חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 8 חודשי מאסר על שגרם לפציעתו של נהג מונית ונמלט מהמקום

ירצה 8 חודשי מאסר על שגרם לפציעתו של נהג מונית ונמלט מהמקום

בית משפט השלום לתעבורה בירושלים גזר לאחרונה 8 חודשי מאסר על אדם שהורשע בהפקרה לאחר פגיעה לאחר שגרם לפציעתו של נהג מונית ונמלט מהמקום מבלי להגיש לו עזרה [ת"ד 6352-10-15]. הגבר ניסה לחצות את כביש 443 לרוחב ולעבור לנתיב הנגדי דרך מעבר הביטחון. נהג מונית שעבר במקום פגע ברכבו של הנאשם וזרועו נפצעה, אך הנאשם לא הגיש לו עזרה ונמלט מהמקום. לנהג המונית נקבעו 10% אחוזי נכות. השופטת הדגישה את חומרת העבירה לאחר פגיעה ואת התנהגותו הפזיזה של הנאשם, אולם התחשבה בכך שמאז התאונה שיקם את חייו ולכן הטילה עליו את רף הענישה הנמוך והוא ירצה 8 חודשי מאסר, מאסר על תנאי, שלילת רישיון ופיצוי.

לפי כתב האישום בתאריך 26.11.13 נסע הנאשם על כביש 443 ממזרח למערב מירושלים למודיעין. הנאשם עמד בשול הימני ולפתע החל לנסוע לתוך הכביש לרוחב הנתיבים, אל תוך מעבר הביטחון, במטרה להגיע לנתיב הנגדי. נהג מונית שנסע בכביש ניסה להימלט מפגיעה אולם לא הצליח, התנגש ברכבו של הנאשם והתהפך. על אף העובדה שהבחין בתאונה, יצא הנאשם מרכבו ונמלט לכפר סמוך. נהג המונית נחבל בזרועו והוא אושפז בבי"ח ונקבעו לו 10% נכות. הנאשם הורשע בעבירות של הפקרה אחרי פגיעה בנסיבות מחמירות, נהיגה ברשלנות, פניית פרסה וסטייה מנתיב נסיעה.

הדיון בעניינו התקיים בבית משפט השלום לתעבורה בירושלים, בתאריך 25.4.18 בראשות כב' השופטת שרית זוכוביצקי-אורי. ב"כ המאשימה ציין כי בעבירת הפקרה יש יסוד נפשי של מודעות ולא של רשלנות, וכי העונש המרבי עליה הוא 7 שנות מאסר. הנאשם ביצע פניה במקום אסור ללא איתות מקדים, נסע לרוחב הכביש וברח מהמקום בלי להגיש עזרה. אין להתחשב בכל נסיבות אישיות שלו כי בתחילת ההליך כפר באשמתו ואף הטיח בנהג המונית שהוא אשם בתאונה; ב"כ הנאשם טען שבסופו של דבר יש להתחשב בכך שהנאשם הודה וכי הוא זוכה מעבירת נהיגה ללא רישיון. לא הוכח בשום שלב שנהג המונית קיבל אחוזי נכות בגין פציעתו. הוא מסר כי הנאשם נמלט מהמקום כי החלו לזרוק עליו אבנים ולא כי נמנע להגיש עזרה. כמו כן מדובר באירוע ישן מתאריך 2013 ומאז הנאשם משקם את חייו.

השופטת הדגישה את התנהגותו חסרת האחריות של הנאשם ואת נסיבותיה החמורות של התאונה. כמו כן הדגישה את עברו התעברותי והפלילי וכי ריצה כבר מאסרים בעבר. עם זאת, ציינה כי יש להתחשב בכך שהחל לשקם את חייו לטובה. לאור אלה גזרה עליו 8 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, פסילת רישיון ופיצוי למתלונן בסך 3,000 ₪.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
ביטול הרשעה ללקוח שהואשם ביבוא סמים והחזקתם שלא לצריכה עצמית סגירת תיק מחוסר אשמה לאחות מוסמכת שנחשדה בתקיפת ילדיה הקטינים סגירת תיק פלילי בהיעדר אשמה ללקוח שנחשד בתקיפת בת זוגו המשטרה סגרה תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם באיומים נגד בת זוגו סגירת תיק תקיפה והיזק לרכוש במזיד בעילה של חוסר אשמה שחרור ממעצר מעסה החשוד באונס מטופלת במהלך מסאז'

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עונש צפוי בעקבות פגיעה
רועי | 19:02 25/01/2016
עונש צפוי בעקבות פגיעה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 09:23 26/01/2016
תאונת פגע וברח
חסוי | 18:01 03/03/2014
תאונת פגע וברח
עו''ד חזי כהן | 20:53 04/03/2014
תאונת פגע וברח
אדל | 16:05 23/11/2013
תאונת פגע וברח
עו''ד חזי כהן | 08:45 30/11/2013