חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | הסדרים לסגירת תיק פלילי

הסדרים לסגירת תיק פלילי

בעזרתו של עורך דין פלילי שמכיר את תיקון מספר 66 לחוק סדר הדין הפלילי, תוכלו, בתנאים מסוימים, לסגור תיק פלילי גם אם נמצאו ראיות שעל בסיסן אפשר להעמיד אתכם לדין. אבל רק בתמורה שתודו ותתחייבו לא לבצע עבירה בעתיד או אם תשלמו פיצוי.

לאחרונה, נוצר תיקון מספר 66 לחוק סדר הדין הפלילי, שלפיו ישנו הסדר חדש שמאפשר לסגור תיק פלילי, גם אם יש ראיות שעל בסיסן ניתן להעמיד אתכם לדין. ההסדר אפשרי בתנאים מסוימים, ורק אם הנתבע יודה באשמה ויהיה מוכן להתחייב לא לבצע עבירה בעתיד או לשלם פיצוי. אם יש לכם עורך דין פלילי שמכיר את התיקון הזה, יש גם לכם אפשרות לסגור תיק פלילי.

את סגירת התיק הפלילי ניתן לבצע בתנאים האלה:

1. לא ביצעם עבירה כלשהי בחמש השנים האחרונות, אין פרט רישום פלילי או הסדר שנרשם, ולא מתקיימים חקירות או משפטים שלא שייכים להסדר.

2. לפי דעת התובע, העונש שמתאים לכם לא כולל מאסר בפועל.

3. במקרה של עבירות חטא ועוון, או עבירות פשע מסוימות.

אחרי שנעשה ההסדר, אתם לא תעמדו לדין, אך רק אם קיימתם את תנאי ההסדר.

ההסדר יכול לכלול פיצוי לכל מי שנפגע מהעבירה, קנס, תוכנית שיקום כלשהי, התחייבות לאי ביצוע עבירות ותנאים נוספים, כגון ניתוק קשר עם אדם כלשהו, שלילת רישיון ועוד.

אם כן, כשתובע רואה שיש מספיק ראיות לאישום, במידה ומילוי של תנאי ההסדר יענה על העניין לציבור, אפשר שלא להעמיד חשוד לדין, ובמקום להציע לו הסדר. כמובן שאתם צריכים עורך דין פלילי שיעזור לכם בתהליך וינהל מול התביעה את המשא ומתן בנוגע להסדר.

חשוב לציין כי הסדר אפשרי רק אם בוצעה עבירה מסוג עוון או חטא, או אם מדובר בעבירה מסוג פשע שמנויה בתוספת השישית ואינה אחת מהעבירות המנויות בסעיף זה. במילים אחרות, לא על כל עבירה אפשר להשיג הסדר לביטול התיק הפלילי.

מהצד של התביעה, זו תצטרך להתחייב שלא להגיש כתב אישום נגדכם, והיא מחויבת לסגור את תיק החקירה, במידה ותודו בעובדות העבירה שמפורטות בהסכם ותעמדו באופן מוחלט בתנאים שבו. התביעה חייבת לפרט לכם את ההוראות ועובדות החיקוק שלגביהן יש מספיק ראיות לאישום וגם תציין עם נימוק את הנסיבות לתנאים שבהסדר. משום שהדברים עשויים לכלול ז'רגון מקצועי או מונחים שאינכם מבינים, נוכחותו של עורך דין מהתחום הפלילי וטיפול שלו בנושא, לאורך כל התהליך, הם קריטיים.

כשאתם עומדים בפני לסגירת תיק פלילי נגדכם, אתם צריכים לקחת בחשבון את ההשלכות של הודאה באשמה. במידה ומדובר במשפט עם דלתות פתוחות, וישנם פרסומים בעיתונים, הסדר לביטול תיק פלילי לא בהכרח יפעל לטובתכם, שכן הציבור יזכור דבר אחד - הודיתם באשמה.

