חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 8 שנות מאסר לאחר ששדד קשישה על ידי תחיבת מגבת לפיה

ירצה 8 שנות מאסר לאחר ששדד קשישה על ידי תחיבת מגבת לפיה

בית המשפט העליון דחה לאחרונה ערעורו של נאשם שהורשע בשוד קשישה על ידי תחיבת מגבת לפיה, והוא ירצה 8 שנים כפי שנגזר עליו במחוזי [ע"פ 8515/17]. המערער וקטין אחר שדדו קשישה בת 89 על ידי הפלתה לרצפה וסתימת פיה במגבת שלא תצעק. הם שדדו ממנה אלפי ₪. על אף גילו הצעיר, דחה בית המשפט העליון את ערעורו על חומרת עונשו והוא ירצה 8 שנות מאסר ו-3 חודשים.

על פי כתב האישום המערער, בן 18, תכנן ביחד עם צעיר אחר שהוא קטין, לשדוד קשישה המתגוררת לבדה בקומת קרקע. הם דפקו על דלתה וביקשו ממנה מים. כשהביאה להם כוס מים, תקף אותה הקטין, הפיל אותה על הרצפה והניח מגבת על פניה. הוא ריתק אותה לרצפה במשך כעשרים דקות על ידי ברכו, ובזמן הזה המערער נטל מזומנים בסך 5,000 ₪ ושטר של 100 דולר. לאחר מכן נמלטו השניים והורו למתלוננת לא להתקשר למשטרה. היא סבלה מכאבים ומסימנים כחולים ברגליה ומכאבי ראש.

המערער נשפט בבית המשפט המחוזי בחיפה, בתאריך 19.9.2017, והורשע בעבירות של שוד בנסיבות מחמירות ותקיפת זקן. בגין אלה נגזרו עליו 7 שנות מאסר, הפעלת שני מאסרים מותנים במצטבר, כך שירצה 8 שנים ושלושה חודשים. כמו כן הוטלו עליו מאסרים מותנים חדשים ופיצויים בסך 10,000 ₪. הוא ערער על חומרת עונשו.

הדיון בערעורו התקיים בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים, בתאריך 8.10.2018, בראשות כב' הנשיאה השופטת א' חיות, כב' השופטת ד' ברק-ארז, כב' השופט ג' קרא. ב"כ המערער מסרה שלא נעשה שימוש בנשק קר וכי מידת האלימות הישירה לא הייתה גבוהה. כמו כן ציינה את גילו הצעיר של המערער. נוסף על כך, ביקשה לרצות את העונשים המותנים שהופעלו בחופף ולא במצטבר; ב"כ המשיבה ציינה את התכנון המוקדם במעשי המערער ובבחירה של קורבן חלש, קשישה המתגוררת לבד. כמו כן הדגישה את המאסרים המותנים שתלויים כנגדו ואת עברו הפלילי.

השופטים דחו את הערעור. אמנם מדובר בעונש כבד, אך המעשים שביצע המערער עם הקטין מכוערים וקשים. הודגש שהעונש המרבי על שוד בנסיבות מחמירות הוא אף 20 שנות מאסר. הם בחרו קורבן חלש, אישה בת 89 בעת ביצוע המעשה. אמנם לא השתמשו בכלי נשק, אך הפלת קשישה בת 89 לרצפה וכיסוי פיה ואפה במגבת עלולים היו להרוג אותה. נדחתה בקשתו של המערער לרצות את המאסרים המותנים בחופף, והוא ירצה 8 שנות מאסר ו-3 חודשים.

ב"כ המערער: עו"ד לימור יצחק.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד הדר פרנקל.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
תקיפת זקן | שוד בנסיבות מחמירות | עונש על תקיפת זקן | עונש על שוד בנסיבות מחמירות | ענישה בעבירת שוד בנסיבות מחמירות | ענישה בעבירת תקיפת זקן | עונש על שוד קשישה

הצלחות המשרד בתחום
4 חודשי עבודות שירות בלבד בעבירות של תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש ואיומים סגירת תיק משטרתי בחוסר אשמה ללקוחה שנחשדה בתקיפת זקן שחרור ממעצר לקוח שנחשד בביצוע עבירות אלימות כלפי בת זוגו סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שנחשד בעבירות אלימות במשפחה ביטול כתב אישום ללקוח שהואשם ביבוא סמים באינטרנט אי הרשעה לקטין בעבירות תקיפה בנסיבות מחמירות ואיומים

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
שאלה לגבי תקיפה בנסיבות מחמירות
שרית | 13:58 19/04/2017
תקיפה בנסיבות מחמירות
עו''ד אלעד שאול אלבז | 14:50 19/04/2017
כתב אישום על תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש
אברהם | 14:26 20/01/2018
כתב אישום על תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש
עו''ד עודד רגב | 16:26 20/01/2018
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
טלי | 20:15 03/08/2017
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
עו''ד אור הדאיה | 06:27 04/08/2017