פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין

עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין

הודעה על ידי עו''ד אור הדאיה » 18:55 23/07/2017

יואל שלום וברכה.
תחום האמל"ח בעולם הפלילי מורכב ותלוי במשתנים רבים, מכיוון ששאלתך מאוד כללית אשתדל לתת בנושא זה קווים מנחים.
ראשית, יש לענות על השאלה מה מוגדר כנשק? ברור לכולנו שרובה מים לא יכנס תחת הגדרה זו. לעומת זאת M-16 כן, אך מה עם רובה אוויר העלול להוות סכנה בסיטואציות מסוימות?
על כך חוק העונשין משיב:
"נשק" -
(1) כלי שסוגל לירות כדור, קלע, פגז, פצצה או כיוצא באלה, שבכוחם להמית אדם, וכולל חלק, אבזר ותחמושת של כלי כזה;
(2) כלי שסוגל לפלוט חומר הנועד להזיק לאדם, לרבות חלק, אבזר ותחמושת לכלי כאמור ולרבות מכל המכיל או שסוגל להכיל חומר כאמור ולמעט מכל גז מדמיע כהגדרתו בחוק כלי היריה, תש"ט-1949;
(3) תחמושת, פצצה, רימון או כל חפץ נפיץ אחר שבכוחם להמית אדם או להזיק לו, לרבות חלק של אחד מאלה

לאחר שהגענו לכלל מסקנה שאכן מדובר בנשק, יש להבחין כי לא דומה החזקת חלקי נשק, אביזרי נשק ותחמושת להחזקת נשק שלם. הרציונאל לכך ברור- החזקת נשק שלם מהווה סיכון ממשי יותר לחברה מהחזקת חלקי נשק.
בעוד שעל החזקת נשק ללא רשות קבע המחוקק עונש של עד 7 שנים, כשמדובר בהחזקת חלקי נשק, תחמושת ואביזרים נקבע עונש של עד 3 שנים. עונש חמור מכך נקבע לנשיאת נשק ללא רשות שיכול להגיע לעד 10 שנים.
הן בתי המשפט והן גורמי האכיפה תמימי דעים בדבר חומרת עבירות האמל"ח. מצב זה נוצר לאור ריבוי עבירות האמל"ח השכיחות במחוזותינו.
ככלל, כל ענישה נקבעת על-פי נסיבות המקרה הספציפיות. אך נקודת המוצא של בתי המשפט הינה שעל עבירות החזקת נשק ללא רשות יש להיענש בחומרה. התוצאה הסופית תלויה בגורמים רבים, כגון כמות הנשק שנתפסה, עברו הפלילי של הנאשם וכו'.
לטעמי מומלץ להיוועץ בנושא זה עם עו"ד פלילי הבקיא בסוגיה זו, בוודאי כאשר מדובר בבחור צעיר אשר לא מכבר סיים את שירותו הצבאי.
בכבוד רב,
אור הדאיה, עו"ד

עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין

הודעה על ידי יואל » 18:06 22/07/2017

שלום רב, אחיין שלי נתפס מחזיק בציוד אמל"ח שאסף בזמן שירותו הצבאי בביתו. הוגש נגדו כתב אישום ורצינו לדעת בפני מה הוא עומד. תודה מראש

חזור למעלה

cron