פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

פגיעה מינית בתוך המשפחה, שאלה

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: פגיעה מינית בתוך המשפחה, שאלה

פגיעה מינית בתוך המשפחה, שאלה

הודעה על ידי עו''ד אור הדאיה » 20:07 20/07/2017

שלום וברכה מיכל.
רובן של העבירות הפליליות כפופות להתיישנות מיום ביצוע העבירה. ההתיישנות נקבעת לפי סוג העבירה (חטא,עוון,פשע). ישנן עבירות יוצאות דופן, אשר אינן נתונות להתיישנות כלל. הסדר שונה למירוץ ההתיישנות חל בעבירת מין שנעברה בקטין על ידי בן משפחה. הרציונאל לכך מובן, הקושי של הקורבן להתלונן על בן משפחתו, ולעתים אף כאשר הקורבן ועבריין המין דרים תחת קורת גג אחת.
משכך, קבע המחוקק כי מירוץ ההתיישנות יחל ביום שמלאו לקטין 28. מנגד, על מנת "לאזן" את החשש מעיוותי דין בהרשעה לאחר זמן רב, התנה המחוקק כי הגשת כתב אישום לאחר 10 שנים מיום ביצוע העבירה כרוכה באישור היועמ"ש.
יש צורך לבחון מהי העבירה הנדונה לפי נסיבות המקרה הספציפי, על מנת לקבוע מהי תקופת ההתיישנות.
כאשר הנאשם בגיר (מעל גיל 19), אך ביצע את העבירות בהיותו קטין, יתקיים הדיון בפני בית משפט רגיל, אך יחולו חלק מהוראות החוק הנוגעות לקטינים.
להמשך ייעוץ מומלץ לפנות לעו"ד פלילי.
בברכה
אור הדאיה , עו"ד

פגיעה מינית בתוך המשפחה, שאלה

הודעה על ידי מיכל » 13:07 04/07/2017

שלום וברכה,
פגיעה מינית בתוך המשפחה ( אח נגע באחותו נגיעות לא היה אונס או חדירה) זה קרה לפני למעלה מ20. שנה הפער בינהם הוא שנתים + וזה היה כשהוא היה מתחת לגיל 18 ( אין תיעוד מדוייק אך בין 16-17 ככל הנראה).
האם יש הבדל בחוק מבחינת קטין או בגיר במקרה מעין זה?
מעבר לצורך בהגשת אישור יועץ משפטי לממשלה שאני מבינה שמדובר בהליך פורמלי בלבד וכולם מקבלים אישור כזה האם זה שהיה קטין משנה משהו?
היא מתחת לגיל 38 וברור שיכולה לגשת למשטרה.

תודה מראש

חזור למעלה

cron