פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

זכויות חשוד / נחקר

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: זכויות חשוד / נחקר

זכויות חשוד / נחקר

הודעה על ידי עו''ד אסף דוק » 10:37 26/01/2015

איתי שלום,

חקירה של עובד על ידי קצין הביטחון של המפעל הינה חקירה פרטית המעוגנת בחוזה העסקה ו/או בהנחיות הארגון המעסיק. לאור העובדה כי אין המדובר בחקירה פלילית הרי שלא מוקנות לאותו עובד זכויות המוקנות לחשוד בפלילים (כגון: זכות ההיוועצות והזכות להימנע מהפללה עצמית). יחד עם זאת, כפי שאין זכויות, כך גם אין חובות ולכן לא חלה עליך החובה לשתף פעולה עם חקירה פרטית כאמור. במידה והחלטת בכל זאת לשתף פעולה עם החקירה הפרטית ראוי יהיה כי תיוועץ עם עו"ד פלילי בטרם עשותך זאת.

בכבוד רב,
עו"ד אסף דוק
052-6885006

זכויות חשוד / נחקר

הודעה על ידי איתי » 16:07 25/01/2015

שלום לכם,

במשפט הפלילי מוכרות זכויות נחקרים כגון: זכות השתיקה וזכות ההיוועצות בעורך דין.שאלותי הן:
1. האם חקירת עובד על ידי קצין הביטחון של המפעל בחשד לגניבה, נחשבת לחקירה פלילית או אזרחית?
2. האם במסגרת חקירה כזו, חלה חובת יידוע של זכות השתיקה והזכות להיוועצות?

העניין הוא שאם זכויות אלו אינן קיימות במסגרת חקירה פלילית (וגניבה ממעביד היא בהחלט עבירה פלילית ואפילו חמורה ביותר) על ידי גורמים אזרחיים (מנהל מפעל, קצין הביטחון וכיו"ב) הרי שיש כאן עקיפה מהותית של החוק. שהרי חומרי החקירה של הקב"ט מועברים למשטרה ואם העובד הודה למשל, הרי שהודאתו תשמש את המשטרה תוך עקיפת החובות המוטלות על המשטרה כמובא לעיל.

תודה 

חזור למעלה