פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

כתב אישום בעבירת גידול סמים

הודעהנכתב על-ידי דניאל בתאריך 23:42 28/11/2017

בפורום הפלילי תמצאו מענה מקצועי לשאלות בתחום המשפט הפלילי על כל רבדיו. הפורום מנוהל על ידי עורכי דין פליליים מובילים בתחומם. מענה מיידי לשאלות בנושאי חקירות חשודים, מעצרים, כתבי אישום, זימון למשפט פלילי, סוגי עבירות פליליות ועוד.

חשוב לציין, כי תשובה הניתנת בפורום הפלילי אינה מהווה תחליף להתייעצות עם עורך דין פלילי במקרה הצורך. כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון האתר.

המנהלים: עו''ד תומר מזרחי, עו''ד אלון שליכטר, עו''ד רביד כהן, עו''ד איילון בירנבוים, עו''ד אסף דוק

באילו מקרים המשטרה תחליט להגיש כתב אישום בעבירת גידול סמים?


כתב אישום בעבירת גידול סמים
דניאל | 23:42 28/11/2017
באילו מקרים המשטרה תחליט להגיש כתב אישום בעבירת גידול סמים?
כתב אישום בעבירת גידול סמים
עו''ד אסף דוק | 08:50 29/11/2017
להלן מדיניות העמדה לדין בעבירת גידול סמים בהתאם להנחיות ראש חטיבת התביעות:

נוכח התכלית העומדת בבסיס עבירת הגידול ועונש המאסר הממושך הקבוע בצידה, התביעה צפויה להחליט האם להעמיד לדין אדם החשוד בגידול סמים בהתאם לתבחינים הבאים:

◻️ מספר השתילים שגודלו - ככל שמספר השתילים גדול יותר, כך תגבר הנטייה לייחס עבירה של גידול סם מסוכן להבדיל מעבירה של החזקת סם לצריכה עצמית. כך למשל, גידול מספר שתילים שאינו מצומצם, יהווה אינדיקציה לכך שהעבירה בוצע שלא לצריכה עצמית ולכן תגבר הנטייה לייחס עבירה של גידול סם מסוכן על פי החזקת סם מסוכן לצריכה עצמית.

◻️ התכנון שקדם לביצוע העבירה - ככל שנערך תכנון לצורך ביצוע העבירה כך תגבר הנטייה לייחס עבירה של גידול סם מסוכן. בכלל זה: שכירת מבנה ייעודי לביצוע העבירה; רכישת אמצעים ייעודיים לצורך גידול הסם המסוכן וכו'.

◻️ היקף האמצעים ששימשו לביצוע העבירה - ככל שנעשה שימוש באמצעים רבים יותר, ובכלל זה: דשנים, כלים ייעודיים לגידול השתילים, טפטפות ומערכת השקיה, מנורות ייעודיות וכו', כך תגבר הנטייה לייחס עבירה של גידול סם מסוכן על פני עבירה של החזקת סם לצריכה עצמית.

◻️ נסיבות חיצוניות לביצוע העבירה - ככל שמתיק החקירה עולה תשתית ראייתית התומכת בכך שהחשוד גידל את הסם המסוכן שלא לצריכתו העצמית תיוחס עבירה של גידול סם מסוכן.

◻️ קיומו של עבר פלילי רלוונטי - קיומו של עבר פלילי בעבירות לפי הפקודה שאינן לצריכה עצמית ישמש כנתון, אם כי לא כזה שמשקלו רב, לבחירה בסעיף העבירה המתאים.

◻️ קיומו של חומר מודיעיני רלוונטי - קיומו של חומר מודיעיני רלוונטי ישמש כנתון מסייע, אשר משקלו אינו רב במסגרת איזון הנתונים בבחירת סעיף העבירה המתאים. כך למשל, קיומן של ידיעות מודיעיניות לפיהן החשוד נוהג לסחור בסם מסוכן ישמש כנתון התומך בבחירת סעיף עבירה של גידול סם מסוכן על פני החזקת סם מסוכן לצריכה עצמית.

◻️ משקל הסם המסוכן - משקל הסם המסוכן יכול ויהווה נתון מסייע בבחירת סעיף העבירה המתאים. ככל שמשקל הסם המסוכן הינו רב יותר, כך תגבר הנטייה לייחס עבירה של גידול סם מסוכן על פני עבירה של החזקת סם מסוכן לצריכה עצמית.

יחד עם זאת, מקום בו ההתרשמות נוטה באופן ברור לכך שהחשוד גידל את הסם המסוכן לצריכתו העצמית, הרי שלא יהיה במשקל הסם המסוכן, יהא משקלו אשר יהא, כדי לשנות מן המסקנה, כי החשוד גידל את הסם המסוכן לצריכתו העצמית ומשכך תיוחס עבירה של החזקת סם מסוכן לצריכה עצמית. כך למשל, מקום בו גידל חשוד בחצר ביתו שתיל בודד של סם מסוכן מסוג קנאביס במשקל של 4 ק"ג, מבלי שהתבחינים הנקובים דלעיל מתקיימים, הנטייה תהא לייחס לראשון עבירה של החזקת סם מסוכן לצריכה עצמית על פני עבירה של גידול סם מסוכן. מנגד, מקום בו גידל חשוד 190 שתילים של סם מסוכן מסוג קנאביס, כאשר משקלם המצטבר הינו 400 גרם, הנטייה תהא לייחס לחשוד עבירה של גידול סם מסוכן/

יודגש כי רשימת התבחינים דלעיל אינה בבחינת רשימה סגורה ואת סעיפיה על התביעה לבחון במצטבר. יחד עם זאת, ייתכנו מקרים בהם די יהיה בבחינתו של תבחין אחד כדי להגיע למסקנה בדבר העבירה המתאימה. כך למשל, במקרה בו אדם גידל בביתו 100 שתילים של סם מסוכן מסוג קנאביס, הרי שכמות מעין זו לא גודלה לצורך שימושו העצמי ומשכך העבירה שתיוחס לו הינה עבירה של גידול סם מסוכן.

מידע נוסף אודות עבירת גידול סמים תוכל למצוא במאמר הבא: https://www.dok.co.il/%D7%94%D7%AA%D7%9E%D7%97%D7%95%D7%AA/467-%D7%A2%D7%91%D7%99%D7%A8%D7%AA-%D7%92%D7%99%D7%93%D7%95%D7%9C-%D7%A1%D7%9E%D7%99%D7%9D

בברכה,
עו"ד אסף דוק
052-6885006
האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון אתר המשרד.

הפורום הפלילי מנוהל על-ידי עורך דין פלילי אסף דוק, בעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחום המשפט הפלילי העוסק בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מונה צוות עורכי דין פליליים מוכשר וייחודי המתורגל בחשיבה "מחוץ לקופסה" למציאת פתרונות מקוריים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצון המטופל. המשרד ערוך למתן מענה מיידי ומקצועי 24 שעות ביממה בטלפון 03-5505995 או 052-6885006. כמו כן ניתן לעקוב אחר פעילות המשרד בפייסבוק.
כתב אישום בעבירת גידול סמים
דניאל | 11:24 29/11/2017
תודה רבה !!!

3 הודעות
זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

חזור אל פורום משפט פלילי

cron