פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

הסדר טיעון מה הוא?

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: הסדר טיעון מה הוא?

הסדר טיעון מה הוא?

הודעה על ידי עו''ד אור הדאיה » 09:57 30/08/2017

שלום וברכה.
הסדר טיעון הוא הסכם בין תובע לנאשם, בו התביעה מתחייבת לוותר על חלק מהאישומים המיוחסים לנאשם, להמיר אישום חמור באישום קל או לוותר לנאשם ויתור אחר המעניק לו הקלה בקשר לתוצאות המשפט. זאת בתמורה להודאת הנאשם בעובדות שיש בהן כדי להרשיעו.

יש שלושה סוגים של הסדרי טיעון.
הסדר סגור- התביעה וההגנה מגיעים להסדר סגור על העונש ועל אישומי כתב האישום.
הסדר פתוח- התביעה וההגנה מגיעים להסדר על האישומים ללא הסכמה על העונש וכל צד טוען בצורה פתוחה.
הסדר טווח- התביעה וההגנה מגיעים ביניהם לטווח מוסכם כאשר התביעה לא תטען ליותר מעונש מסוים וההגנה חופשית לטעון לעונש נמוך יותר.

בברכה
אור הדאיה, עו"ד

הסדר טיעון מה הוא?

הודעה על ידי ד קטין » 17:31 26/08/2017

אני קטין.
אני נשפט בבית משפט זמן קצר, הוגש נגדי כתב אישום וכלאני נמצא במ"ת והכל. סנגורי יצא לפגרת קיץ והשאיר אותי עם כמה וכמה שאלות לא פתורות שבסופו של דבר נשארתי עם שאלה אחת.
אני יודע מה הוא הסדר טיעון בגדול, אני מודה ואני מקבל עונש מצומצם. לפי מה שאני יודע (יכול להיות שאני טועה) שבהסדר קיים גם עונש. למשל אני יודה בעבירות שעשיתי ואני ילך לפן החינוכי השיקומי והטיפולי של בית משפט ולנוער ויסיים ב"אי הרשעה".
השאלה עם זה באמת ככה קובעים את העונש מראש, המשפט רק התחיל לא ממזמן והסנגור שלי אמר לי שנדחה את המשפט כמה שאפשר כדי להוכיח שאני מצטער על המעשה שלי וחוזר למוטב ואם הוא יסתיים בהסדר מה שאמור לשחק ככביכול לטובתי יכול לשחק לרעתי ולא יתנו לי זמן להוכיח את עצמי ויתנו לי עונש קל יחסית אבל יחתימו אותי בפלילים במקום באי הרשעה של בית המשפט לנוער (לשם אני מכוון). זה נכון?

חזור למעלה