פניה ישירה אל עורך דין פלילי - ייעוץ אישי ודיסקרטי ( לא יפורסם בפורום)

מלא את פרטיך בטופס הבא ופנייתך תועבר ישירות אל עורך דין פלילי ללא פרסום בפורום. הפניה הינה ללא התחייבות מצדך או מצד עורכי הדין והאתר. בהצלחה!

פורום משפט פלילי

זומנתם לחקירה? הוגש נגדכם כתב אישום? בוצעה כלפיכם עבירה? מעוניינים למחוק רישום פלילי או משטרתי? פורום משפט פלילי הוקם במטרה להעניק לציבור הגולשים מענה וסיוע מיידי לשאלות בתחום המשפט הפלילי, הצבאי והתעבורתי, לרבות: הכנה לחקירה, ייצוג בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך השימוע, סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום, שלבי המשפט והערעור, מחיקת רישום פלילי, הגשת בקשת חנינה, יעוץ משפטי לנפגעי עבירה ועוד.

מנהלי הפורום הפלילי

פרסומים אחרונים

חשוב שתדעו

הצלחות המשרד

הודעות אחרונות בפורום

עבר פלילי שהתיישן

הודעהנכתב על-ידי אבישי בתאריך 05:01 19/09/2013

אזרחים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מונע מהם מקומות עבודה ופרנסה, פוגע בשמם הטוב וביחס החברה אליהם. בישראל, למעלה ממיליון בני אדם המחזיקים ברישום פלילי ועל כן הסוגיות המלוות את חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים כל כך רלוונטיות.

קיימים סוגי מרשם שונים, חלקם עלולים להגביל את היכולת לעסוק במקצועות שונים כגון: נהג רכב ציבורי, סוכן ביטוח, רופא, רוקח, חוקר פרטי, עובד מדינה, עורך דין, שמאי מקרקעין, עובד סוציאלי, עובד חינוך, כבאי ועוד.

חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים הוא הבסיס לניהול המרשם הפלילי, החוק קובע מתי הרשעה מתיישנת, נמחקת ומי רשאי להיחשף לרישום הפלילי ולעשות בו שימוש, הפורום כאמור, ייתן מענה לכל ההיבטים של חוק זה והשלכותיו על מי שמחזיק ברישום פלילי.

חשוב לציין, כי תשובה הניתנת בפורום מחיקת רישום פלילי אינה מהווה תחליף להתייעצות עם עורך דין פלילי במקרה הצורך. כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון האתר.

המנהלים: עו''ד אלעד שאול אלבז, עו''ד אור הדאיה, עו''ד אלון שליכטר, עו''ד אסף דוק

חוקי הפורום
בטרם הפניית שאלה בפורום זה יש לקרוא את המאמר הבא בנושא מחיקת רישום פלילי, שכן ייתכן ושאלתך תבוא על פתרונה מיד בסיום הקריאה.
שלום רב, יש לחובתי הרשעה שהתיישנה ב 2010. השנה סיימתי לימודי משפטים וברצוני להיתקבל להתמחות.ביום 13.12.12 נכנסו לתוקפן תקנות המרשם הפלילי ותקנת השבים (שינויים בתוספת הראשונה והשלישית לחוק ), ועקב השינויים הנ"ל הלשכה הוכנסה לתוספת הראשונה (סעיף 5 לחוק מרשם הפלילי).בתצהיר שאני חייב לחתום עליו רשום בסעיף 4.1. כי הלשכה פונה למרשם הפלילי לפי סעיף 6 למרשם הפלילי (על סעיף זה חלה תקופת ההתיישנות ולא תימסר מידע אם הרשעה התיישנה). נוצרת פה סתירה בין הסעיפים, כי לפי ס' 5 הלשכה רשאית לראות עבר שהתיישן ואם זאת היא פונה לפי סעיף 6).

השאלה שלי היא: האם אני יכול לרשום שאין לי עבר כי זה לפי ס' 6 או שהלשכה פונה גם לפי סעיף 5 ו-6? ואם לא, האם הדרך היחידה היא להגיש חנינה? ומה היא רשום בר"פ אם החנינה תתקבל? תודה.

