פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

זומנתי לחקירה במשטרה - האם כדאי לשתוק?

הודעהנכתב על-ידי גבי בתאריך 22:48 06/05/2014

פורום משפט פלילי הוקם על מנת לספק מענה וסיוע מיידי לשאלות הגולשים בתחום המשפט פלילי על כל רבדיו, לרבות: עבירות סמים, עבירות מחשב, עבירות צווארון לבן, עבירות מרמה והונאה, עבירות מין, עבירות אלימות, עבירות רכוש, עבריינות נוער, עתירות אסירים, בקשות חנינה לנשיא המדינה, שימוע פלילי, סגירת תיק פלילי בהסדר ועוד.

חשוב לציין, כי תשובה הניתנת בפורום הפלילי אינה מהווה תחליף להתייעצות עם עורך דין פלילי במקרה הצורך. כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון האתר.

המנהלים: עו''ד רביד כהן, עו''ד איילון בירנבוים, עו''ד אלון שליכטר, עו''ד אסף דוק

אהלן, זומנתי לחקירה משטרתית בעוד מספר ימים. השאלה שלי היא כזו - האם כדאי לי לשמור על זכות השתיקה בחקירה בכל מצב? 


זומנתי לחקירה במשטרה - האם כדאי לשתוק?
גבי | 22:48 06/05/2014
אהלן, זומנתי לחקירה משטרתית בעוד מספר ימים. השאלה שלי היא כזו - האם כדאי לי לשמור על זכות השתיקה בחקירה בכל מצב? 
כיצד לנהוג בחקירת משטרה
עו''ד אסף דוק | 22:56 06/05/2014
גבי שלום,

החוק מאפשר לנחקר לעשות שימוש בזכות השתיקה אך ורק במקרה בו התשובה לשאלת החוקרים תוביל להפללה עצמית מצידו. ככלל, אדם הנתון בחקירה מחויב לענות על השאלות המופנות אליו על-ידי החוקרים ורק במקרים מסוימים בהם קיים חשש להפללה עצמית, יכול הנחקר לסרב לענות ללא פחד מהשפעה כלשהי על העונש.

מאידך, נחקרים רבים אינם מקפידים לשמור על זכות השתיקה כראוי, ומפלילים עצמם בחקירה. לדוגמא: במקרים רבים החוקרים מנסים להשיג מידע מנחקר בדרך של העמדת פנים כי המידע כבר נתון בידם וכל שעל הנחקר לעשות הוא רק לאמת את הדברים. באמצעות שיטות חקירה אלה ורבות אחרות מפתים החוקרים את הנחקר לשתף עימם פעולה, והאחרון לבסוף מתרצה ו"מספק את הסחורה" לחוקריו על-ידי מסירת פרטים לא מדויקים שאת משמעותם הוא לא שקל כראוי, מאחר שלא קיבל ייעוץ מקצועי מטעם עורך דין פלילי - וכך מפליל עצמו בעבירה.

לאור כל אלה, הדבר הראשון שעל אדם הנתון בחקירת משטרה לעשות הוא ליצור קשר עם עורך דין פלילי. עורך הדין יספק תשובות לנחקר מתי עליו להשתמש בזכות השתיקה על מנת למנוע הפללה עצמית בהתאם לפרטי המקרה עימו הוא מתמודד.

בכבוד רב,
עו"ד אסף דוק
052-6885006
האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון האתר.

פורום פלילי זה מנוהל על-ידי עורך דין פלילי אסף דוק העוסק בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במקצועיות, יסודיות ויצירתיות החל משלב החשדות והחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשימוע וכלה בניהול ההליך המשפטי. המשרד ערוך למתן מענה מיידי ומקצועי 24 שעות ביממה בטל' 03-5505995 / 052-6885006. כמו כן ניתן לעקוב אחר פעילות המשרד בפייסבוק או בחשבון +Google.

2 הודעות
זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

חזור אל פורום משפט פלילי