פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

משפט על נהיגה בשכרות

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: משפט על נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות והשלכותיה

הודעה על ידי עו''ד אסף דוק » 11:56 14/08/2013

מוטי שלום,

אכן, עם כמות של 290 מק"ג אלכוהול בדם הנך נחשב כמי שנהג בשכרות, זאת בהתאם לפסיקת בית המשפט המחוזי אשר קבעה כי רף האכיפה מתחיל בכמות של 290 מק"ג. משכך, העבירה כרגע נחשבת כנהיגה בשכרות אך כמובן בהתאם לנסיבות המקרה וגילויים של כשלים מצד המשטרה ייתכן וניתן ייהיה לשנות את סעיף האישום לנהיגה תחת השפעת אלכוהול (אישום הרבה פחות חמור גם מבחינת העונש).

הסיבה שהתביעה לא מוכנה להתגמש עימך היא מכיוון שהחוק למעשה קובע בסעיף 39א לפקודת התעבורה עונש מינימום של שנתיים שלילת רישיון על נהיגה בשכרות, למעט בנסיבות מיוחדות (ובאשר לנסיבות המיוחדות - פסק דין תקדימי שניתן על-ידי בית המשפט העליון לאחרונה קובע כי רק במקרים מיוחדים יישלל רישיונו של אדם שנהג תחת השפעת אלכוהול לתקופה קצרה מ–24 חודשים, וכן  "אורח חיים תקין ונורמטיבי אינו מספיק כדי להקל בעונשו של נהג שיכור, שכן אותן נסיבות מיוחדות אין משמען ניהול של חיים נורמטיביים גרידא, דבר המצופה מכל אדם ואדם, אלא שנדרש דבר מה מעבר לכך"  .

לעניין שאלתך האם נדרש לך עורך דין לתעבורה - אומר כי תמיד כדאי להתייעץ עם עורך דין מנוסה לתעבורה, בכדי לקבל הכוונה וייעוץ בנושא (מרבה עצה מרבה תבונה).

בכבוד רב,
עו"ד פלילי אסף דוק
052-6885006

משפט על נהיגה בשכרות

הודעה על ידי מוטי » 11:01 14/08/2013

לפני מספר חודשים נתפסתי נוהג ב"שכרות" (290) האם על 290 זה נחשב שכרות או "תחת השפעת אלכהול", האם אני צריך עורך דין לתעבורה? הייתי כבר פעמיים בבית משפט והתובעת לא הסכימה לדבר איתי...אובד עצות.

חזור למעלה