חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | עבירות הסרסרות והזנות

עבירות הסרסרות והזנות

"המקצוע העתיק בעולם" מטופל בצורה חמורה במיוחד על ידי המחוקק ורשויות המשפט בישראל, גישה המתבטאת בעונשים קשים. מדובר בתחום אותו מחלק חוק העונשין למספר נושאים, אשר כל אחד מהם עשוי להוות חלק בתעשיית הזנות בישראל. בתוך כך, קיימת הבחנה ברורה בין עבירות זנות הנעשות כנגד רצונו של אדם, לעומת זנות הנעשית בהסכמה, בידיעה צלולה ומרצונו החופשי של האדם.

סוגים שונים של עבירות זנות

יש להדגיש כי כל פעולה בהקשר לזנות, ולו הזניחה ביותר, עלולה להוביל להאשמות חמורות ולענישה קשה במיוחד. גישה זו מעידה על תפיסה מנחה כי הזנות פוגעת באורח ממשי וקשה באדם הפרטי ובחברה בכללותה, וכי יש לעשות הכול על מנת למזער ולמנוע את התופעה. יתר על כן, תעשיית הזנות מלווה לעיתים קרובות במעשים חמורים אחרים, כגון אונס ועבירות מין נוספות, סחר בנשים, הלבנת כספים, סחיטה ומעורבות של ארגוני פשיעה. על כן, ברור מדוע נעשים מאמצים למיגור התופעה. לפניכם מספר דוגמאות לעבירות הקשורות בזנות שבהן עוסק חוק העונשין:

הבאה של אדם לידי זנות

ראשית, מדובר בשידול של אנשים בהדחה ובאמצעים פסולים לכדי מעשה זנות. זאת, בעד טובות הנאה או תמורות כספיות ואחרות הניתנות בעבור קיום יחסי מין עם אנשים זרים, שלא לצורך סיפוק מיני באופן נורמטיבי וטבעי. הענישה המרבית על עבירה זו עומדת על 5 שנות מאסר. יחד עם זאת, קיימת החמרה כאשר מדובר בהבאת אדם לידי עיסוק בזנות, כלומר, לא מעשה חד פעמי אלא עיסוק קבוע. סעיף זה מתייחס בין היתר לייבוא של אנשים לצורך עיסוק בזנות, הבאת אדם שמועסק בזנות לכדי עיסוק קבוע בתחום, ושידול של אדם לעיסוק קבוע בזנות. הענישה המרבית בגין עבירה זו עומדת על 7 שנות מאסר, ואין זה משנה אם האדם עסק בזנות מרצונו החופשי או שלא. רף הענישה אף עולה בעבירת ייבוא זונות לארץ, כלומר, הבאתו של אדם לישראל ועזיבתו את מקום מגוריו הרגיל ואזור מחייתו, כדי שיעסוק בזנות. במקרה זה, הענישה זהה לזו של עבירת ייבוא וסחר בבני אדם, שידול וסרסרות בנסיבות מחמירות, ועומדת על 10 שנות מאסר.

יש לשים לב כי החוק מחמיר במיוחד במקרים של ניצול קטינים לצורך מעשה זנות. באם גילו של הקטין 14 שנים ומטה הרי שלא יכול היה לתת למעשים את הסכמתו, ולמעשה מדובר באחת העבירות החמורות ביותר בחוק העונשין. הענישה בגינה עומדת על 5 עד 20 שנות מאסר.

סרסרות

עבירת הסרסרות מוגדרת כהתפרנסות וגריפת רווחים מעסקי הזנות של אדם אחר. זאת, כאשר הזנות של האחר מהווה את מקור פרנסתו העיקרי של העבריין, בין אם עקב פעולות שידול, השגחה, תמיכה, או ניהול עסק המתמקד במתן שירותי מין תמורת כסף או טובות הנאה שונות. הענישה המרבית בגין עבירה זו עומדת על 5 שנות מאסר. יש לציין כי גם בעלי נכסים שבהם מתקיימת פעילות הקשורה בזנות צפויים לענישה, כלומר אנשים שמשכירים את נכסיהם לעבריינים מבלי שיהיו קשורים ישירות לפעילות העסקית. במידה שלא הייתה להם כל ידיעה על כך והדבר הוכח בבית המשפט, ייתכן מאוד כי ייצאו ללא עונש. ואולם, אם בשלב מסוים נודע להם על אופי הפעילות המתבצעת בנכס, עליהם להפסיק את השכירות באופן מיידי. במידה שלא עשו כן הם צפויים לענישה מרבית של חצי שנת מאסר.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירות זנות ותועבה | הבאת אדם לידי מעשה זנות | הבאת אדם לידי עיסוק בזנות | החזקת מקום לשם זנות | סחר בנשים | עבירת סרסרות | עבירת זנות | עונש על זנות | עונש על סרסרות

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בביצוע מעשה סדום ומעשה מגונה בקטינה צו מניעה בעקבות פרסומים משמיצים בפייסבוק וביוטיוב סגירת תיק בהסדר מותנה בעבירות זיוף וקבלת דבר במרמה סגירת תיק משטרתי בהיעדר אשמה ללקוח שנחשד בקבלת דבר במרמה סגירת תיק ללקוח שייבא סמים באינטרנט סגירת תיק פלילי בעבירות תקיפה הגורמת חבלה של ממש ואיומים

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
טלי | 20:15 03/08/2017
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
עו''ד אור הדאיה | 06:27 04/08/2017
עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
יואל | 16:06 22/07/2017
עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
עו''ד אור הדאיה | 16:55 23/07/2017
התיישנות עבירת מעשה מגונה
דקלה | 14:13 07/09/2015
התיישנות עבירת מעשה מגונה
עו''ד אלון שליכטר | 15:02 12/09/2015