חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 32 חודשי מאסר לאחר שדקר אדם 7 פעמים בגופו

ירצה 32 חודשי מאסר לאחר שדקר אדם 7 פעמים בגופו

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר לאחרונה 32 חודשי מאסר על צעיר שהורשע בעבירה של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות לאחר שדקר אדם 7 פעמים בגופו [ת"פ (חי') 33758-11-17]. הנאשם הבחין במתלונן מגיע לאכול במסעדה באום אל פאחם, ניגש אליו וללא כל התגרות דקר אותו 7 פעמים בפלג גופו העליון ולאחר מכן נמלט. לטענתו עשה זאת בגלל סכסוך ישן ביניהם. השופט הדגיש את הצורך להילחם באלימות והטיל עליו 32 חודשי מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי למתלונן.

הנאשם, צעיר בן 24 תושב אום אל-פאחם, הכיר את המתלונן היכרות שטחית. ביום 31.10.17 הגיע הנאשם לבית עסק, כשהמתלונן ואחיו הגיעו למסעדה סמוכה כדי לאכול. הנאשם התקרב לעבר המתלונן וללא כל התגרות מצידו שלף מכיסו סכין ודקר אותו 7 פעמים בפלג גופו העליון, ולאחר מכן נמלט. כתוצאה מכך נגרמו למתלונן פגיעות קשות, כולל פגיעות פנימיות וחתכים. הוא אושפז ונזקק לטיפול רפואי.

הנאשם הורשע לפי הודייתו בעבירה של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות והחזקת סכין שלא כדין. הדיון בגזר דינו התקיים בבית המשפט המחוזי בחיפה, בתאריך 28.6.18, בראשות כב' השופט יחיאל ליפשיץ. תסקיר שירות המבחן העלה כי מדובר בצעיר שגדל בבית אלים והיה חשוף לאלימות. הוא טופל כנער במרכז נוער. לפי דבריו התקיפה הייתה תגובה על כך שהמתלונן תקף אותו בעבר, בשנת 2015. הוא הודה שהוא מתחרט על מעשיו והביע רצון להשתלב בטיפול ובשיקום. שירות המבחן מסר כי נשקפת ממנו רמת סיכון גבוהה להישנות עבירות דומות והמליץ על מאסר בפועל עם הליך טיפולי בין כותלי הכלא.

ב"כ המאשימה ציין כי מדובר באירוע אלים וביריוני, ותך שימוש בנשק קר. הנאשם דקר את המתלונן ללא כל התגרות וללא כל סיבה, ויתרה מכך, עזב את המקום לאחר מכן. אמנם נכון הוא שהנאשם לא תכנן את מעשיו, אך עצם העובדה שנשא על גופו סכין אפשר את התקיפה. התביעה דרשה מאסר בפועל בין 7-5 שנות מאסר; ב"כ הנאשם לא שלל את העובדות, אך הדגיש כי פצעיו של המתלונן לא היו קשות וכי שוחרר מבית חולים כעבור 3 ימים. לראיה, הוא לא הורשע בחבלה בכוונה מחמירה. כמו כן הדגיש את נסיבות חייו הקשות של הנאשם ואת האלימות שהיה חשוף אליה בילדותו. לאור אלה יש להטיל עליו עונש במתחם בין 12-6 חודשי מאסר.

השופט הסכים עם טענות התביעה. הוא הדגיש את הסתמיות של המעשה שבו דקר הנאשם את המתלונן ללא כל היכרות מוקדמת וללא כל סיבה. יש להילחם בנגע האלימות בציבור ולהטיל ענישה משמעותית. עם זאת, בגלל נסיבות חייו הקשות של הנאשם, לא הטיל עליו השופט עונש ברף הענישה הגבוה. הוא גזר עליו 32 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי למתלונן בסך 30,000 ₪.

ב"כ הנאשם: ב"כ עאדל בויראת.

ב"כ המאשימה, מדינת ישראל: ב"כ עו"ד פרקליטות מחוז חיפה.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
ענישה על החזקת סכין | עונש על החזקת סכין שלא כדין | ענישה בעבירת גרימת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות | עונש על גרימת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות | גרימת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות | ענישה בעבירת החזקת סכין שלא כדין

הצלחות המשרד בתחום
ביטול 29 תיקים משטרתיים ללקוח שנחשד בביצוע מגוון רחב של עבירות עונש מקל במיוחד ללקוח המשרד שהואשם בהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית משרדנו עצר כתבת תחקיר שקרית ומגמתית כנגד איש תקשורת מוכר ביטול כתב אישום ללקוח שהואשם בהחזקת 332 גרם קנאביס שלא לצריכה עצמית שחרור חשוד ממעצר בעבירות של איומים ותקיפת בת זוג קבלת ערר וסגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם בעבירות אלימות חמורות כלפי בת זוגו

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
יואל | 16:06 22/07/2017
עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
עו''ד אור הדאיה | 16:55 23/07/2017
שאלה לגבי תקיפה בנסיבות מחמירות
שרית | 13:58 19/04/2017
תקיפה בנסיבות מחמירות
עו''ד אלעד שאול אלבז | 14:50 19/04/2017
איסור החזקת סכין- היתרים
ירון | 11:56 18/10/2015
איסור החזקת סכין- היתרים
עו''ד אלון שליכטר | 14:12 18/10/2015