פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

הזמנה לחקירה

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: הזמנה לחקירה

הזמנה לחקירה

הודעה על ידי עו''ד דן נתיב » 13:34 17/06/2015

שלום,

באופן כללי, לא מומלץ להתחמק מחקירה. המשך ההתחמקות עלול להביא להוצאת צו מעצר נגדך וכן אתה עלול למצוא את עצמך חלילה, מואשם גם בשיבוש מהלכי משפט.

בכבוד רב,
דן נתיב, עו"ד

הזמנה לחקירה

הודעה על ידי דוד » 07:44 17/06/2015

תודה על תשובתך!

הזמנה לחקירה

הודעה על ידי עו''ד דן נתיב » 00:27 14/06/2015

שלום,

סירוב להיחקר עשוי לכשעצמו להוות סיבה מספקת להוצאת צו מעצר.
באופן כללי, לא מומלץ להתחמק מהגעה לחקירה, הדבר מן הסתם, מחשיד.
מומלץ להערך מבעוד מועד ולהפגש עם עורך דין פלילי לשם ייעוץ והכנה בטרם החקירה. 

בכבוד רב,
דן נתיב, עו"ד

הזמנה לחקירה

הודעה על ידי דוד » 02:46 13/06/2015

תודה, האם תהליך קבלת הצו הוא כמו חותמת גומי או שהמשטרה צריכה להציג מסמכים ומידע לשופט ולשכנע אותו שיסכים להוצאת הצו? 
ביינתים מה שקורה שהחוקרים רק דיברו עם אבא שלי ואני אישית לא קיבלתי שום הזמנה , גם היום החוקר התקשר ומנסה רק לשכנע ולקבוע מתי נוכל לבוא . כאמור מבחינה רשמית נדמה לי שאני לא קיבלתי שום הזמנה מכיוון ששום שוטר או חוקר לא הזמין אותי אישית לא בטלפון ולא פנים מול פנים ולא קיבלתי שום דף של הזמנה. 
האם עצם זה שלא דיברו איתי אישית ולא קיבלתי הזמנה בדף  למעשה נחשב בעצם שלא הוזמנתי רשמית עדיין? אולי זה טוב כי כך הם לא יכולים אפילו לטעון שהוזמנתי וסירבתי?
למה אני צריך להגיד שאני מסרב להגיע אם אני יכול פשוט לא להגיע למצב שאני מקבל את ההזמנה כלומר לא לענות לטלפון לחוקר ולא להגיע למצב שהוא מדבר ומזמין אותי.
תודה רבה

הזמנה לחקירה

הודעה על ידי עו''ד דן נתיב » 15:20 11/06/2015

שלום רב,

ראשית, חובת התייצבות לחקירה במשטרה אינה מעוגנת במפורש בחוק. הווה אומר - לא ניתן לחייב אדם להופיע לחקירה באם הוא אינו מעוניין בכך. אדם שזומן לחקירה במשטרה רשאי למעשה לסרב להיחקר אך עליו להודיע זאת במפורש למשטרה. יחד עם זאת, קח בחשבון, כי במצב דברים בו האדם מסרב להגיע לחקירה, המשטרה עשויה לפנות לבית המשפט בבקשה להוצאת צו מעצר.

בכבוד רב,

דן נתיב, עו"ד

הזמנה לחקירה

הודעה על ידי דוד » 22:24 09/06/2015

שלום, לפני כשבוע המשטרה דפקה לי בדלת ופתחתי לה נכנסו 2 שוטרים וחיפשו בחור אחד שהם יודעים שהיינו חברים, נתתי להם אפילו לחפש אותו בבית ללא צו מרצוני הטוב והם אמרו לי שאני לא דרוש להם אלא הם מחפשים אותו.
עכשיו כנראה שהם לא מצאו אותו עד עכשיו, התקשר אליי החוקר ואל אבא שלי - אבא שלי דיבר איתו ואמרה שהם רוצים אותי שאני אגיע לחקירה או בירור או מה שלא יהיה. החוקר רצה לדבר איתי אך התחמקתי . הוא התקשר שוב כמה פעמים איך איתי הוא לא דיבר. בין לבין  אחר כך דפקו 2 שוטרים בדלת אתמול אולי בשביל לקחת אותי לחקירה או משהו ולא עניתי להם. הם הלכו. החוקר התקשר גם היום ולא ענינו לו.
כניראה שמחפשים אותי בשביל להוציא ממני מידע ושאזמר להם על מידע שאולי יש ברשותי היכן נמצא הבחור וכו' 
אינני מעוניין לבוא לחקירה ולהגיש להם את עצמי על מגש של כסף מכיוון שידוע לי שאחרי החקירה הם רשאים לעצור אותי ל24 שעות. כבר עשו לי את זה בעבר כשהראתי רצון טוב ובאתי לחקירה. 
שאלתי היא:
1. הבנתי שאין חובה לבוא לחקירה ואין חוק בכלל במדינה שמחייב להגיע לחקירת משטרה - אפילו קראתי מאמר באתר שלך שרשמת את זה.  השאלה מה החוק לגביי שוטר שדופק בדלת ורוצה שאבוא לחקירה?
2. אם השוטרים יבואו שוב וידפקו בדלת האם אני חייב לפתוח להם? מה יקרה אם לא אפתח? לא פתחתי והם פשוט הלכו.. הם רוצים לקחת אותי לחקירה
3.  אם נגיד פתחנו להם את הדלת האם הם רשאים לקחת אותי לחקירה בכוח? הם רשאים להיכנס לבית ולקחת אותי?  או שרק אם הם רואים אותי בחוץ לבית הם יכולים לקחת אותי לחקירה?
לא הבנתי עד כמה היד שלי גמישה מבחינה חוקית באי הגעה לחקירה ומתי אני חייב לבוא אליה ואם לא אני ייעצר או יילקח בכוח
תודה רבה

חזור למעלה

cron