פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

האם מדובר בעבירה פלילית של סחיטה באיומים שבגינה מורשעים?

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: האם מדובר בעבירה פלילית של סחיטה באיומים שבגינה מורשעים?

עבירת איומים

הודעה על ידי עו''ד אסף דוק » 13:18 17/01/2014

שלום רב,

ניתן לראות במעשה שתואר גם עבירת איומים בהתאם לסעיף 192 לחוק העונשין הקובע כך: "אדם אשר מאיים על אדם אחר, בפגיעה כלשהי בחירותו, בגופו, בשמו הטוב, בפרנסתו או בנכסיו, עובר עבירת איומים".

עבירת איומים, המבוצעת בכדי להקניט או להפחיד את המתלונן, עלולה לטמון בחובה עונש מקסימום של שלוש שנות מאסר.

בכבוד רב,
עו"ד אסף דוק
052-6885006

עבירת איום

הודעה על ידי יהודי » 17:03 16/01/2014

האם יש פה עבירת איום ?

עבירת סחיטה באיומים

הודעה על ידי עו''ד אסף דוק » 15:18 16/01/2014

שלום רב,

מהי סחיטה באיומים? סחיטה באיומים, לפי חוק העונשין, הינה "איום על אדם בכתב, בעל פה או בהתנהגות, בפגיעה שלא כדין בגופו או בגוף אדם אחר, בחירותם, ברכושם, בפרנסתם, בשמם הטוב או בצנעת הפרט שלהם, או המאיים על אדם לפרסם או להימנע מלפרסם דבר הנוגע לו או לאדם אחר, או מטיל אימה על אדם בדרך אחרת, הכל כדי להניע את האדם לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה שהוא רשאי לעשותו".

באשר ליסוד הנפשי הנדרש בעבירת סחיטה באיומים: מאיים אשר בשעת האיום מודע, ברמה גבוהה של הסתברות, לכך כי דבריו יפחידו את המאויים, פוגע בערכים מוגנים על-ידי העבירה של איומים – השלווה הנפשית, הביטחון וחירות הפרט – באותה מידה ממש כמו מאיים אשר העמיד לנגד עיניו את השאיפה לפגוע בערכים אלה" (רע"פ 2038/04 לם נ' מדינת ישראל).

ייתכן כי יש במעשה שביצעת כדי להקים את יסודות עבירת הסחיטה באיומים, אולם לא בטוח כלל כי יש בכך כדי להקים גם את האינטרס הציבורי בהעמדתך לדין פלילי.

כך או כך, מכיוון שלא שטוחים בפניי כל עובדות ונסיבות המקרה לא אוכל להשיב נחרצות בנושא.

במידה והנך זקוק להכוונה פרטנית בנושא אתה מוזמן ליצור עימי קשר.

בכבוד רב,
עו"ד אסף דוק
052-6885006

האם מדובר בעבירה פלילית של סחיטה באיומים שבגינה מורשעים?

הודעה על ידי אזרח » 16:06 12/01/2014

אני התקשרתי לעו"ד של חברה גדולה(שהייתי לקוח לשעבר שלו) לגבי קבלת תגובה, המזכירה שלו אמרה לי לשלוח לו מייל,כאשר המזכירה אמרה לי שהיא לא יכולה להעביר, אמרתי לה שאם העו"ד לא יתן לי הסברים הוא יצטרך לתת הסברים ללשכה וללקוחות שלו.
ואחר כך אמרתי לה להעביר אותי לשותף השני, היא אמרה לי שהיא לא יכולה.
וכך הסתיימה השיחה.


אני התקשרתי אליו לגבי מכתב התראה משפטי מזויף שהוא שלח לי וזה ניראה לי כמו מעשה מירמה, ורציתי לקבל תגובתו כיחס חברי לפני הגשת תלונה בלשכה(שיכולה להתפרסם).
ואמרתי את זה למזכירה.
אני עשיתי זאת עקב מכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים לגבי חוב שהוא טוען שאני חייב לו, חשדתי שהוא מרמה אותי, לכן בקשתי לקבל תגובתו בנושא שאחרת יש פה מקום לערב את הלשכה והתלונה יכולה להתפרסם ללקוחות שלו.(מאחר ומדובר בחברה גדולה)
מדובר בבקשת תגובה לפני הגשת תלונה שיש לה מקום - זה יחס חברי לפנות לנילון לפני שמתלוננים.

האם מדובר בעבירה פלילית של סחיטה באיומים?
האם יש פה עניין בציבור להגיש כתב אישום ?

חזור למעלה