פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

האם הפצת ספאם בכמויות זאת עבירת מחשב או פלילית?

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: האם הפצת ספאם בכמויות זאת עבירת מחשב או פלילית?

הפרת חוק הספאם - עוולה אזרחית

הודעה על ידי עו''ד אסף דוק » 00:56 06/01/2014

ליהי שלום,

חוק הספאם, סעיף 30א לחוק התקשורת (בזק ושידורים), אוסר על משלוח דברי פרסומת לנמען, בכל אמצעי תקשורת (מייל, פקס, הודעות SMS או באמצעות מערכת חיוג אוטומטי) ללא הסכמה מפורשת מראש של הנמען. כמו כן, החוק חל אך ורק על פרסומת מסחרית, אשר מטרתה לעודד רכישת מוצר או שירות או לעודד הוצאה כספים בדרך אחרת.

משלוח דברי פרסומת במייל ללא הסכמתו המפורשת ומראש של הנמען או לאחר משלוח הודעת סירוב - הינו עוולה אזרחית שדינה קנס על פי חוק העונשין של עד 202,000 ש"ח או תקופת מאסר תמורתו.

כמו כן, בית המשפט רשאי לקבוע פיצויים למי שקיבל דואר זבל, ללא צורך בהוכחת נזק ובסכום של עד 1,000 ש"ח בגין כל הודעה מפרה.

בכבוד רב,
עו"ד אסף דוק
052-6885006

האם הפצת ספאם בכמויות זאת עבירת מחשב או פלילית?

הודעה על ידי ליהי לוין » 20:28 05/01/2014

אין לי מושג אם זה פלילי או לא אבל אני אשאל כאן ואדע אחת ולתמיד. יש לי מאגר של מיליון מיילים שקיבלתי פעם ויש לי תוכנה להפצת המיילים האלו ואני מוכרת את השירותים שלי ושל החברים שלי. אני מפיצה את המיילים האלו באופן סודי שלא יודעים שזאת אני, אבל דרך אתרי האינטרנט שלי יכולים לדעת שזה שייך אלי. השאלה שלי היא האם הפצת ספאם במיילים היא עבירה פלילית. כי הבנתי שהיום יכולים לתבוע אותי על ספאם ואני יכולה לשלם קנס של 1000 ₪ ללא הוכחת נזק, אבל זה פחות חשוב לי, רציתי לדעת אם זה פלילי ואם יש בהפצת המיילים האלו שמכוונים לרכישות באתר איזה שהו עניין לעבירה פלילית בתחום המחשב?

חזור למעלה

cron