פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

חיפוש על הגוף של שוטר

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: חיפוש על הגוף של שוטר

חיפוש על הגוף של שוטר

הודעה על ידי עו''ד אסף דוק » 15:00 15/08/2015

אלירן שלום,

שוטר אינו מוסמך לחפש על גופך אם אין לו כל יסוד סביר לחשוד שאתה נושא עמך נשק או סם מסוכן, או יסוד סביר להניח שביצעת עבירה מסוג פשע כדרישת סעיף 25 לפקודת סדר הדין הפלילי. לפי מה שתיארת השוטר סבר שאתה מחזיק בסמים, אולם השאלה שצריכה להישאל מה גרם לו להניח הנחה זו.

כיצד אפשר יהיה לבחון את החשד הסביר של אותו שוטר?

בהלכת בן חיים (רע"פ 10140/90) בית המשפט העליון בחן שאלה זו והכריע בה בזאת הלשון: "מבחן החשד הסביר הוא בעיקר מבחן אובייקטיבי שבו נדרש בית המשפט להעריך את סבירות שיקול דעתו של השוטר שערך את החיפוש לשם הכרעה בשאלת חוקיות החיפוש. יחד עם זאת, התנאים בהם יתקיים חשד סביר המצדיק עריכת חיפוש ללא צו שיפוטי אינם ניתנים להגדרה ממצה וחד משמעית. יישום המבחן מבוסס על נסיבותיו הפרטניות של כל מקרה ומקרה, על מידע שהיה בידי השוטר בעת עריכת החיפוש ועל ניסיונו ושיקול דעתו המקצועיים של השוטר שערך את החיפוש".

בכבוד רב,
עו"ד אסף דוק

חיפוש על הגוף של שוטר

הודעה על ידי אלירן » 14:50 15/08/2015

עו"ד דוק שלום, לפני יומיים ישבתי עם ידידה שלי בפארק בראשון לציון ולפתע הגיעה ניידת וירדו ממנה 2 שוטרים שביקשו לראות תעודת זהות שלי והחלו לחפש לי בדברים. שאלתי למה הם עושים את זה והם ענו "אל תיתמם, אנחנו יודעים שבאת לפה לעשן". הם לא מצאו אצלי שום דבר וחזרו לניידת. האם מותר היה להם להתייחס אלי בצורה כזאת? אותה ידידה שהייתה איתי כבר לא רוצה להיות בחברתי כי היא חושבת שאני איזה קרימינל. תודה מראש.

חזור למעלה