חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | עבירות מין ברשת האינטרנט

עבירות מין ברשת האינטרנט

בשנים האחרונות חלה עלייה מהותית במספר עבירות המין המתבצעות דרך רשת האינטרנט, וגם תגובתה של מערכת המשפט הפכה חמורה יותר. באילו עבירות מדובר ומה הענישה עליהן? על כך בשורות הבאות.

הטרדה מינית באינטרנט

הטרדה מינית ברשת יכולה להתקיים למשל באמצעות אמירות מילוליות בעלות גוון מיני בפורומים, בצ'טים, בפייסבוק וכדומה, וכן שידול למעשים מיניים כמו חשיפת איברים מוצנעים וצפייה בהם דרך המחשב. זאת לצד התייחסויות שונות הממוקדות במיניותו של אדם, מבזות או משפילות אותו בהקשר זה. הענישה המרבית במקרים אלו עומדת על שנתיים מאסר, ובמידה שהמטריד גם מתנכל לקורבן עולה הענישה המרבית ל- 4 שנים. עוד יש לציין כי על פי חוק הסרטונים אסור לפרסם סרטונים, הקלטות או צילומים שמתמקדים במיניות האדם בלי הסכמתו, ועלולים לבזות או להשפיל אותו. על פי החוק, הענישה המרבית על מעשים אלו עומדת על 5 שנות מאסר.

מעשה מגונה ברשת

סעיף 348 לחוק העונשין קובע כי מעשה מגונה נעשה לשם גירוי, ביזוי או סיפוק מיני ללא הסכמת אחד הצדדים. גם, אם ניתנה הסכמה אך היא הושגה באמצעות רמייה עדיין מדובר בעבירה פלילית. הדבר נכון גם אם גיל הקורבן נמוך מ- 14 שנים (גיל ההסכמה), ואם התוקף ניצל יחסי מרות וכוח. הענישה המרבית על מעשים אלו תלויה בעיקר בגיל הקורבן ובהתקיימות נסיבות מחמירות, ונעה בין שנה אחת לעשר שנים. מדובר למשל בשיתוף הצד השני בתמונת עירום דרך המייל, חשיפת איבר המין במצלמה און-ליין, ועידוד לביצועו של אקט מיני בפלטפורמה חברתית כזו או אחרת.

אונס וירטואלי

אמנם, עבירת אונס כוללת החדרת איבר או חפץ אל איבר המין של האישה, ודרך הרשת לא מתקיים מגע פיזי. מאידך, אם אדם משכנע קטינה דרך שיחה בצ'ט להחדיר אצבע או חפץ לאיבר מינה הרי שהוא עלול להיות מואשם באחת מעבירות המין החמורות ביותר. למעשה, מדובר בעבירת אונס סטטוטורי אם גיל הקטינה נמוך מ- 14 שנים, אשר הענישה המרבית עליה היא 16 שנות מאסר. במידה שגילה של הקטינה נע בין 14 ל- 16 שנים עומדת הענישה המרבית על 5 שנים בכלא. מעבר לכך, אם גיל הקטינה גבוה מ- 16 והיא הביעה את הסכמתה למעשה, הרי שבעיקרון לא מדובר בעבירה פלילית.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
זיכוי נאשם בתיק פשע חמור בעבירות של אונס, מעשי סדום, איומים ותקיפת קטין שחרור ממעצר חשוד בביצוע מעשים מגונים בקטינים אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) חויב לשלם ללקוח המשרד 300,000 ש"ח בגין לשון הרע סגירת תיק פלילי ללקוח שנחקר בגין הטרדה מינית באינטרנט סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בביצוע מעשים מגונים בקטינה בת 9 במסגרת טיול משפחות בצפון הארץ סגירת תיק פלילי בעבירות אלימות בתוך המשפחה במסגרת הליך השימוע

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
הטרדה מינית באינטרנט
בחור | 13:32 12/09/2014
הטרדה מינית באינטרנט
עו''ד אסף דוק | 13:45 12/09/2014
שאלה בעניין הטרדה באינטרנט
אפרת | 19:32 06/04/2015
שאלה בעניין הטרדה באינטרנט
עו''ד אסף דוק | 07:30 07/04/2015
שאלה בעניין הטרדה באינטרנט
אפרת | 16:19 10/04/2015
פרסום גזר דין באינטרנט
אורן | 10:39 06/06/2017
פרסום גזר דין באינטרנט
עו''ד אלעד שאול אלבז | 19:54 06/06/2017