פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

החזקת סכין

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: החזקת סכין

החזקת סכין וחיפוש בלתי חוקי

הודעה על ידי עו''ד אסף דוק » 14:56 13/04/2015

שלום רב,

לשוטר אין כל סמכות לחפש על גופו של אדם, אלא אם יש לו יסוד סביר לחשד שאדם נושא עמו שלא כדין נשק או סם מסוכן בלבד, או יסוד סביר להניח שמושא החיפוש מבצע במקום בו הוא נמצא עבירה מסוג פשע כדרישת סעיף 25 לפקודת סדר הדין הפלילי. חיפוש שנערך שלא בתנאים אלו הוא חיפוש בלתי חוקי.

יתרה מזאת, לאחרונה ניתן פסק דין תקדימי על ידי בית המשפט העליון ("הלכת בן חיים") אשר נועד לטפל בתופעה של חיפוש ללא חשד סביר בעוברי אורח תמימים על-ידי משטרת ישראל. פסק הדין קובע כי הסכמה של אדם לחיפוש אכן יכולה להכשירו, גם אם לא מתקיים חשד סביר או יסוד סביר להניח שמוחזק חפץ אסור - אולם הסכמה זו חייבת להיות "הסכמה מדעת" - כלומר שהשוטר הבהיר לאדם שיש לו זכות מלאה לסרב לחיפוש כאשר החיפוש מתבצע שלא כחוק. לפיכך, במידה והחיפוש התבסס על הסכמתו של החשוד, אך אין כל ראייה כי השוטר הבהיר לו את זכותו לסרב לחיפוש וכי לא יאונה לו כל רע אם יסרב, הרי שמדובר בחיפוש בלתי חוקי ודינו בטלות.

באשר לסכין שהזכרת בשאלתך - סעיף 186 לחוק העונשין: אוסר על החזקת אגרופן או סכין שלא כדין בזאת הלשון: המחזיק אגרופן או סכין מחוץ לתחום ביתו או חצריו ולא הוכיח כי החזיקם למטרה כשרה, דינו - מאסר חמש שנים. הגדרת “סכין" - כלי בעל להב או כלי אחר שמסוגל לדקור או לחתוך.


מידע נוסף בנושא תוכל למצוא במאמר שפרסמתי לאחרונה בנושא עבירת החזקת סכין.

בכבוד רב,
עו"ד אסף דוק

החזקת סכין

הודעה על ידי אבי » 12:26 11/04/2015

שלום, אני נהג מונית שעובד בלילות באחת מהנסיעות עצרה אותי משטרה לביקורת רשיונות..אחד השוטרים התחיל לעשות חיפוש לנוסע לאחר שלא מצא אליו כלום התחיל להתעסק איתי. אני בלי עבר פלילי ומשטרתי בחיים לא הייתי במשטרה..השוטר התחיל לעשות אלי חיפוש בלי שום סיבה לאחר שלא מצא אלי כלום החליט להפשיט אותי באמצע גינה ציבורית ולבדוק שאני לא נושא אלי סמים..לאחר שלא מצא אלי שום סמים החליט לבצע חיפוש בתוך הרכב לבסוף מצא בתוך המונית סכין והחליט לעקב אותי בתחנת משטרה3-4 שעות ולקחת טביעת אצבעות...,השאלה שלי אם זה היה חוקי לבצע אלי חיפוש מסוג זה באמצע גינה ציבורית..ואם לבצע חיפוש בתוך הרכב בלי שום סיבה. תודה מראש אבי

חזור למעלה

cron