פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

זיוף חתימה

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: זיוף חתימה

זיוף חתימה

הודעה על ידי עו''ד אלעד שאול אלבז » 11:39 16/11/2016

שלום,
כדי לענות על שאלתך יש לנתח את המצב המשפטי לעומק.
יש לבחון האם בתה של בעלת הדירה היא אכן אפוטרופוסית שלה לענייני הרכוש בכלל והדירה בפרט.

לשאלתך,
1. אסור לחתום בשמו של אדם אחר , אלא אם יש לך הרשאה חוקית לעשות זאת. ככל שהיא האפוטרופוס שלה יש לה הרשאה חוקית לחתום בשמה. ואולם, אני סבור כי מן הראוי שאפוטרופוס יציין מפורשות בחתימתו כי הוא חותם בתור אפוטרופוס.
זאת אומרת, שלא ראוי לערוך חוזה בינך ובין האם, כאשר האפוטרופוס חותם בשם האם ולא מציין מפורשות שהוא, האפוטרופוס, חתם לרבות שמו המלא, תעודת הזהות שלו וחתימת ידו האישית.

2. העונש על עבירת הזיוף מנוי בסעיף 418 לחוק העונשין ותלוי בנסיבות המקרה שכן ישנו זיוף 'רגיל' וזיוף בנסיבות מחמירות. ככלל, העונש על זיוף הוא שנת מאסר, ואם התבצע הזיוף בכוונה לקבל דבר 3 שנות מאסר.

בכבוד רב,

עו"ד פלילי אלעד שאול אלבז

זיוף חתימה

הודעה על ידי נועה » 00:48 16/11/2016

שלום
בתה של בעלת הדירה שלי חתמה את שמה של אמה בחוזה שכירות בינינו.

כלומר חתמה את שמה של בעלת הדירה.
אני מניחה שהיא אפוטרופסית אומשהו כזה כי אניי יודעת שהיא מטפלת בענייניה של אמה. סביר שאין פה בעיה של לקיחת כסף במרמה או משהו אבל כןיש בעיה אחרת של זיוף.
מאחר וכרגע היאמתעללת בי (!) לגמרי וזה כב רמגיע לתביעה משפטית. רציתי לדעת האם יש לי טענה כלשהי בעניין הזה -
שאלותיי:
האם מותר לכל אדם כולל אפוטרופוס לחתום בשמו של מישהו אחר?
2. אם אסור, מה העונש על עבירה כזו בהנחה שוב שהי אאפוטרופסית ובמילא מותר לה לחתום?

מה עושיםב מצב כזה? האם אני גם שותפה לעברה?
תודה

חזור למעלה