פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

איך אפשר למחוק רישום של תיק משטרתי?

הודעהנכתב על-ידי גיורא בתאריך 11:10 04/05/2019

בפורום הפלילי תמצאו מענה מקצועי לשאלות בתחום המשפט הפלילי על כל רבדיו. הפורום מנוהל על ידי עורכי דין פליליים מובילים בתחומם. מענה מיידי לשאלות בנושאי חקירות חשודים, מעצרים, כתבי אישום, זימון למשפט פלילי, סוגי עבירות פליליות ועוד.

חשוב לציין, כי תשובה הניתנת בפורום הפלילי אינה מהווה תחליף להתייעצות עם עורך דין פלילי במקרה הצורך. כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון האתר.

המנהלים: עו''ד תומר מזרחי, עו''ד אלון שליכטר, עו''ד רביד כהן, עו''ד איילון בירנבוים, עו''ד אסף דוק

שלום רב, לפני שנה נחקרתי במשטרה על אירוע גניבה שכלל לא הייתי שותף לו. לקחו לי טביעות אצבע וצילום פנים והתנהגו אלי כאחרון העבריינים. עכשיו גיליתי שיש לי גם רישום משטרתי בעקבות אותה חקירה הזויה של המשטרה. אני אמור להיקלט בתפקיד ביטחוני רגיש בקרוב ואני חושש שלא אתקבל בעקבות אותו רישום. מה עושים? תודה מראש


איך אפשר למחוק רישום של תיק משטרתי?
גיורא | 11:10 04/05/2019
שלום רב, לפני שנה נחקרתי במשטרה על אירוע גניבה שכלל לא הייתי שותף לו. לקחו לי טביעות אצבע וצילום פנים והתנהגו אלי כאחרון העבריינים. עכשיו גיליתי שיש לי גם רישום משטרתי בעקבות אותה חקירה הזויה של המשטרה. אני אמור להיקלט בתפקיד ביטחוני רגיש בקרוב ואני חושש שלא אתקבל בעקבות אותו רישום. מה עושים? תודה מראש
איך אפשר למחוק רישום של תיק משטרתי?
עו''ד אסף דוק | 11:45 04/05/2019
גיורא שלום,

כאשר מסיבות שונות מגיעים נציגי המשטרה או התביעה למסקנה שתיק חקירה אינו יכול להוות בסיס מספיק להצגה בפני בית המשפט, תיק החקירה נסגר. תיק חקירה יכול להיסגר מחמש עילות:

1. חוסר ראיות – כאשר אין מספיק ראיות בכדי לבסס אישום.
2. חוסר עניין לציבור - על פי ההגדרה המשפטית " מכלול נסיבות העניין אינו מצדיק העמדה לדין".
3. חוסר עניין בהמשך חקירה – "מכלול נסיבות העניין אינו מצדיק המשך חקירה"
4. חוסר אשמה – לאחר חקירה מתברר כי אין אשמה פלילית של החשוד.
5. הסדר מותנה – כאשר נערך הסדר בין התביעה והחשוד, על פיו החשוד מתחייב לעמוד בתנאים מסוימים, ובתמורה לכך נסגר תיק החקירה כנגדו.

מתוך חמש העילות האלו, רק סגירת תיק מעילת חוסר אשמה תביא למחיקת התיק מהרישום הפלילי ומן הרישום המשטרתי. סגירת תיק החקירה מכל עילה אחרת תותיר רישום משטרתי, אשר לגופים שונים תהיה גישה אליו, ולכך יכולה להיות השפעה שלילית על חייו של החשוד, כמו פגיעה במוניטין שלו ובשמו הטוב, וחסימת האפשרות שלו להתקבל למשרות שונות ולהתקדם בקריירה המקצועית. קיומו של רישום משטרתי כלפי אדם יכול למנוע ממנו להתקבל למשרות ציבוריות שונות, או לתפקידים ביטחוניים שונים.

שינוי עילת סגירת תיק

לחשוד שתיקו נסגר שלא מעילת חוסר אשמה, עומדת הזכות לפנות לתביעה בבקשה לשנות את עילת הסגירה. אם בקשתו תתקבל ועילת סגירת התיק תשונה לחוסר אשמה, יימחק הרישום המשטרתי לגביו, כתם החשד הפלילי יוסר, והוא יהיה חופשי להמשיך את חייו ללא פגיעה בשמו הטוב ובאפשרויות התעסוקה שלו. למרות שאת הבקשה יכול החשוד להגיש באופן עצמאי, אין הדבר מומלץ, שכן מדובר בהליך המחייב ניסיון ומיומנות בהליכים משפטיים פליליים. הגשת בקשה בצורה לא מקצועית יכולה להוביל לתוצאה ההפוכה והיא פתיחת תיק החקירה מחדש.

הליך הגשת בקשה לשינוי עילת סגירת תיק

חשוד שמבקש לשנות את עילת סגירת התיק צריך לפנות לעורך דין המתמחה בפלילים. עורך הדין יגיש בקשה לקבלת חומרי החקירה מהמשטרה, ויבחן אותם לעומק. בבחינת חומר הראיות יחפש עורך הדין טעויות וליקויים משפטיים, מחדלים שבוצעו במהלך החקירה ובאיסוף הראיות, וטענות שונות שיכולות לעמוד לזכות הנאשם. במידה ויימצאו כאלו, ישטח אותן עורך הדין בפני הגורם שאחראי על סגירת התיק. חשוב לפנות לעורך דין מומחה ומנוסה בפלילים, שידע לאתר נסיבות וטענות לזכות החשוד ולהעריך נכונה את הסיכויים לקבלת הבקשה, שכן הגשת בקשה לשינוי עילת סגירת התיק ללא בסיס עלולה לפעול לרעת החשוד.

למידע נוסף בנושא אתה מוזמן לקרוא את המאמר הבא: https://www.dok.co.il/%D7%91%D7%9C%D7%95%D7%92-%D7%A4%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%99/2522-%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%99-%D7%A2%D7%99%D7%9C%D7%AA-%D7%A1%D7%92%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%AA%D7%99%D7%A7-%D7%A4%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%99

בברכה,
עו"ד אסף דוק
052-6885006
האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון אתר המשרד.

הפורום הפלילי מנוהל על-ידי עורך דין פלילי אסף דוק, בעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחום המשפט הפלילי העוסק בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מונה צוות עורכי דין פליליים מוכשר וייחודי המתורגל בחשיבה "מחוץ לקופסה" למציאת פתרונות מקוריים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצון המטופל. המשרד ערוך למתן מענה מיידי ומקצועי 24 שעות ביממה בטלפון 03-5505995 או 052-6885006. כמו כן ניתן לעקוב אחר פעילות המשרד בפייסבוק.

2 הודעות
זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

חזור אל פורום משפט פלילי

cron