חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה שש וחצי שנות מאסר על עבירות מס וסחיטה לאחר שערעורו נדחה בעליון

ירצה שש וחצי שנות מאסר על עבירות מס וסחיטה לאחר שערעורו נדחה בעליון

בית המשפט העליון דחה ערעור של שני נאשמים על עבירות מס, סחיטה וניסיון סחיטה באיומים [רע"פ 1337/17]. השניים הוציאו חשבוניות פיקטיביות, ניכו מיסים ללא היתר, שיבשו הליכי משפט ואף איימו על פקח של ועדה מקומית. בית המשפט המחוזי הקל בעונשם, אך הם פנו לעליון בבקשה להקלה נוספת ובבקשה להתחיל לשלם את הקנס לאחר ריצוי עונשם. בית המשפט העליון דחה את ערעורם וקבע כי נאשם א' ירצה 6.5 שנים וישלם מיליון ₪ קנס ואילו נאשם ב' ירצה 4 שנות מאסר וישלם קנס בסך 300,000 ₪.

שני המערערים הורשעו בית המשפט השלום ת"א בעבירות מס, עבירות סחיטה ועבירות של ניסיון סחיטה באיומים. הם הוציאו חשבוניות פיקטיביות וניכו מיסים ללא היתר, מבקש א' לא שילם מיסים בגין שכר דירה והורשע גם בעבירות של שיבוש הליכי משפט, מבקש ב' זייף כרטיסים. בסה"כ מעשיהם גרמו נזק של עשרות מיליוני ₪ לאוצר המדינה. נוסף על כך, שניהם איימו על פקח של ועדה מקומית לבנייה בגין צו הריסה שהוצא על בנייה לא חוקית של מבקש א'. הם הורשעו לאחר שמיעת ראיות בכל העבירות שיוחסו להם. גזר דינם נקבע בבית המשפט השלום ועל מבקש א' נגזרו 9 שנות מאסר וקנס בסך 4 מיליון ₪,  על מבקש ב' נגזרו 6.5 שנות מאסר וקנס בסך 800,000 ₪.

שני הנאשמים ערערו על העונש בפני בית הדין המחוזי ת"א. ערעורם התקבל ובית המשפט המחוזי קבע 6.5 שנות מאסר למבקש א' וקנס בסך מיליון ₪ ואילו מבקש ב' ירצה 4 שנות מאסר וקנס בסך 300,000 ₪. הם ערערו בפני בית המשפט העליון בבקשה לקבל הקלה נוספת בעונשם. 

הדיון בערעורם התקיים בבית המשפט העליון, בתאריך 18.2.18, בראשות כב' השופט ס' ג'ובראן. ב"כ המבקשים טען כי גם בית המשפט המחוזי החמיר יתר על המידה בעונשם. נוסף על כך לא צוין מתי עליהם לשלם את הקנס ולכן הם מבקשים לשלמו רק לאחר ריצוי עונשם. כמו כן טוען מבקש א' כי היה נתון במעצר בית באיזוק אלקטרוני 11 חודשים ויש להפחית זמן זה מעונש המאסר; ב"כ המשיבה טען כי יש לדחות את הבקשה, כי לא נפל כל פגם בהחלטה של בית המשפט המחוזי, לא חלה כל חריגה קיצונית ממדיניות הענישה הנוהגת ואין מקום לדחות את תשלום הקנסות.

שופט בית המשפט העליון הסכים עם טענות המשיבה. אין מעניקים רשות ערעור שנייה, אלא אם הבקשה מעוררת סוגיה עקרונית בעלת חשיבות משפטית או ציבורית, או בשל שיקולי צדק ייחודיים. במקרה הנדון אין כל שיקולי צדק ולא נפל פגם בהחלטת בית משפט קמא. נוסף על כך, טענות בגין חומרת עונש אינן עילה לרשות ערעור, אלא אם העונש חרג ממדיניות הענישה המקובלת. יתרה מכך, בית המשפט השלום החמיר בעונשם ואילו בית המשפט המחוזי הקל בצורה משמעותית בעונשי המבקשים. בכל הקשור למועד תשלום הקנס, אין מקום שישלמו אותו רק לאחר ריצוי עונש המאסר ואין מקום לדון עימם על הסדר, כפי שביקשו. סוף דבר, המבקשים ירצו את העונשים הבאים כפי שנקבע בערעורם במחוזי: מבקש א' ירצה 6.5 שנות מאסר וישלם קנס בסך מיליון ₪. מבקש ב' ירצה עונש מאסר של 4 שנים וישלם קנס בסך 300,000 ₪. הם יחלו לשלם את הקנס עם תחילת ריצוי עונשם.  

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד רוני זלושינסקי.

ב"כ המערערים: עו"ד אהרן בן שחר, עו"ד תמיר חזז.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירות סחיטה | סחיטה באיומים | חשבוניות פיקטיביות | הפצת חשבוניות פיקטיביות | עונש על סחיטה באיומים | ענישה בעבירות מס | עונש על הוצאת חשבוניות פיקטיביות | ענישה בעבירות סחיטה

הצלחות המשרד בתחום
שחרור חשוד ממעצר בעבירות סחיטה באיומים וקשירת קשר לביצוע פשע סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בסחיטה באיומים של אישה עימה ניהל מערכת יחסים סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בסחיטה באיומים של דמות ציבורית מוכרת שחרור חשוד במעשה מגונה בקטינה ממעצר בית בשל היעדר עילת מעצר והתיישנות סגירת תיק אונס נגד לקוח מחוסר אשמה סגירת תיק משטרתי בהיעדר אשמה ללקוח שנחשד בקבלת דבר במרמה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
סחיטה באיומים
roy | 08:39 09/03/2018
סחיטה באיומים - הוספת פרט חשוב
roy | 08:42 09/03/2018
סחיטה באיומים
אבי | 20:14 13/03/2014
תלונה על סחיטה באיומים
עו''ד איילון בירנבוים | 18:32 16/03/2014
האם מדובר בעבירה פלילית של סחיטה באיומים שבגינה מורשעים?
אזרח | 13:06 12/01/2014
עבירת סחיטה באיומים
עו''ד אסף דוק | 12:18 16/01/2014
עבירת איום
יהודי | 14:03 16/01/2014