פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

תיק סגור במשטרה עדיין מותיר רישום פלילי?

הודעהנכתב על-ידי ליאור בתאריך 17:44 09/05/2014

אזרחים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מונע מהם מקומות עבודה ופרנסה, פוגע בשמם הטוב וביחס החברה אליהם. בישראל, למעלה ממיליון בני אדם המחזיקים ברישום פלילי ועל כן הסוגיות המלוות את חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים כל כך רלוונטיות.

קיימים סוגי מרשם שונים, חלקם עלולים להגביל את היכולת לעסוק במקצועות שונים כגון: נהג רכב ציבורי, סוכן ביטוח, רופא, רוקח, חוקר פרטי, עובד מדינה, עורך דין, שמאי מקרקעין, עובד סוציאלי, עובד חינוך, כבאי ועוד.

חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים הוא הבסיס לניהול המרשם הפלילי, החוק קובע מתי הרשעה מתיישנת, נמחקת ומי רשאי להיחשף לרישום הפלילי ולעשות בו שימוש, הפורום כאמור, ייתן מענה לכל ההיבטים של חוק זה והשלכותיו על מי שמחזיק ברישום פלילי.

חשוב לציין, כי תשובה הניתנת בפורום מחיקת רישום פלילי אינה מהווה תחליף להתייעצות עם עורך דין פלילי במקרה הצורך. כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון האתר.

המנהלים: עו''ד רביד כהן, עו''ד איילון בירנבוים, עו''ד אלון שליכטר, עו''ד אסף דוק

חוקי הפורום
בטרם הפניית שאלה בפורום זה יש לקרוא את המאמר הבא בנושא מחיקת רישום פלילי, שכן ייתכן ושאלתך תבוא על פתרונה מיד בסיום הקריאה.
שלום, אני יודע שיש כמה עילות לסגירת תיק פלילי ורציתי לדעת מה ההבדלים ביניהם. למשל איך קובעים האם לסגור תיק מחוסר עניין לציבור ולא בגלל חוסר ראיות ומה ההשלכות של זה. כמו כן, זה שיש לי תיק סגור במשטרה זה עדיין נחשב שיש לי רישום פלילי? תודה


תיק סגור במשטרה עדיין מותיר רישום פלילי?
ליאור | 17:44 09/05/2014
שלום, אני יודע שיש כמה עילות לסגירת תיק פלילי ורציתי לדעת מה ההבדלים ביניהם. למשל איך קובעים האם לסגור תיק מחוסר עניין לציבור ולא בגלל חוסר ראיות ומה ההשלכות של זה. כמו כן, זה שיש לי תיק סגור במשטרה זה עדיין נחשב שיש לי רישום פלילי? תודה
תיק סגור במשטרה עדיין מותיר רישום פלילי?
עו''ד אסף דוק | 23:10 10/05/2014
ליאור שלום,

במידה והמשטרה או התביעה החליטו לסגור את תיק החקירה נגד אדם, הן יעשו זאת באחת משלוש העילות הבאות:

1. חוסר אשמה - במקרים בהם אין כל ראיה הקושרת את החשוד לביצוע העבירה. תיק שנסגר בעילה זו לא מותיר רישום משטרתי.
2. חוסר ראיות - במצבים בהם אין למשטרה מספיק ראיות שבכוחן להרשיע אדם בעבירה.
3. חוסר עניין לציבור - במצבים בהם המשטרה מגיעה לקביעה ערכית כי אין תועלת ציבורית בהעמדה לדין. ככלל, מדובר במצבים בהם אכן קיימות ראיות המצביעות כי החשוד ביצע את העבירות המיוחסות לו, אולם האינטרס הציבורי שבאי העמדה לדין גובר בנסיבות העניין. שיקולים שיכולים להשפיע על ההחלטה הם: גילו, מצב בריאותו, עברו הפלילי ואפשרות שיקומו של החשוד.

יודגש, כי גם אם נחקרת במשטרה והתיק נגדך נסגר בעילה של "חוסר עניין לציבור" או "חוסר ראיות" - אתה עדיין מחזיק ברישום פלילי אשר משאיר ספק באשר לחפותך. בשונה מכך, תיק אשר נסגר בעילה של "חוסר אשמה" נמחק לגמרי ממחשבי המשטרה ולא מותיר כל רישום נגדך ומשכך האינטרס בהגשת בקשה לשינוי עילת הסגירה של התיק הפלילי.

מחיקת רישומו של תיק פלילי שנסגר בעילה של "חוסר אשמה" או "חוסר עניין לציבור" תיעשה בדרך של הגשת בקשה לשינוי עילת הסגירה של התיק לאותו הגורם אשר סגר את התיק. במידה והבקשה תיענה בחיוב - עילת הסגירה תשונה ל"היעדר אשמה פלילית" והרישום יימחק לחלוטין מן גיליון המרשם הפלילי.

בכבוד רב,
עו"ד אסף דוק
052-6885006
האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון האתר.

פורום פלילי זה מנוהל על-ידי עורך דין פלילי אסף דוק העוסק בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במקצועיות, יסודיות ויצירתיות החל משלב החשדות והחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשימוע וכלה בניהול ההליך המשפטי. המשרד ערוך למתן מענה מיידי ומקצועי 24 שעות ביממה בטל' 03-5505995 / 052-6885006. כמו כן ניתן לעקוב אחר פעילות המשרד בפייסבוק או בחשבון +Google.

2 הודעות
זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

חזור אל פורום מחיקת רישום פלילי