עבר פלילי שהתיישן
אבישי | 05:01 19/09/2013
שלום רב, יש לחובתי הרשעה שהתיישנה ב 2010. השנה סיימתי לימודי משפטים וברצוני להיתקבל להתמחות.ביום 13.12.12 נכנסו לתוקפן תקנות המרשם הפלילי ותקנת השבים (שינויים בתוספת הראשונה והשלישית לחוק ), ועקב השינויים הנ"ל הלשכה הוכנסה לתוספת הראשונה (סעיף 5 לחוק מרשם הפלילי).בתצהיר שאני חייב לחתום עליו רשום בסעיף 4.1. כי הלשכה פונה למרשם הפלילי לפי סעיף 6 למרשם הפלילי (על סעיף זה חלה תקופת ההתיישנות ולא תימסר מידע אם הרשעה התיישנה). נוצרת פה סתירה בין הסעיפים, כי לפי ס' 5 הלשכה רשאית לראות עבר שהתיישן ואם זאת היא פונה לפי סעיף 6).

השאלה שלי היא: האם אני יכול לרשום שאין לי עבר כי זה לפי ס' 6 או שהלשכה פונה גם לפי סעיף 5 ו-6? ואם לא, האם הדרך היחידה היא להגיש חנינה? ומה היא רשום בר"פ אם החנינה תתקבל? תודה.
מסירת מידע על הרשעה שהתיישנה ללשכת עורכי הדין
עו''ד אסף דוק | 12:34 19/09/2013
אבישי שלום,

בהנחה כי ההרשעה אכן התיישנה, אזי אינך חייב למסור כל מידע אודותיה ללשכת עורכי הדין (ראה סעיף 14 לחוק המרשם הפלילי).

משכך, יוצא אפוא כי הנך רשאי שלא להזכיר את עברך בתצהיר הלשכה המדובר.

בכבוד רב,
עו"ד פלילי אסף דוק
052-6885006
האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון האתר.

פורום פלילי זה מנוהל על-ידי עורך דין פלילי אסף דוק העוסק בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במקצועיות, יסודיות ויצירתיות החל משלב החשדות והחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשימוע וכלה בניהול ההליך המשפטי. המשרד ערוך למתן מענה מיידי ומקצועי 24 שעות ביממה בטל' 03-5505995 / 052-6885006. כמו כן ניתן לעקוב אחר פעילות המשרד בפייסבוק או בחשבון +Google.
אבישיי | 13:50 19/09/2013
תודה על התשובה, עם זאת, מה לגבי התיקון ובתצהיר מצויין כי הלשכה יכולה לראות את העבר שהתיישן? אודה מאוד על התשובה.
אבישי | 13:57 19/09/2013
הוסיף את הכתוב בהוראות הלשכה לרישום להתמחות: ב... מידע על הרשעה שהתיישנהביום 13.12.12 נכנסו לתוקפן תקנות המרשם הפלילי ותקנת השבים (שינויים בתוספת הראשונה והשלישית לחוק ) התשע" ב-2012. . . במסגרת תיקון זה הוספה לשכת עורכי הדין לרשימת הגופים המנויים בתוספת הראשונה לחוק, , , ואש ר עליהם חל סעיף 5 לחוק המאפשר לקבל מידע רחב עד תום תקופת המחיקה. . . . לאור התיקון הנ"ל בתוספת הראשונה מועמד להתקבל ללשכה חייב לדווח במסגרת התצהיר גם על הרשעה שהתיישנה. . . . הלשכה רשאית להביא בגדר שיקוליה גם את המידע ל

וזה מה שמופיע בתצהיר:
לא הורשעתי בעבירה פלילית כלשהיא בארץ או בחו ל" , לרבות בעבירות על פי חוק השיפוט הצבאי, למעט עבירות שלא ירשמו במרשם או שנמחקו הימנו בהגיע מועד המחיקה, על פי התקנות לחוק המרשם .
עו''ד אסף דוק | 14:52 19/09/2013
אבישי היקר,

מידע על הרשעה שהתיישנה כעבור פרק זמן מסויים לא יימסר אלא לרשויות ולבעלי תפקידים המנויים בתוספת הראשונה (צודק אתה שלשכת עורכי הדין אכן נוספה לאחרונה לרשימה זו).

כמו כן, לשכת עורכי הדין היא בין הגופים המעניקים רשיון על פי דין, וזכאותה לקבלת מידע היא מכח סעיף 6 (קרי מתוקף הצהרתך - הסכמתך). לכן, ברגע שהסכמת למסירת המידע ללשכה, רשאית היא לקבלו ממשטרת ישראל (ע"פ סעיף 5 לחוק). רוצה לומר שלשכת עורכי הדין כפופה קודם כל לסעיף 6, קרי להסכמתך במתן אישור לצפייה באותו מידע, ורק לאחר מכן רשאית היא לקבלו ממשטרת ישראל.

