פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

קנס מנהלי על החזקה ושימוש בסמים - מה אפשר לעשות?

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: קנס מנהלי על החזקה ושימוש בסמים - מה אפשר לעשות?

קנס מנהלי על החזקה ושימוש בסמים - מה אפשר לעשות?

הודעה על ידי יואב » 23:17 13/05/2019

תודה רבה עו"ד דוק על התשובה המפורטת!

קנס מנהלי על החזקה ושימוש בסמים - מה אפשר לעשות?

הודעה על ידי עו''ד אסף דוק » 09:53 13/05/2019

יואב שלום,

ביום 26.7.2018 נכנס לתוקפו חוק חדש, "חוק הסמים המסוכנים (עבירת קנס מיוחדת – הוראת שעה), התשע"ח–2018", הקובע כי אדם שנתפס מחזיק או משתמש בקנאביס בפעם הראשונה והשנייה - יושת עליו קנס בלבד ולא יינקטו נגדו הליכים פליליים.

מתן קנס מנהלי על החזקה או שימוש בסמים כפוף לתנאים הבאים:

התיקון לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח חדש], התשמ"ב–1982 – מס' 84, מגדיר את סדרי הדין, קרי הקנס על עבירות אחזקת ושימוש סם קנבוס לשימוש עצמי, בקשה להישפט, ביטול הקנס וכדומה. לאור התיקון יחולו על עבירת קנס מיוחדת סדרי דין קבועים וההוראות הבאות:

◻️ אם שוטר מניח אם אדם עבר עבירת קנס מיוחדת והוא אף תפס את הסם, הוא רשאי למסור לאדם הודעת תשלום קנס.

◻️ בהודעת תשלום הקנס יפורטו פרטיו האישיים של האדם, תיאור של העבירה, ציון המקום והזמן, ציון סעיפי החוק הרלבנטי וגובה הקנס שהוטל על האדם.

◻️ על האדם לשלם בתוך 60 יום את הקנס הנקוב, אלא אם הודיע שברצונו להישפט על העבירה.

◻️ אם שילם את הקנס, הוא נתפס כהודה באשמה לפני בית משפט, הורשע ושילם את עונשו, אלא אם תובע ביטל את הודעות תשלום הקנס או אם הנקנס הגיש בקשה להישפט.

◻️ אם שילם הנקנס את הקנס, יושמד הסם המסוכן, אלא אם המשטרה ביקשה אחרת. עם זאת, הסם לא יושמד לפני תום התקופה שבה ניתן להגיש בקשה להישפט.

◻️ הנקנס רשאי להגיש בקשה לביטול קנס בתוך 30 יום מקבלתו, בנימוק שנסיבות העניין שלו אינן מתאימות להעמדתו לדין. עם זאת יש לדעת כי בקשה זו לא דוחה את המועד לתשלום הקנס.

◻️ תובע רשאי לבטל את הודעת תשלום הקנס, אם חשב שהנסיבות מתאימות לכך. עם זאת, הוא לא יכול לבטל את הודעת תשלום הקנס אם הנימוק לביטולה הוא שכלל לא נעברה עבירה או שמישהו אחר ביצע אותה.

◻️ אם התובע דחה את הבקשה לביטול הקנס, רשאי הנקנס להודיע על רצונו להישפט בתוך 14 יום.

◻️ תובע רשאי לדון בבקשה לביטול קנס, גם אם חלף הזמן המיועד, אם שוכנע שקיימות נסיבות מתאימות שלא תלויות בנקנס ושמנעו ממנו להגישה במועד. עם זאת, אינו יכול לבטל את הקנס שהוגש באיחור בטענה שנדרשות פעולות חקירה נוספות.

◻️ אם הנקנס הגיש בקשה להישפט ומעדיף לעשות כך במקום לשלם את הקנס, הוא לא יהיה רשאי להגיש בקשה לביטול קנס במקביל.

◻️ עליו להגיש את הבקשה להישפט בתוך 30 יום מיום שקיבל את הודעת תשלום הקנס ועליו לפרט בבקשה את נימוקיו.

◻️ והיה אם הנקנס הגיש בקשה להישפט, המשטרה רשאית להמשיך בחקירה פלילית לגבי העבירה. אם התובע נוכח לדעת שזו עבירת קנס מיוחדת והראיות עליה מספיקות לאישום, הוא רשאי להעמיד לדין את הנקנס.

◻️ אם הנקנס נשפט, ובית המשפט הרשיע אותו בעבירת קנס מיוחדת, בית המשפט רשאי להטיל עליו קנס בסכום שלא יפחת מפי שלושה מסכום הקנס הנקוב בהודעות תשלום הקנס המקורית (!).

◻️ אם הנקנס הגיש בקשה להישפט לאחר ששילם את הקנס ובית המשפט זיכה אותו מהעבירה, יש להחזיר לו את סכום הקנס ששולם לפי הוראות חוק המרכז לגביית קנסות.

◻️ והיה אם בוטלה הודעת תשלום הקנס, רשאי קצין המשטרה להורות על השמדת הסם המסוכן שנתפס.

◻️ אם הנקנס לא שילם את הקנס וגם לא הגיש בקשה להישפט, ועבר המועד לתשלום הקנס וגם עבר המועד להגשת הבקשה להישפט, יראה אותו בית המשפט כאילו הורשע בבית המשפט ויגזור עליו את סכום הקנס הנקוב המקורי. על כך תיווסף תוספת פיגור.

◻️ בית המשפט רשאי לחייב נקנס שניהל את הליכי במשפט בחוסר תום לב או בהכבדה על ההליכים, בתשלום הוצאות המשפט.

בכל אופן, אני ממליץ לך להיעזר בעו"ד פלילי שיוכל לסייע לך לנווט בין האפשרויות השונות שהחוק החדש מאפשר על מנת ולהביא לביטולו של הקנס המנהלי.

בברכה,
עו"ד אסף דוק
052-6885006

קנס מנהלי על החזקה ושימוש בסמים - מה אפשר לעשות?

הודעה על ידי יואב » 19:29 12/05/2019

שלום רב, קיבלתי קנס מנהלי בסך 1,000 ש"ח על שימוש בסמים קלים למרות שלא עשיתי דבר. מה ניתן לעשות כדי לבטל את הקנס והאם אתם מטפלים בזה? תודה

חזור למעלה

cron