פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

תפקיד שפיטה ורישום פלילי

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: תפקיד שפיטה ורישום פלילי

תפקיד שפיטה ורישום פלילי

הודעה על ידי עו''ד אלעד שאול אלבז » 19:18 21/03/2017

שלום רב,
על פי חוק המרשם הפלילי ותקנים השבים המשטרה תעביר מידע אודות רישום פלילי לגופים המנויים בתוספת הראשונה. בין יתר הגופים, גם הוועדה לבחירת שופטים.

על פי סעיף 2(2) לחוק הליך אשר הסתיים בהודאה באשמה לא הרשעה הוא פריט רישום לכל דבר ועניין. סעיף 13(5) לחוק מגביל מסירת מידע על צו בדבר התחייבות להימנע מעבירה וצו שירות לתועלת הציבור שניתנו ללא הרשעה רק לגורמים המוניים בסעיפים (א) עד (ה), (י) עד (יב), (יד) עד (יט), (כא), (כב), (כד), (כה), (כח) ו-(ל) לתוספת הראשונה ובלבד שהדבר דרוש לצורך מילוי תפקידם.

הועדה למינוי שופטים ממוקמת בסעיף (ד) לתוספת הראשונה (ועדת מינויים לפי חוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984,), ולכן על פי הוראות סעיף 13(5) לעיל באפשרותה לעיין במרשם הפלילי הרחב אשר כולל גם הליכים שהסתיימו ללא הרשעה.

אך שים לב!
סעיף 7א לחוק בתי המשפט קובע כי הועדה לא תציע מינוי של שופט, אם המועמד הורשע בעבירה פלילית שיש בה, בנסיבות הענין, משום קלון.

משמע, הגם שהועדה למינוי שופטים רשאית לראות פריטי רישום של הליכים שהסתיימו באי הרשעה - היא אינה רשאית לפסול מועמד אך ורק בשל רישום זה!

בכבוד רב,
עו"ד פלילי אלעד שאול
טלפון 0522333730

תפקיד שפיטה ורישום פלילי

הודעה על ידי דותן » 18:19 21/03/2017

שלום רב,
ברישום אודותי, ישנו אשמה ללא הרשעה וריצוי שלצ של 50 שעות.
האם דבר זה מהווה מניעה להיבחרותי כשופט בבית המשפט בעתיד?
תודה.

חזור למעלה