פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

הטרדה מינית באינטרנט

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: הטרדה מינית באינטרנט

הטרדה מינית באינטרנט

הודעה על ידי עו''ד אסף דוק » 15:45 12/09/2014

שלום רב,

הטרדה מינית באינטרנט, מתחלקת לרוב לשני סוגים עיקריים. הסוג הראשון, כולל הטרדות מילוליות, אשר הנן בעלות אופי מיני מובהק. הסוג השני, כולל לשידול למעשה בעל אופי מיני, הגורם לסיפוק מיני של המטריד.

מתי התנהגות מסוימת לא תיחשב כהטרדה מינית? 

עבירת ההטרדה המינית קיימים ארבעה יסודות מצטברים: "הצעות" + "חוזרות" + "בעלות אופי מיני" + "המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעונין בהצעות האמורות" ובסעיף 3(א)(4) לחוק, גם בו הונחו ארבעה יסודות מצטברים לעבירה: "התייחסויות" + "חוזרות" + "המתמקדות במיניותו" + "כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעונין בהתייחסויות האמורות". זאת אומרת, כאשר לא מדובר בהצעה בעלת אופי מיני או במקרים בהם מדובר בהצעה או התייחסות בעלת אופי מיני אחת ויחידה (קרי - לא מדובר בהצעה מינית חוזרת) אזי לא מדובר בהתנהגות שעונה על יסודות עבירת ההטרדה המינית. יחד עם זאת, כאשר מדובר בהצעה בעלת אופי מיני שנאמרה כלפי קטין, חסר ישע, מטופל או עובד במסגרת יחסי עבודה מספיקה לה פעם אחת כדי שההצעה או ההתייחסות המינית תיחשב כהטרדה מינית על-פי חוק.

כיצד ניתן לאבחן את רמת ההטרדה המינית ומידת הענישה בעיני המחוקק? 

1. אדם המטריד מינית את זולתו באופן הבא - דינו מאסר שנתיים
א. הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעונין בהצעות האמורות; 
ב. התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעונין בהתייחסויות האמורות; 
ג. התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו, לרבות נטייתו המינית; 

2. אדם המפרסם תצלום, סרט או הקלטה של אדם, המתמקד במיניותו, בנסיבות שבהן הפרסום עלול להשפיל את האדם או לבזותו, ולא ניתנה הסכמתו לפרסום - דינו מאסר 5 שנים (בהתאם לסעיף 5 לחוק הגנת הפרטיות).

3. אדם המתנכל לאדם אחר על רקע פגיעה מכל סוג שהוא שמקורה בהטרדה מינית, או בתלונה או בתביעה, שהוגשו על הטרדה מינית - דינו מאסר 3 שנים

4. אדם המטריד מינית את זולתו ומתנכל לו - דינו מאסר 4 שנים.

מידע נוסף בנושא תוכל למצוא במאמר שפרסמתי לאחרונה בנושא הטרדה מינית באינטרנט.

בכבוד רב,
עו"ד אסף דוק
052-6885006

הטרדה מינית באינטרנט

הודעה על ידי בחור » 15:32 12/09/2014

עו"ד דוק שלום, לפני מספר ימים התכתבתי עם מישהי דרך תוכנת הסקייפ ונראה לי שאמרתי כמה מילים שיכולים להתפרש בצורה של הטרדה מינית. רציתי לדעת מתי התנהגות מסוימת תיחשב כהטרדה מינית. תשובתך דחופה לי, תודה רבה מראש.

חזור למעלה