דוגמה להזמנה לפגישה לבחינת הליך הסדר מותנה:

מקרה לדוגמה - ביטול כתב אישום וסגירת תיק בהסדר מותנה ללקוחות המשרד שהואשמו בגניבה

נגד לקוחות המשרד הוגש כתב אישום בבית משפט השלום בתל אביב בעבירות גניבה בצוותא חדה בסכומי כסף גבוהים.

לאחר בחינת נסיבות המקרה ועל אף שהוגש כתב אישום, משרדנו סבר שניתן להפנות את התיק אל עבר אפיק חלופי ולסיימו בהסדר מותנה שבסופו של יום כלל קנס סימלי והתחייבות להימנע מביצוע עבירה בתוך 6 חודשים, בבסיס ההסדר המותנה והמשא ומתן טרם חתימתו הובאו שיקולים וראיות על נסיבות האירוע אשר הובילו לתוצאה מיטבית ולביטולו של כתב האישום ומניעה של רישום פלילי אשר היה עלול לפגוע בעתידם המקצועי של לקוחות המשרד.

בעקבות כך ולאחר בחינת מכלול החומר, הוחלט בשלוחת הסדר תיק מותנה תל אביב לאמץ את טענותינו ולסגור את התיק נגד הלקוחות במסגרת הסדר מותנה ובכך להימנע מהמשך העמדתם לדין פלילי ומבלי שנותר לחובתם כל רישום פלילי.

להלן החלטת בית המשפט על ביטול כתב האישום נגד לקוחות המשרד. מפאת החיסיון והשמירה על פרטיותם, פרטיהם המזהים ומידע חסוי אחר הושמטו:

חשיבות הייצוג המשפטי בהליך סגירת תיק בהסדר מותנה

ישנה חשיבות מכרעת להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי מנוסה במסגרת הליך סגירת תיק בהסדר מותנה. עורך הדין יוכל לסייע לך להבין האם המקרה הספציפי שלך ראוי ויכול להסתיים ללא העמדה לדין פלילי. במידה והתשובה לכך הינה חיובית – הרי שעל עורך הדין לשאת ולתת בשמך מול נציגי התביעה על מנת ולהגיע לתוצאה המשפטית הטובה ביותר עבורך. הליך זה מהווה כלי חשוב בניסיון להימנע מהעמדתך לדין פלילי – אל תזלזלו בו.

נוכח חשיבותו הרבה של הליך סגירת תיק בהסדר מותנה ונוכח ההשלכות מרחיקות הלכת שעשויות להיות לו על המשך ניהול ההליך הפלילי נגדך ובכך על עתידך, עליך להתייחס אליו בכובד ראש ולהיוועץ בהקדם בעורך דין פלילי באשר לאפשרויות השונות העומדות בפניך. באפשרותך ליצור עימנו קשר בכל שעה בטלפון 052-6885006 או באמצעות הטופס המקוון באתר.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
קבלת ערר בדבר סגירת תיק אונס בעילה של היעדר אשמה פלילית סגירת תיק בהסדר מותנה בעבירות זיוף וקבלת דבר במרמה סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בעבירות מחשב וקבלת דבר במרמה ביטול כתב אישום וסגירת תיק בהסדר מותנה ללקוחות שהואשמו בגניבה משרדנו עצר כתבת תחקיר שקרית ומגמתית כנגד איש תקשורת מוכר סגירת תיק פרקליטות לאם שנחשדה בתקיפת בתה הקטינה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
אילו עבירות נכללות בהליך סגירת תיק בהסדר מותנה?
נועם | 14:55 27/09/2017
אילו עבירות נכללות בהליך סגירת תיק בהסדר מותנה?
עו''ד אסף דוק | 15:31 27/09/2017
סגירת תיק גניבה בהסדר מותנה
אסי 39 | 11:57 21/04/2017
סגירת תיק גניבה בהסדר מותנה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 19:26 25/04/2017
סגירת תיק פלילי
אלמונית | 10:43 03/01/2015
סגירת תיק פלילי
עו''ד אסף דוק | 18:06 04/01/2015