חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | האם מותר לייבא זרעי קנאביס לישראל?

האם מותר לייבא זרעי קנאביס לישראל?

ייבוא סמים דרך רשת האינטרנט נהפך לדבר שבשגרה בקרב צרכני הסמים, אולם מדובר בעבירה פלילית שלצדה נקבעו עונשי מאסר ממושכים. ייבוא סמים דרך האינטרנט עשוי להיות מלווה בשורה של עבירות נוספות כגון סחר בסמים, שימוש בסמים ואף גידול הסמים במידה ומדובר בזרעי קנאביס. נשאלת השאלה האם ייבוא זרעי הסם מהווים עבירה פלילית או לא מכיוון שמדובר בזרעי הצמח שלא מכילים חומר סם פעיל? עו"ד אסף דוק מסביר.

השאלה האם מותר לייבא זרעי קנאביס לישראל, מהווה שאלה נפוצה בקרב עברייני הסמים. רשת האינטרנט מאפשרת כיום לכל מי שחפץ בכך, לייבא כל סם שהוא לארץ באינטרנט, שיטה שנעשית בפשטות וזמינה לכלל. בקליק אחד ניתן להזמין את זרעי הקנאביס אשר מועברים בדיוור ישיר אל הלקוח. אומנם, מדובר בזרעים בלבד ותו לא, שלא מכילים בתוכם חומר פעיל של הסם. האם בכל זאת מדובר בעבירה פלילית?

זרעי קנאביס: מותרים או אסורים?

המחוקק אסר כל ייבוא של סמים במעבר הגבולות בישראל, אומנם, רשת האינטרנט פרצה כל גבול אפשרי, תרתי משמע, ומאפשרת לייבא ולייצא, למכור ולקנות סמים במדינות שונות בעולם. על פי פקודת הסמים המסוכנים נקבע עונש מאסר של עד עשרים שנים לכל אדם המייבא סמים לישראל. אומנם, כיום עברייני הסמים וצרכני הסמים הקלים, עושים "הבה והתחכמה" ומייבאים את זרעי צמח הקנאביס כדבר שבשגרה. אומנם הפקודה מגדירה איסור שימוש בחלקים מצמח המכילים חומר שנאסר בחוק לרבות זרעים, גבעולים, פרחים או גזע. כביכול, הזרעים עצמם לא מכילים את החומר הפעיל בצמח הקנאביס שהינו THC אשר מוגדר בפקודת הסמים המסוכנים כאסור לשימוש.

גידול והנבטה: האלמנט שמכריע

ככלל, צמח הקנאביס מכיל את חומר THC אשר מוגדר כאסור לשימוש בפקודת הסמים המסוכנים בישראל. אומנם, זרעי צמח הקנאביס אינם מכילים את החומר. האם בכל זאת ניתן להרשיע בכך את העבריינים?

התשובה תלויה כאמור, האם הנאשם הנביט וגידל את זרעי הקנאביס, שכן מדובר בעבירה פלילית המוגדרת תחת סעיף 6 בפקודה לפיה חל איסור להפיק, לגדל, למצות, להכין ולייצר סמים. העוברים על כך דינם 20 שנות מאסר או קנס בשווי של עד 5,650,000 שקלים. במקרה בו חשוד נעצר בגין ייבוא זרעי קנאביס לישראל, הוכרע כי יש להתייחס לזרעים כאל סמים לכל דבר, שכן, הם נבטו ולכן מכילים חומר שאסור לשימוש.

בעקבות המקרה אפוא ניתן לטעון כי ייבוא של זרעי סמים לארץ, ייחשב לעבירה פלילית במידה והם ינבטו ויכללו חומר שאסור בפקודת הסמים המסוכנים. בנוסף, יש לציין כי אין בכמות הזרעים שנתפסה להעיד על כמות הסם במידה והזרע יונבט. יחד עם זאת, הזמנה של סם בדואר, ולא של זרעים, מהווה עבירה של ייבוא סמים מסוכנים לארץ לצד עבירת החזקה ושימוש של סם מסוכן שלא לצריכה עצמית. עבירות אלו מוגדרות תחת סעיף 13 וסעיף 7 בפקודת הסמים המסוכנים לצדן עונש מאסר של עד עשרים שנים. בכל מקרה יש להיוועץ עם עורך דין פלילי הבקיא בדינים שיציג את גרסתך באופן מיטבי תוך הצגת נסיבותיך האישיות לבית המשפט כגון האם הנך נעדר עבר פלילי, החומרה של המעשה, שיקולי שיקום ועוד.

זומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בגין יבוא זרעי קנאביס לישראל?

משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי לחשודים ונאשמים בעבירות סמים מזה תקופה ארוכה ובכך שומר נאמנה על הזכויות והאינטרסים שלהם תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. במידה וזומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בעבירת יבוא סמים לישראל פנה ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירות סמים | עורך דין עבירות סמים | יבוא סמים | יבוא סמים באינטרנט | יבוא סמים בדארקנט | עבירות סמים באינטרנט | עונש על יבוא סמים | יבוא זרעי קנאביס | עונש על יבוא זרעי קנאביס | עונש על יבוא סמים באינטרנט

הצלחות המשרד בתחום
שחרור ממעצר חשוד בעבירות סחר בסמים והחזקת סמים שחרור ממעצר זוג חשודים בעבירות חמורות של סחר בסמים, גידול וייצור סמים שחרור נאשם ממעצר במסגרת ערר בעבירות גידול וייצור סמים במשקל 900 גרם הארכת מאסר מותנה לנאשם בפעם השלישית בעבירות סמים סגירת תיק פרקליטות ללקוח שהואשם באונס בתוך המשפחה ביטול כתב אישום ללקוח שהואשם ביבוא סמים באינטרנט

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
יבוא זרעי מריחואנה באינטרנט
חסוי | 09:31 22/05/2017
יבוא זרעי מריחואנה באינטרנט
עו''ד אלעד שאול אלבז | 17:00 22/05/2017
חקירה על יבוא סם באינטרנט
רפאל | 18:08 22/11/2015
חקירה על יבוא סם באינטרנט
עו''ד אלעד שאול אלבז | 21:47 23/11/2015
משפט על החזקת 30 גרם סמים ברכב
עידו | 10:07 19/02/2018
משפט על החזקת 30 גרם סמים ברכב
עו''ד עודד רגב | 18:52 19/02/2018