון 03-5505995 או 052-6885006. כמו כן ניתן לעקוב אחר פעילות המשרד בפייסבוק.

2 הודעות
זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

חזור אל פורום משפט פלילי