פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

×

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

רישום פלילי

הודעהנכתב על-ידי אני בתאריך 00:03 03/09/2014

אזרחים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מונע מהם מקומות עבודה ופרנסה, פוגע בשמם הטוב וביחס החברה אליהם. בישראל, למעלה ממיליון בני אדם המחזיקים ברישום פלילי ועל כן הסוגיות המלוות את חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים כל כך רלוונטיות.

קיימים סוגי מרשם שונים, חלקם עלולים להגביל את היכולת לעסוק במקצועות שונים כגון: נהג רכב ציבורי, סוכן ביטוח, רופא, רוקח, חוקר פרטי, עובד מדינה, עורך דין, שמאי מקרקעין, עובד סוציאלי, עובד חינוך, כבאי ועוד.

חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים הוא הבסיס לניהול המרשם הפלילי, החוק קובע מתי הרשעה מתיישנת, נמחקת ומי רשאי להיחשף לרישום הפלילי ולעשות בו שימוש, הפורום כאמור, ייתן מענה לכל ההיבטים של חוק זה והשלכותיו על מי שמחזיק ברישום פלילי.

חשוב לציין, כי תשובה הניתנת בפורום מחיקת רישום פלילי אינה מהווה תחליף להתייעצות עם עורך דין פלילי במקרה הצורך. כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון האתר.

המנהלים: עו''ד רביד כהן, עו''ד איילון בירנבוים, עו''ד אלון שליכטר, עו''ד אסף דוק

חוקי הפורום
בטרם הפניית שאלה בפורום זה יש לקרוא את המאמר הבא בנושא מחיקת רישום פלילי, שכן ייתכן ושאלתך תבוא על פתרונה מיד בסיום הקריאה.
  שלום, לחובתי רישום פלילי לאחר הרשעה בבית המשפט. הרישום אמור לתיישן לאחר 7 שנים. בסוף 2014. שאלה: האם הרישום מתיישן באופן אוטומאטי? האם צריך להגיש בקשה להתיישנות? האם גופים (בדגש על משרד החינוך)  שיבקשו  מידע ישיר מהמשטרה יוכלו לראות את הרישום שהתיישן? האם כשאני מוציא תעודה באופן עצמאי הרישום מופיע? אם כן, האם מותר לי להסתירו?  או להציג רק את העמוד הראשון בתעודה

תודה- אני 


רישום פלילי
אני | 00:03 03/09/2014
  שלום, לחובתי רישום פלילי לאחר הרשעה בבית המשפט. הרישום אמור לתיישן לאחר 7 שנים. בסוף 2014. שאלה: האם הרישום מתיישן באופן אוטומאטי? האם צריך להגיש בקשה להתיישנות? האם גופים (בדגש על משרד החינוך)  שיבקשו  מידע ישיר מהמשטרה יוכלו לראות את הרישום שהתיישן? האם כשאני מוציא תעודה באופן עצמאי הרישום מופיע? אם כן, האם מותר לי להסתירו?  או להציג רק את העמוד הראשון בתעודה

תודה- אני 
רישום פלילי
עו''ד אסף דוק | 15:48 03/09/2014
שלום רב,

מידע על הרשעה שהתיישנה כעבור פרק זמן מסויים לא יימסר אלא לרשויות ולבעלי תפקידים המנויים בתוספת הראשונה לחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים. ככלל, תקופת ההתיישנות הינה 7 שנים (אם האדם ריצה מעל שנת מאסר בפועל לתקופה זו תיווסף תקופת ריצוי העונש) תקופת מאסר מעל שנה ואילו תקופת המחיקה הינה 17 שנים. החישוב של התקופות מתבצע מיום מתן גזר הדין.

מידע אודות רישום שהתיישן לא יימסר לגופים הללו:

1. מי שהוסמך על פי חיקוק לתת, לחדש או לבטל רשיון, היתר, זכות עיסוק או זכות אחרת, ולשם כך הוא רשאי על פי אותו חיקוק להביא בחשבון את עברו הפלילי של מבקש הזכות, של בעל הזכות או של אדם אחר הנוגע בדבר. 

2. מסירת מידע לשם כהונה - נקבעה בחיקוק פסלות לכהונה ציבורית בשל עבר פלילי, לא תמסור המשטרה מידע מן המרשם על מי שממלא או נועד למלא אותה כהונה. 

3. מסירת מידע לשם מכרז - המשטרה לא תמסור לגוף ציבורי מידע מן המרשם על עבירות המפורטות בתוספת השניה, לצורך השתתפותו של אדם במכרז מטעם הגוף, אם אותו אדם הסכים לכך; לענין זה, "גוף ציבורי" - המדינה, רשות מקומית או תאגיד שהוקם על פי דין וחלה עליו חובת מכרז. משכך, בהמשך לשאלתך המידע לא צפוי להיות מועבר למשרד החינוך.

4. מסירת מידע לרשויות זרות - המשטרה לא תמסור מידע מן המרשם לרשות ממלכתית זרה.

כמו כן, אדם שמחזיק בהרשעה שהתיישנה לא חייב לגלות אודותיה למי שאינו רשאי להביאה בחשבון (ובלשון החוק: "שאלה בדבר עברו הפלילי תיחשב כאילו אינה מתייחסת להרשעה שהתיישנה והנשאל לא ישא באחריות פלילית או אחרת מחמת שלא גילה אותה למי שאינו רשאי עוד להביאה בחשבון"). 

במידה ומעסיק פרטי מבקש ממך למסור לידיו עותק מגיליון הרישום הפלילי שלך הוא מסתכן בעבירה פלילית שדינה הוא עד שנתיים מאסר בפועל. עד כאן, מבחינת החוק היבש, אולם המציאות מלמדת כי לעיתים סירוב להמציא תדפיס זה יכול לעלות באיבוד מקום העבודה ולכן במידה ואתה בכל זאת מתבקש להציג למעסיקך תדפיס מהמרשם הפלילי, הנך רשאי להציג בפניו רק את העמוד הראשון של גליון המרשם הפלילי, שכן זהו עמוד פתיח המשמש גם את אלה שיש לחובתם רישום פלילי ומשטרתי וגם את אלה שאינם מחזיקים ברישום כלל (בעמוד הראשון לא מופיעים מספרי העמודים המדויקים, קרי "עמוד 1 מתוך 4 ולכן גם אלה שיש להם רישום פלילי יכולים להגיש את העמוד הראשון לתדפיס ולהיחשב בפני המעסיקים כמי שאינם בעלי רישום פלילי).

בכבוד רב,
עו"ד אסף דוק
052-6885006
האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון האתר.

פורום פלילי זה מנוהל על-ידי עורך דין פלילי אסף דוק העוסק בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במקצועיות, יסודיות ויצירתיות החל משלב החשדות והחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשימוע וכלה בניהול ההליך המשפטי. המשרד ערוך למתן מענה מיידי ומקצועי 24 שעות ביממה בטל' 03-5505995 / 052-6885006. כמו כן ניתן לעקוב אחר פעילות המשרד בפייסבוק או בחשבון +Google.
רישום פלילי
אני | 20:09 03/09/2014
אחלה. תודה
רישום פלילי
אני | 10:35 04/09/2014
מה לגבי הרישום במסוף המשטרתי? כמו למשל כשעוצרים לבדיקת רשיונות

4 הודעות
זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

חזור אל פורום מחיקת רישום פלילי

cron