חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | עבירות מס ופרשת אור סיטי נדל"ן

עבירות מס ופרשת אור סיטי נדל"ן

בעת האחרונה רוחשים הפרסומים אודות קבוצת אור סיטי נדל"ן, ובעיקר לגבי העומדת בראשה ענבל אור. מדובר בפרשה מורכבת שעדיין מתבררת בבית המשפט, אך לפי הפרסומים קיימים חשדות לעבירות מרמה והונאה, עבירות מס ואחרות. למעשה, תחילתה של הפרשה בזימונה של ענבל אור לחקירה במס הכנסה, עקב חשד לאי סדרים והעלמות. במאמר הבא נסקור את העבירות המדוברות, את מהותן ואת הענישה הצפויה בגינן.

החשדות נגד ענבל אור וקבוצת אור סיטי נדל"ן

כאמור, מדובר בחקירות שעדיין מצויות בעיצומן, כאשר בית המשפט כבר הורה על פירוק הקבוצה והעברתה לידיו של נאמן. באשר לתחום המיסים, על פי הפרסומים באמצעי התקשורת ענבל אור חשודה בהוצאות חשבוניות כוזבות, ובעיקר בהעלמות מס בסדרי גודל של עשרות מיליוני שקלים עקב אי דיווח על עסקאות. מן החקירה עלה שתחת קבוצת אור סיטי נדל"ן פעלו חברות רבות, כאשר לעיתים יצאו חשבוניות על פעילות של האחת תחת שמה של אחרת, ולעיתים הפעילויות העסקיות לא דווחו בכלל. אין זה בלתי סביר להניח כי במהלך חקירת רשות המיסים יופיעו חשדות בדבר עבירות מס נוספות, שייתכן ויתגבשו לכדי אישומים.

עבירות מס – עסק לא פשוט

בקרב הציבור רווחת הדעה לפיה עבירות מס אינן מובילות לענישה חמורה. סברה זו אינה מנותקת מהמציאות שכן אם מדובר בעבירות קלות המשתייכות לתחום הטכני, כמו אי הגשה במועד של הדו"ח השנתי, הרי שהענישה יכולה להגיע עד לשנת מאסר. ואולם, במידה שהעבירה נעשתה בתום לב והנישום מיהר לתקן את טעותו, במרבית המקרים יסתפקו הרשויות באזהרה ובקנס כלשהו שיוטל באמצעות חיוב המיסוי הבא. יחד עם זאת, העבירות בהן מואשמת ענבל אור משתייכות לתחום המהותי, וכאן הדברים חמורים בהרבה, שכן במרבית המקרים הן מערבות כוונה פלילית. מדובר בין היתר בהגשה של דוחות כוזבים, ניהול כוזב של פנקסי חשבונות והשמטת הכנסות, אשר עונשיהם נעים בין 5 ל-7 שנות מאסר כתלות בנסיבות.

עבירת רמייה של רשות המיסים

על העבירות המהותיות במס הכנסה נמנות פעולות שונות המבוצעות מתוך כוונת מרמה, כאשר מדובר לא רק בנישום אלא בכל אדם שסייע לו להתחמק ממס כגון רואה חשבון. מדובר למשל בהשמטה של הכנסות מהדו"ח שהוגש לרשות המיסים, הוספת תרשומת או אמירה כוזבת בדו"ח, וכן השבת תשובות כוזבות בכתב או בעל פה על שאלות או דרישות בהתאם לפקודת מס הכנסה. בנוסף, מדובר בהצגת מסמכים כוזבים למשלמי ההכנסה כדי למנוע ניכוי מס במקור, זיוף פנקסי חשבונות, ולמעשה שימוש בכל מרמה, תחבולה ועורמה. כאמור, ענבל אור חשודה בין היתר בהוצאת חשבוניות כוזבות, וגם אם לא הוציאה אותן בעצמה מספיק שהרשתה למי מעובדיה לעשות כן על מנת שתהיה צפויה לאותה הענישה. ובאשר לענישה, היא עומדת במקרים אלו על מקסימום 7 שנות מאסר, או קנס כפול מהסכום שהועלם, או קנס בהתאם לחוק העונשין או שני העונשים ביחד.  

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
שחרור ממעצר חשוד בעבירות מע"מ בהיקף של למעלה מ-20 מיליון ש"ח אי הרשעה בעבירות של גניבה והונאה בכרטיסי אשראי ביטול הרשעתו של עובד ציבור בכיר בעבירות מרמה והונאה חמורות ועבירות כלכליות סגירת תיק פלילי בעבירות גניבה והונאה בכרטיסי אשראי זיכוי סטודנטית מעבירת הונאה בבחינה במכללה האקדמית הדסה ירושלים סגירת תיק פלילי לקטין בעבירת תיווך בסמים

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
חקירה על עבירות מין
חסוי | 11:24 27/12/2016
חקירה על עבירות מין
עו''ד אלעד שאול אלבז | 18:17 27/12/2016
עבירות סחר בסמים
אבי | 20:20 17/11/2018
תדפיס היעדר עבירות מין
רועי | 17:56 01/10/2017
תדפיס היעדר עבירות מין
עו''ד אור הדאיה | 19:48 01/10/2017