פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

האם מדובר בחיפוש בלתי חוקי של שוטר?

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: האם מדובר בחיפוש בלתי חוקי של שוטר?

חיפוש בלתי חוקי על-ידי שוטר

הודעה על ידי עו''ד אסף דוק » 14:11 05/04/2014

מוטי שלום רב,

לשוטר לא הייתה כל סמכות לחפש על גופכם משום שלאור מה שתואר על ידך לא היה לו כל יסוד סביר לחשוד שאתם נושאים עמכם נשק או סם מסוכן, או יסוד סביר להניח שביצעתם עבירה מסוג פשע כדרישת סעיף 25 לפקודת סדר הדין הפלילי. לפיכך, נראה כי המדובר בחיפוש בלתי חוקי.

יתרה מזאת, לאחרונה ניתן פסק דין תקדימי על ידי בית המשפט העליון ("הלכת בן חיים") אשר נועד לטפל בתופעה של חיפוש ללא חשד סביר בעוברי אורח תמימים על-ידי משטרת ישראל. פסק הדין קובע כי הסכמה של אדם לחיפוש אכן יכולה להכשירו, גם אם לא מתקיים חשד סביר או יסוד סביר להניח שמוחזק חפץ אסור - אולם הסכמה זו חייבת להיות "הסכמה מדעת" - כלומר שהשוטר הבהיר לאדם שיש לו זכות מלאה לסרב לחיפוש כאשר החיפוש מתבצע שלא כחוק. לפיכך, במידה והחיפוש התבסס על הסכמתו של החשוד, אך אין כל ראייה כי השוטר הבהיר לו את זכותו לסרב לחיפוש וכי לא יאונה לו כל רע אם יסרב, הרי שמדובר בחיפוש בלתי חוקי ודינו בטלות.

בכבוד רב,
עו"ד אסף דוק
052-6885006

האם מדובר בחיפוש בלתי חוקי של שוטר?

הודעה על ידי מוטי » 21:01 04/04/2014

שלום רב, לפני כמה ימים יצאנו אני וחבר שלי לבר בת"א ופתאום עצרה לידנו ניידת משטרה ואחד השוטרים, שמכיר את אותו חבר בגלל הרקע העברייני שלו, שאל אותו "מה אתה עושה פה". חבר שלי ענה לו שאנחנו מבלים ואז הוא ירד מהניידת וביצע לי ולאותו חבר חיפוש בגוף. כמובן שלא נמצא עלינו שום דבר. השאלה שלי היא האם בכלל מותר היה לו לעשות לנו חיפוש שכזה? תודה מראש.

חזור למעלה

cron