פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

חקירה על מסירת ידיעה כוזבת

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: חקירה על מסירת ידיעה כוזבת

מסירת ידיעה כוזבת למשטרה

הודעה על ידי עו''ד אסף דוק » 16:47 26/03/2014

שלום רב,

מדובר בעבירה פלילית אשר נוגעת לשיבוש מהלכי משפט. סעיף 243 לחוק העונשין (ידיעות כוזבות) קובע כי מי שמוסר למשטרה ידיעה על עבירה ביודעין שהידיעה כוזבת, דינו 3 שנות מאסר, ואם התלונה הכוזבת נוגעת לעבירה מסוג פשע דינו 5 שנות מאסר. הרציונאל הוא למנוע מצב של תלונת שווא למשטרה לפיה אדם אחר ביצע עבירה ולגרום בכך לשיבוש ההליך המשפטי בדרך של הטחת אשמת שווא באדם חף מפשע. אדם יכול לעבור עבירה של מסירת ידיעה כוזבת גם אם לא נפתחה בעקבות התלונה שמסר חקירה פלילית.

שיהיה בהצלחה,
עו"ד אסף דוק
052-6885006

חקירה על מסירת ידיעה כוזבת

הודעה על ידי רותי » 16:39 26/03/2014

שלום רב, זומנתי לחקירה במשטרה בעוד יומיים בחשד למסירת ידיעה כוזבת. האמת שאין לי מושג על מה ולמה קוראים לי לחקירה והייתי שמחה לדעת מה זה אומר בכלל ידיעה כוזבת...וגם מה העונש על דבר כזה? תודה רבה רבה

חזור למעלה