פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

זומנתי לחקירה במשטרה - האם כדאי לשתוק?

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: זומנתי לחקירה במשטרה - האם כדאי לשתוק?

כיצד לנהוג בחקירת משטרה

הודעה על ידי עו''ד אסף דוק » 22:56 06/05/2014

גבי שלום,

החוק מאפשר לנחקר לעשות שימוש בזכות השתיקה אך ורק במקרה בו התשובה לשאלת החוקרים תוביל להפללה עצמית מצידו. ככלל, אדם הנתון בחקירה מחויב לענות על השאלות המופנות אליו על-ידי החוקרים ורק במקרים מסוימים בהם קיים חשש להפללה עצמית, יכול הנחקר לסרב לענות ללא פחד מהשפעה כלשהי על העונש.

מאידך, נחקרים רבים אינם מקפידים לשמור על זכות השתיקה כראוי, ומפלילים עצמם בחקירה. לדוגמא: במקרים רבים החוקרים מנסים להשיג מידע מנחקר בדרך של העמדת פנים כי המידע כבר נתון בידם וכל שעל הנחקר לעשות הוא רק לאמת את הדברים. באמצעות שיטות חקירה אלה ורבות אחרות מפתים החוקרים את הנחקר לשתף עימם פעולה, והאחרון לבסוף מתרצה ו"מספק את הסחורה" לחוקריו על-ידי מסירת פרטים לא מדויקים שאת משמעותם הוא לא שקל כראוי, מאחר שלא קיבל ייעוץ מקצועי מטעם עורך דין פלילי - וכך מפליל עצמו בעבירה.

לאור כל אלה, הדבר הראשון שעל אדם הנתון בחקירת משטרה לעשות הוא ליצור קשר עם עורך דין פלילי. עורך הדין יספק תשובות לנחקר מתי עליו להשתמש בזכות השתיקה על מנת למנוע הפללה עצמית בהתאם לפרטי המקרה עימו הוא מתמודד.

בכבוד רב,
עו"ד אסף דוק
052-6885006

זומנתי לחקירה במשטרה - האם כדאי לשתוק?

הודעה על ידי גבי » 22:48 06/05/2014

אהלן, זומנתי לחקירה משטרתית בעוד מספר ימים. השאלה שלי היא כזו - האם כדאי לי לשמור על זכות השתיקה בחקירה בכל מצב? 

חזור למעלה

cron