פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

מעצר עד תום הליכים

הודעהנכתב על-ידי שמוליק בתאריך 16:08 26/02/2014

בפורום הפלילי תמצאו מענה מקצועי לשאלות בתחום המשפט הפלילי על כל רבדיו. הפורום מנוהל על ידי עורכי דין פליליים מובילים בתחומם. מענה מיידי לשאלות בנושאי חקירות חשודים, מעצרים, כתבי אישום, זימון למשפט פלילי, סוגי עבירות פליליות ועוד.

חשוב לציין, כי תשובה הניתנת בפורום הפלילי אינה מהווה תחליף להתייעצות עם עורך דין פלילי במקרה הצורך. כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון האתר.

המנהלים: עו''ד תומר מזרחי, עו''ד אלון שליכטר, עו''ד רביד כהן, עו''ד איילון בירנבוים, עו''ד אסף דוק

לפי המאמר על מעצר עד תום הליכים, אפשר לעצור חשוד עד 35 ימים (15+15+5).
המשך המעצר מותנה בהגשת כתב אישום.
שאלתי: אם התובע לא הספיק להגיש את כתב האישום בתקופה זאת והחשוד לדעת התובע 
חייב להישאר במעצר בשל מסוכנותו.
האם יש דרך להאריך את מעצר החשוד ומה הבסיס לכך ?  או שלפי החוק חובה לשחררו  עד להגשת כתב האישום ? 


מעצר עד תום הליכים
שמוליק | 16:08 26/02/2014
לפי המאמר על מעצר עד תום הליכים, אפשר לעצור חשוד עד 35 ימים (15+15+5).
המשך המעצר מותנה בהגשת כתב אישום.
שאלתי: אם התובע לא הספיק להגיש את כתב האישום בתקופה זאת והחשוד לדעת התובע 
חייב להישאר במעצר בשל מסוכנותו.
האם יש דרך להאריך את מעצר החשוד ומה הבסיס לכך ?  או שלפי החוק חובה לשחררו  עד להגשת כתב האישום ? 
מעצר ימים - מעצר לפני הגשת כתב אישום
עו''ד אסף דוק | 22:39 27/02/2014
שמוליק שלום,

מעצר עד תום ההליכים מותנה בהגשה של כתב אישום ולכן נדמה כי שאלתך עוסקת במעצר ימים ולא במעצר עד תום ההליכים (מעצר ימים - מעצר אדם טרם הגשת כתב אישום בעניינו).

בהליך המעצר לפני הגשת כתב אישום, בית המשפט מוסמך להורות על מעצרו של אדם רק כאשר ישנו חשד סביר שהוא עבר עבירה והתקיימה אחת מעילות המעצר הבאות: 1. שיבוש הליכי חקירה או משפט 2. סכנה לביטחון הציבור, האדם או המדינה 3. מעצר לצורך חקירה 4. הימלטות ממשמורת חוקית.

יחד עם זאת, בית המשפט לא יורה על מעצרו של אדם כאשר ניתן להשיג את מטרת המעצר בערובה או בתנאים.

לעניין תקופות המעצר לפני הגשת כתב אישום:

שופט רשאי להורות על הארכת מעצרו של אדם לתקופה של 15 ימים (ואם זה לצורכי חקירה אז לתקופה של עד 5 ימים) ולאחריה להורות שוב על הארכת המעצר לפרק זמן כולל של 30 ימים.

בתום 30 הימים, השופט רשאי להורות על הארכת תקופת המעצר עד ל-75 ימים (כאשר הארכת המעצר תהא לתקופה של 15 ימים בכל פעם) וזאת רק אם הבקשה הוגשה בצירוף אישור של היועץ המשפטי לממשלה.

אם עברו 75 ימים ועדיין לא הוגש כתב אישום בעניינו של אדם - הוא ישוחרר לאלתר אלא אם כן שופט של בית המשפט העליון ציווה על הארכת מעצרו לתקופה נוספת של עד 90 ימים בכל פעם.

בכבוד רב,
עו"ד אסף דוק
052-6885006
האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון אתר המשרד.

הפורום הפלילי מנוהל על-ידי עורך דין פלילי אסף דוק, בעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחום המשפט הפלילי העוסק בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מונה צוות עורכי דין פליליים מוכשר וייחודי המתורגל בחשיבה "מחוץ לקופסה" למציאת פתרונות מקוריים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצון המטופל. המשרד ערוך למתן מענה מיידי ומקצועי 24 שעות ביממה בטלפון 03-5505995 או 052-6885006. כמו כן ניתן לעקוב אחר פעילות המשרד בפייסבוק.
מעצר ימים - מעצר לפני הגשת כתב אישום
שמוליק | 15:50 28/02/2014
תודה על התשובה היפה והמפורטת.
אכן, שאלתי התייחסה למצב שלפני הגשת כתב אישום ותהיתי, מה הדרך להמשיך את המעצר
מעבר לאמור בס' 17 (ד) - וסעיפים 59 ו- 62 עונים על כך, כפי שפרטת בתשבותך.
תודה על עזרתך ושבת שלום.
 

3 הודעות
זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

חזור אל פורום משפט פלילי

cron