פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

מעצר קטין במשטרה

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: מעצר קטין במשטרה

זכויות קטין בחקירת משטרה

הודעה על ידי עו''ד אסף דוק » 10:32 30/01/2014

שלום רב,

אכן, היה על צוות החקירה בתחנת משטרת באר שבע ליידע אתכם ההורים על מעצרו של הבן, ואם לא ניתן היה לאתר אתכם במאמץ סביר - אז היה עליהם ליידע קרוב משפחה בגיר או אדם בגיר אחר המוכר לקטין, ובלבד שנשמעה עמדת הקטין לעניין זהותו של אותו בגיר (סעיף 9ו(א) לחוק הנוער).

יחד עם זאת, חובת היידוע כלפי ההורים חלה כל עוד הקטין לא מביע התנגדות לכך מנימוק סביר שייבחן לצד גילו ומידת בגרותו. אולם, גם אם בחר הקטין שלא להודיע להוריו אודות מעצרו, עדיין חלה על המשטרה החובה לעדכן קרוב משפחה אחר.

דבר נוסף שראוי להדגיש על אף שלא ציינת את שעת חקירת הקטין - ככלל קטין שהינו חשוד לא ייחקר בתחנת המשטרה בשעות הלילה (קטין שמלאו לו 14 - השעות שבין 22:00 ל-7:00).

במידה ויוחלט להגיש כתב אישום כנגד בנך, ניתן יהיה בהחלט להצביע על כל אותם ליקויים שארעו בזמן החקירה במסגרת ניהול ההגנה בתיק הפלילי בבית המשפט.

אני מציע גם לקרוא את המאמר הבא בנושא זכויות קטינים בחקירות משטרה

בכבוד רב,
עו"ד אסף דוק
052-6885006

מעצר קטין במשטרה

הודעה על ידי אמא מודאגת » 10:08 30/01/2014

עורך דין שלום רב, הבן שלי נעצר בחשד לשימוש בסמים לפני כמה ימים בתחנת משטרת באר שבע. מדובר בילד בן 16.5 מבית טוב שלראשונה נקלע לסיטואציה שכזאת. העניין הוא שאנחנו בתור ההורים שלו כלל לא קיבלנו הודעה על כך שהוא נעצר ורק בסוף החקירה נאות הקצין לשחרר אותו בערבות ואז הילד התקשר לבקש שנגיע לאסוף אותו. ממה שקראתי חובה היה על המשטרה לעדכן אותנו במעצר שלו ולתת לנו אפשרות להיות איתו בזמן החקירה, לא כן? תודה מראש.

חזור למעלה