כל זאת לא גורע מן הכתוב בסעיף 19(א) העוסק בהרשעה שהתיישנה:

"תוצאי התיישנות הרשעה
19. (א) מידע על הרשעה שהתיישנה לא יובא בחשבון בין שיקוליו של מי שהיה זכאי לקבלו אילולא ההתיישנות."

שים לב גם למשפט הבא בתצהיר אותו ציטטת "למעט עבירות שלא ירשמו במרשם או שנמחקו הימנו בהגיע מועד המחיקה"...זה עונה לשאלתך.

בכבוד רב,
עו"ד פלילי אסף דוק
052-6885006
האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. אין בשימוש בפורום פלילי זה כדי ליצור יחסי עו"ד - לקוח. הגלישה באתר זה הינה בהתאם לתקנון האתר.

פורום פלילי זה מנוהל על-ידי עורך דין פלילי אסף דוק העוסק בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במקצועיות, יסודיות ויצירתיות החל משלב החשדות והחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשימוע וכלה בניהול ההליך המשפטי. המשרד ערוך למתן מענה מיידי ומקצועי 24 שעות ביממה בטל' 03-5505995 / 052-6885006. כמו כן ניתן לעקוב אחר פעילות המשרד בפייסבוק או בחשבון +Google.
אבישי | 14:58 19/09/2013
תודה רבה על תשובתך המלאה.
האם תוכל להפנות אותי שוב לישיבת ועדת חוקה,שהזכרת לפני כן.
האם ניתן להיתקשר אליך לגבי מחיקה?
עו''ד אסף דוק | 15:07 19/09/2013
את פרוטוקול הועדה תוכל למצוא בקישור הבא

לעניין מחיקת ההרשעה מן מגיליון המרשם הפלילי - אתה מוזמן לשוחח עימי בתחילת שבוע הבא.

בכבוד רב,
עו"ד פלילי אסף דוק
052-6885006

אבישי | 15:18 19/09/2013
או קי, אבל הלינק עדיין אינו פעיל..
קצת התבלבלתי עם הסעפיפים הנ"ל. הכנסת בי קצת בטחון.
במילים פשוטות, האם הלשכה תראה את העבירה שהתיישנה או לא, אם לא אציין אותה בתצהיר.
תודה.
עו''ד אסף דוק | 15:48 19/09/2013
עדכנתי את הקישור נסה שוב כעת.

במילים פשוטות, בהנחה שתחתום על תצהיר הלשכה (גם מבלי שתציין את ההרשעה שהתיישנה - שזו הרי זכותך המלאה ע"פ חוק המרשם הפלילי) ללשכת עורכי הדין אכן תהא האפשרות לראות את אותה עבירה שהתיישנה, אולם אין היא זכאית להביאה בחשבון במסגרת שיקוליה כמפורט בסעיף 19 לחוק המרשם הפלילי.

בכבוד רב,
עו"ד פלילי אסף דוק
052-6885006

טל כהן | 22:21 07/05/2015
סיימתי משפטים בחודש 03/15 ונרשמתי להתמחות בחודש 03/15.
יש לי עבר פלילי שהתיישן בשנת - 2013.
הלשכה הודיעה לי  לפני ימים ספורים שעברתי עבירה כאשר לא הצהרתי בתצהירי שיש לי עבר פלילי, למרות שהוא התיישן, וזאת לפי תקנות המרשם הפלילי ותקנת השבים (שינויים בתוספת הראשונה והשלישית לחוק), התשע"ב-2012.
הם גם ביקשו ממני להמציא להם את פסקי-הדין בנוגע לעברי הפלילי - למרות שאין לי שום אפשרות למצוא את אותם פסקי-הדין.
האם הם רשאיים לעשות שימוש בעברי, למרות שהתיישן, ולסרב לקבל אותי כמתחמה בלשכה ?
האם הם רשאיים לחייב אותי להציג פסקי-דין בעניין עברי הפלילי למרות שלא ניתן למצוא את אותם פסקי-דין ?
רונן אסרף | 19:28 05/11/2015
הי, רציתי לשאול אותךמה עשית בסוף עם הלשכה, האם הצגת בפניה את פסק הדין והאם התקבלת?
רפאל | 00:11 19/10/2015
מעניין לדעת אם יש קשר לתום תקופת ההתיישנות לפני הוספת הלשכה כגוף המנוי בתוספת כחוסה תחת סעיף 5. לא הצלחתי למצוא אמירה חד משמעית בפסיקה או בכתיבה. אשמח אם תוכל לחדש
הקודם

14 הודעות
זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

חזור אל פורום מחיקת רישום פלילי