פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

החזרת מחשב נייד על ידי המשטרה

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: החזרת מחשב נייד על ידי המשטרה

תודה רבה עו"ד דוק!

הודעה על ידי אורן » 17:55 12/07/2015

על התשובה המהירה!

החזרת תפוס על-ידי המשטרה

הודעה על ידי עו''ד אסף דוק » 13:51 12/07/2015

שלום רב,

פקודת סדר הדין הפלילי (מעצר וחיפוש) קובעת בזאת הלשון לעניין החזרת תפוס על ידי המשטרה: "אם תוך ששה חדשים מיום תפיסת החפץ על ידי המשטרה, או מיום שהגיע לידיה, לא הוגש המשפט אשר בו צריך החפץ לשמש ראיה ולא ניתן צו על אותו חפץ לפי סעיף 34, תחזיר המשטרה את החפץ לאדם אשר מידיו נלקח; אך רשאי בית משפט שלום, על פי בקשת שוטר מוסמך או אדם מעוניין, להאריך את התקופה בתנאים שיקבע".

כלומר, בסמכות המשטרה להחזיק בחפץ התפוס עד להגשת כתב האישום, ולאחר הגשת כתב האישום, עד להכרעת הדין. ספירת 6 החודשים היא מיום תפיסת החפץ על ידי המשטרה אולם במקרים מסוימים ניתן להגיש בקשה מתאימה לבית המשפט להחזרת התפוס ("בקשה להחזרת תפוס") אף בטרם חלוף מועד זה מכוח סעיף 34 לפקודה. במקרים מעין אלה בית המשפט נדרש לבחון חלופה אשר תשיג את תכלית תפיסתו של החפץ ותפחית את הפגיעה בבעליו. החזרת התפוס תיבחן גם לאורו של חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, ולאור זכות הקניין שהיא אחת מזכויות האדם הבסיסיות.

בכבוד רב,
עו"ד אסף דוק
052-6885006

החזרת מחשב נייד על ידי המשטרה

הודעה על ידי אורן » 12:47 12/07/2015

שלום לפני 3 שבועות נחקרתי במשטרה על עבירת הטרדה מינית ונלקחו ממני הטלפון הסלולרי והמחשב הנייד. חשוב לציין שהשוטרים עדיין לקחו את המחשב הנייד למרות שאמרתי להם שאין עליו כלום כי כל ההתכתבויות שלי עם אותה בחורה נעשו מהפלאפון. אני עצמאי ועוסק בבניית אתרים באינטרנט. כל העבודות שלי וגם פרטי הלקוחות נמצאים על המחשב הזה ומאוד מאוד חשוב לי להחזיר אותו. מה עלי לעשות? תודה

חזור למעלה