חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | דברים שחשוב לדעת על קנביס רפואי

דברים שחשוב לדעת על קנביס רפואי

בשנים האחרונות חלו תמורות מהותיות בהתייחסות המחוקק ומערכת הבריאות לקנבוס רפואי, שנמצא יעיל להקלת כאבים ואף לשיפור מצבם של חולים. השינוי מתבטא בעצם ההרשאה לקבל מרשם לקנבוס, בהיתרים שניתנו למספר חברות לגדלו, ובהרשאה להחזיק ולהשתמש בו עד כמויות מסוימות. יחד עם זאת, ישנם גם איסורים ותקנות שחשוב להכיר, ולפעול בהתאם.

קבלת רישיון למרשם קנביס רפואי

נכון להיום, יותר מ- 25 אלף אנשים בישראל כבר עושים שימוש רפואי בקנביס, לאחר שקיבלו רישיון ומרשמים. זאת בנוסף לאלפים רבים המצויים בשלבים שונים מול הרשות הממונה. על מנת לקבל את האישור יש לעמוד ברשימת התוויות של משרד הבריאות, ולסבול מאחת המחלות שאושרו לצורך העניין. כיום מדובר ב- 11 מחלות, ביניהן טרשת נפוצה, סרטן, מחלת קרוהן ופרקינסון. מי שעומד בהגדרות אלו צריך להציג בפני רופא ממליץ מסמכים המעידים על טיפולים שקיבל, לרבות משככי כאבים ותרופות שהוא נוטל בצורה קבועה. לאחר מכן מעביר הרופא הממליץ בקשה אל הרשות המטפלת בנושא, שמכונה יחידה לקנביס רפואי (יק"ר). רק היא מוסמכת לאשר את נטילת הקנביס על ידי אדם מסוים, מלבד אם מדובר בחולה סרטן המצוי בבית החולים שיכול לקבל רישיון במחלקה.

מה אסור לנוטלי קנביס רפואי

ראשית, חשוב לדעת כי התקנות אוסרות על מתן של יותר מ- 50 גרם בחודש, ובמרבית המקרים מדובר בכמויות נמוכות בהרבה. את הקנביס מותר להחזיק ולצרוך בהתאם להנחיות, ויש לזכור כי צמח זה עדיין מצוי ברשימת הסמים המסוכנים.

1. יש לטפל בקנביס באחריות תוך נקיטת כל האמצעים הסבירים מבחינת זהירות, שאם לא כן עלול המחזיק למצוא את עצמו בפני אישום על פזיזות ורשלנות שעונשו עד 3 שנות מאסר.

2. העובדה שאדם רשאי להחזיק ולהשתמש במריחואנה רפואית אין משמעה שמותר לו לבצע פעולות אחרות בצמח. לדוגמא, אסור למכור או לתת במתנה לחברים מהחומר, ופעולות אלו בהחלט עלולות להוביל לאישום בסחר בסמים שעונשו עד 20 שנות מאסר. בנוסף, אין לשדל קטינים המצויים בבית לצרוך את הסם, עבירה שעונשה עד 25 שנות מאסר, וגם אסור "לקצר את הדרך" ולגדל באופן עצמאי את הסם, שכן הדבר מותר רק ל- 9 חברות שקיבלו את אישור הרשויות. מוטב גם שלא להחזיק כמויות גדולות שהצטברו לאורך תקופה – שכן גם דבר זה עלול להוביל לאישום בהחזקה למטרות סחר.

3. רישיון ההחזקה והשימוש בקנביס קובע כי בזמן השימוש בסם  אסור בשום אופן לבצע פעולות שדורשות ריכוז, והדבר נכון גם לגבי נהיגה ברכב. אמנם, הקנביס משפיע לתקופה מוגבלת של כשש שעות אך הוא נותר בדמו של המשתמש עוד כשלושה שבועות. בעת האחרונה נדרשו מספר שופטים לעניין, כשחלקם קבעו שהנהיגה אסורה רק במהלך שש השעות ואילו אחרים קבעו שלמי שנוטל קנביס אסור בכלל לנהוג בכל התקופה, ועליו לנסוע בתחבורה ציבורית.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירות סמים | עורך דין עבירות סמים | קנביס רפואי | אישור לקנביס רפואי | עורך דין קנביס רפואי | מריחואנה רפואית

הצלחות המשרד בתחום
שחרור ממעצר חשוד בעבירות סחר בסמים והחזקת סמים שחרור ממעצר זוג חשודים בעבירות חמורות של סחר בסמים, גידול וייצור סמים שחרור נאשם ממעצר במסגרת ערר בעבירות גידול וייצור סמים במשקל 900 גרם הארכת מאסר מותנה לנאשם בפעם השלישית בעבירות סמים שחרור ממעצר לקוח שנחשד בדקירתה ופציעתה של אישה לאחר שהוכח כי מדובר בתלונת שווא זיכוי נאשם מעבירות איומים ותקיפת עובד ציבור

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
דחיית דיון בשל מצב רפואי (נפשי)
משה | 10:49 05/10/2016
דחיית דיון בשל מצב רפואי (נפשי)
עו''ד אלעד שאול אלבז | 10:58 05/10/2016
הכירו גם את קבוצת הפייסבוק "שאל עורך דין פלילי"
עו''ד אסף דוק | 09:52 31/03/2019
עבירות סחר בסמים
אבי | 20:20 17/11/2018